Украйна - Русия какво ви е мнението

Защо не си зададеш въпроса малко по-различно. Колко украинска армия замина в този град?
Белият дом разсекрети данни, според които САЩ смятат, че руската армия е дала 100 хиляди убити и ранени през последните пет месеца в сраженията в района на Бахмут.
Щом щатите го казват, друго доказателство не ми е нужно!

Разбира се трябва да вярваме и на руснаците, защото те никога до сега не са лъгали!!! Всички техни данни са абсолютно достоверни и не е нужно да ги подлагаме на критика!!!
 
Ако руснаците са дали 100 000 жертви само в Бахмут, то колко са дали украинците? При условие, че с тактиката си руснаците губят 3-4 пъти по-малко хора....
 
  • Haha
Реакции: Sky
Ако руснаците са дали 100 000 жертви само в Бахмут, то колко са дали украинците? При условие, че с тактиката си руснаците губят 3-4 пъти по-малко хора....
Да, както вече потвърдихме при защита се губят много повече хора, отколкото в атака!!! Много по-безопасно е да си на открито и да се опитваш да превземеш укрепление!!!

пс: 100к в случая са убити и ранени.
 
Виж файлът 28840
Чертичката, която показва колко нефт са импортирали Индия от Русия ли? Нея гледах също, да.

Интересно е че САЩ ги няма никъде в тази графика, а предишните месеци те са най-големия импортер на нефт в Европа.
САЩ ги има на една другата графиката на вносители на петролни продукти от Индия :). Така че вероятно са внесли в Европа само по пропагандните медии. :rolleyes:

photo_2023-05-02_17-36-03.jpg
 
Да, както вече потвърдихме при защита се губят много повече хора, отколкото в атака!!! Много по-безопасно е да си на открито и да се опитваш да превземеш укрепление!!!

Това е само ако огневата мощ е еднаква. Изгледай това видео да видиш какво е огнева мощ - 100 бригада от Донецк - опълченци и последна дупка на кавала като снабдяване. 😳


Ако седите 10 човека Отделение в окопа и сте въоръжени стандартно един носи две или три РПГ22, а Звеното отсреща от четирима имат по 5-10-20 на човек от експлозиите повечето ще сте мъртви преди още да тръгнат да го превземат и да се стреляте с калашниците.

Нашата армия за съжаление не е толкова добре въоръжена, а трябва да им създадем голям запас защото тези РПГ си ги произвеждаме сами и не са толкова скъпи.


op3.png

op2.png

op1.png
 
Още нещо прясно:
Евгений Пригожин:
„Днес внесохме в Държавната дума хиляди писма от наши загинали другари. В това видео командирът на 5-ти щурмови отряд, Герой на Русия (пет ордена за храброст, два медала „За храброст“) Дмитрий Подолски с позивна Салем подписва писма за нашите загинали другари. "Карго 200 - ние сме заедно" - това е мотото, което видяхте на моята бронежилетка в Бахмут.
Задаваме въпроса: „Защо военизираните бюрократи извършиха най-тежкото престъпление, което можеше да бъде извършено, и без оръжия, боеприпаси и други необходими неща, принудиха руския народ да умре?“
 
САЩ ги има на една другата графиката на вносители на петролни продукти от Индия :). Така че вероятно са внесли в Европа само по пропагандните медии. :rolleyes:

Виж файлът 28845
Искаш да кажеш, че най-големия купувач на нефт е купил еднократно 170к барела (след като преди това е купил 0 ... УАУ, каква новина! ШОК, БОНБА! Евала, убеди ме! Това означава, че Европа купува 2.5 МИЛИОНА барела всеки ден руски нефт!!! Say no more!

Това е само ако огневата мощ е еднаква. Изгледай това видео да видиш какво е огнева мощ - 100 бригада от Донецк - опълченци и последна дупка на кавала като снабдяване. 😳


Ако седите 10 човека Отделение в окопа и сте въоръжени стандартно един носи две или три РПГ22, а Звеното отсреща от четирима имат по 5-10-20 на човек от експлозиите повечето ще сте мъртви преди още да тръгнат да го превземат и да се стреляте с калашниците.

Нашата армия за съжаление не е толкова добре въоръжена, а трябва да им създадем голям запас защото тези РПГ си ги произвеждаме сами и не са толкова скъпи.


Виж файлът 28847

Виж файлът 28846

Виж файлът 28848
Евала, друго не ми трябва като доказателство! Аз така или иначе вече бях убеден, че Украйна са загубили над 100к души само в Бахмут, защото както всички знаем - при защитата падат най-много жертви!!! Обаче това, което си постнал променя ВСИЧКО!!! Направо не ги знам какво ще правят тия смешни украинци пред РУСКАТА МОЩ! Не знам от къде им е хрумнало да нападат изконните руски територии! Украйна е агресора, Русия се защитава!!! И използват последна дума на техниката и избиват украинците, като мухи!!!
 
FvLoatiXwAAlmKg


Или накратко: Русия използват значително по-малко и по-рядко. Още някой ще разказва ли приказки за лека нощ как имали неограничени ракети? Или да се присмива на военните, които споделяха подобна информация?

Също така са решили явно да се откажат от простотията да хабят по $600 млн, за да спрат тока на няколко града за няколко часа, а в същото време военните им да мрат, като мравки (шегувам се, военните им не умират, те нямат загуби на бойното поле!).
С времето си подобряват тактиките, това им го признавам.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
btw:
На русоробските утайки са им спуснати напътствия какво да говорят за следващите месеци:

Нов наръчник, изготвен от президентската администрация на Русия и разпространен сред армията от пропагандисти на Кремъл, съдържа някои изненадващи инструкции: Не "подценявайте" предстоящата контраофанзива на Украйна и не разпространявайте идеята, че Киев по някакъв начин "не е готов" за нея.

Това твърди независимата медия "Медуза", която твърди, че е получила прясно копие на наръчника и е разговаряла за него с източници, близки до Кремъл.

"Ако офанзивата е неуспешна, ще може да се каже: армията [на Русия] умело отблъсна атака, която превъзхождаше по сила", което прави "победата" много по-впечатляваща, са цитирани източниците.

Но може би още по-важно е, обясняват източниците, че ако украинската армия успее да си върне територии и да извоюва победи на бойното поле "с помощта на оръжия от САЩ и Европа", загубите на Русия ще бъдат обясними - в крайна сметка те са се изправили срещу "целия Запад".
 
btw:
На русоробските утайки са им спуснати напътствия какво да говорят за следващите месеци:

Медузата многократно беше доказано, че е лайнярник, явно си имаш твоите причини да ги следиш.

Иначе ако помислиш логически, то не е нужно да се "спуска" подобно инфо, ако има офанзива, то тя би следвало да е стабилна. За подкрепата от запада, не знам дали има някой нормален, който не я вижда. То общо взето укр. ще участва с живата сила, тая дето е останала и тая дето всеки ден я събират по улиците, мобилизираните. Та.. оттук следват и двата възможни изхода, спуснатите.

Ти некви различни виждания ли имаш?
 
Медузата многократно беше доказано, че е лайнярник, явно си имаш твоите причини да ги следиш.
Те много неща бяха доказани, но лайнометите в темата не спират. Реших и аз да се изгавря малко. Наясно съм, че са взели информация от Кремъл, толкова, колкото онзи изкуфелия със статията за Северен Поток я е взел от американското командване.

Ти некви различни виждания ли имаш?
Аз не очаквам нищо особено в тази т.н. контра-офанзива. По изтеклите данни на САЩ (ако изобщо може да им се вярва), украинците имат много малко останало ПВО, като предполагам това важи и за всичко друго. Голямата танкова коалиция им събра 200 танка, руснаците, макар и музейни експонати, имат криво-ляво 8 000 - няма база на сравнение просто. При самолетите е още по-сериозна разликата - 50 срещу 2000 (? не помня колко имаха).
Предишната офанзива им се получи толкова силна, защото имаше разпад на фронта (около Харков). Този път няма да има нещо подобно и ще са тежки боеве. Имам големи съмнения колко тежки боеве могат още да водят.

пс: Аз и предишният път казах, че едва ли ще вземат Херсон преди края на годината, но го взеха.
 
Украйна на практика е приключила според Гонзало.
Между 1/3 и 1/2 от населението вече се е изнесло оттам.

 
Нещо гръмнало над двореца на царя...

Гръмнало е, щото е свалено от ПВО, но така или иначе имаме голям гаф.

Царят не е бил в този, а в друг дворец. Случаенос??? Едва ли..


трябва им повод да отменят парада

Няма да отменят парада. Поне така са заявили вчера.
 
Гръмнало е, щото е свалено от ПВО, но така или иначе имаме голям гаф.

Царят не е бил в този, а в друг дворец. Случаенос??? Едва ли..




Няма да отменят парада. Поне така са заявили вчера.
ПВО :D :D
 
Не знам дали по буквар требе да го чакат да стигне на метри от целта, че да го свалят... не знам, не знам.
Не знаем нищо... Може дронът да е предварително програмиран да се взриви над целта, без да нанесе никакви поражения. ;)
 

Горе