Украйна - Русия какво ви е мнението

Нема бонби за парада. Леле-мале срам!

 
@EGraphix и @fast_and_the_curious на вас двамата си личи как са ви повлияли да вярвате в narritive създаден от медиите - затова им викат fake news - Orange Man Bad, Russia Bad, Mass grave, With Joe adult is back in the house, Inflation is transitory, Russian economy is in tatters и още много.

Така наречения mass grave не е никакъв mass grave ами индивидуални гробове, всеки отбелязан с кръст и където е възможно е написано на табелка името на погребания и данни за него, където не е било възможно е отбелязан номер и вероятно има регистър на тези номера при руснаците с цел по късно опознаване, но важното е медиите да създава усещането за масови гробове където ги няма.

Бас държа че повечето погребани там са военни от ВСУ които Украйна e изоставила или отказала да прибере за да не плаща обезщетения. И вероятно има и цивилни загинали при бойните което е от нещата който стават на война. А предполагам че е така защото пуснаха си медииния неритив - който не върза много добре и спряха да шумят.

Скрииншота е от видеото на CNN че вие на други медии не вярвате https://edition.cnn.com/2022/09/16/europe/ukraine-izium-mass-burial-site-intl-hnk/index.html

cnn-mass-grave.jpg
 
Бас държа
Ти значи не се интересуваш от факти или мнението на експертите, които са били на място. Ти просто искаш да повярваш, че това не е така.

Към всички:
Абе има ли някаква адекватна информация защо е нямало танкове? До някъде разбирам за самолетите, макар и доста унизително, все пак може да се притесняват от Украйна. Ама с танковете какъв им е проблема? И защо единствения танк, който изкараха е антика?

И като цяло положението с тоя парад става все по-мижаво:
Actual vehicle count in the parade compared with previous years:
  • 2021: 197
  • 2022: 131
  • 2023: 51 (1 tank no IFVs)
 
Ту нападат невинна суверенна държава и трепат ора, ту пък парада им бил много постен тая година. Никаква причинно-следствена връзка при джендър поколението. Пълно разхищение на тъкани и кости...
 
Кой е казал това?

Ако видим, че Германия печели войната, трябва да помогнем на Русия, а ако Русия печели, ние трябва да помогнем на Германия и по този начин да ги оставим да се избият колкото се може повече.
 
Кой е казал това?

Без да проверявам, залагам 2% от podpravka.net че Чърчил го е казал.
Нема по-долен боклук.
 
Без да проверявам, залагам 2% от podpravka.net че Чърчил го е казал.
Нема по-долен боклук.

Не, давам жокер - с друго негово изКазване е избил ~200k цивилки.
 
Ох, добре, че съм написал името грешно, че пак да завътриш локума. По темата, както винаги - нищо.

Удържат... наемници - затворници. И то не много успешно, както се вижда.
Абе тоз историк да не е невидим нещо, или и той нещо си фантазира? Тия дето влезнаха на парад и после си биха камшика, сигурно и те бяха наемници и затворници. Флагмана на руския флот - Крайцера Москва, сигурно е бил картонен, стотиците ракети, дронове и кво ли не, сигурно затворници са турили да ги пущат. Колко ще е успешно, ще видим накрая.

Кой е казал това?
Труман... и?
 
Последно редактирано:
а вас двамата си личи как са ви повлияли да вярвате в narritive създаден от медиите - затова им викат fake news - Orange Man Bad, Russia Bad, Mass grave, With Joe adult is back in the house, Inflation is transitory, Russian economy is in tatters и още много.
Благодаря за констатацията, нищо че си ги написал наизуст, без да си чел какво съм писал по темите. Дай нещо за "масовите бели ленти".
 
Абе тоз историк да не е невидим нещо, или и той нещо си фантазира? Тия дето влезнаха на парад и после си биха камшика, сигурно и те бяха наемници и затворници. Флагмана на руския флот - Крайцера Москва, сигурно е бил картонен, стотиците ракети, дронове и кво ли не, сигурно затворници са турили да ги пущат. Колко ще е успешно, ще видим накрая.
Той също казва, че Алианса е щял да победи и без Русия, войната щяла да приключи малко по-късно, след изсипване на атомни бомби по Германия. Тоз е по голям фантазьор и от тебе. Като цяло му истирческото мнение, щото той изказва собственото си виждане е базирано на четене на книжки, а не толкова на изследване на военни факти. Това дето го е казал за ленд лийза идва от книжка на двама бивши немски генерали.

Ако битката на карибските пирати не беше насочена към Русия, историка със сигурност щеше да се казва Клаус.

Труман... и?

Щом нямаш "и", жалко.
 
Аз не знам защо ЕС чества нещо на 8-ми или 9-ти Май. В крайна сметка Капитуалцията на Германия е между нея и СССР, т.е подписана между немски и руски генерал, а американците и англичаните са били само СВИДЕТЕЛИ на подписването, без да са страна по договора за капитуалция!
 
Той също казва, че Алианса е щял да победи и без Русия, войната щяла да приключи малко по-късно, след изсипване на атомни бомби по Германия. Тоз е по голям фантазьор и от тебе. Като цяло му истирческото мнение, щото той изказва собственото си виждане е базирано на четене на книжки, а не толкова на изследване на военни факти. Това дето го е казал за ленд лийза идва от книжка на двама бивши немски генерали.

Ако битката на карибските пирати не беше насочена към Русия, историка със сигурност щеше да се казва Клаус.
Ами и ти изказваш собственото си мнение, некак си човек който е бил съвременник на тия събития + съветски лидер наследил положението след войната, би трябвало да имат по-меродавно мнение. Фактите са, че Русия не би могла сама да се справи с Германия, а с тоя парад си приписват едва ли не изцяло заслугите за победата. Имаше ли вчера знамена на съюзниците на площада?
 
Ами и ти изказваш собственото си мнение, некак си човек който е бил съвременник на тия събития + съветски лидер наследил положението след войната, би трябвало да имат по-меродавно мнение. Фактите са, че Русия не би могла сама да се справи с Германия, а с тоя парад си приписват едва ли не изцяло заслугите за победата. Имаше ли вчера знамена на съюзниците на площада?
Ма аз неем претенции да съм историк и да ме цитират промивките като факт. Разбираш ли ква е разликата? Тебе те дразни, че приемат по-лично победата ли? Хаха.

Намери още едино изказване на убиеца на цивилки, там ще разбереш що Русия приема нещата по лично.
 
Фактите са, че Русия не би могла сама да се справи с Германия, а с тоя парад си приписват едва ли не изцяло заслугите за победата. Имаше ли вчера знамена на съюзниците на площада?
Реално е така, никой по онова време не би могъл да се справи сам с Германия. Германия, мисля, че все още не е амнистирана и де юре май не е суверенна държава. Голям смях, ама де факто те са теглича на ЕС. Има една много интересна книга, която е написана от преводача на някой си генерал, който е участвал на най-високо ниво в срещите между всички, в момента не мога да цитирам точно имена. Която и да не се приеме за чиста монета показва доста неща.
 
Ма аз неем претенции да съм историк и да ме цитират промивките като факт. Разбираш ли ква е разликата? Тебе те дразни, че приемат по-лично победата ли? Хаха.
Не бе нали сме обективни, некой като лансира фейк, че собственоръчно е победил немците, требе да покажем че не е баш така.
 
Не бе нали сме обективни, некой като лансира фейк, че собственоръчно е победил немците, требе да покажем че не е баш така.

Дай да го видим тва лансиране, че до момента сме само на етап фантазии.
 
Е тук в няколко теми се обяснява, как Русия собственоръчно победила национал-социализма и ни освободила, мое си ги намериш.
Да се чудиш тогава защо другите държави ''освободителки'' не празнуват толкова масово и с патриотично чувство деня на победата над фашизма? Щом имат принос, значи имат право и да празнуват.

Един интересен коментар по повод отношението на ирландците към 9-ти май - ич таман не знаят какъв ден е и какво се чества. И не - не е денят на Европа, а денят на победата, който ЕС приема за толкова важен за целия континент, че решава (преди години в друга геополитическа обстановка) точно тази дата да бъде празник И на Европа.

1683709342290.png
 
Е тук в няколко теми се обяснява, как Русия собственоръчно победила национал-социализма и ни освободила, мое си ги намериш.
Нанди, като "подпали" и става доста крайна. Аз дори не смятам, че Русия иска да си приписва еднолични права, но се получава така. Както впрочем пише Нанди в по-горния си коментар.

П.с. всеки случай войната не е хубаво нещо и дано не ни стигне до задника, щото сега е там някъде, въпреки че е наблизо, не е тук.
 

Горе