Украйна - Русия какво ви е мнението

А и на Унгария дълга е пак по-малък от дълга на Франция, Испания, Португалия, да не говорим за Гърция и Италия!
Унгария е държавата в ЕС без външен дълг, или поне с много малък
Виждаме, че не е нито без дълг нито е малък, другите дет си изброил им още по-голям ма не виждам къде е връзката, като коментираме Унгария, която се грижела за народа. Според данните на унгарското НСИ положението там е доста зле, ся чакаме @Krumov да пита 3 унгарски бабички, как това не е верно и всичко си е наред.
 
Работят ли Патриотите, че по руските източници на 16май, 5 установки са били унищожени... :rolleyes:
По руските източници е ударен дивизион, който се състои от пускови установки, станция за управление и радар итн.
Какво точно е останало не е много ясно. СБУ са прибрали 5-6 инфлуенсъра, че ги издали къде са били. Официално изтипосани по украинската телевизия.

ма как бе, всичко което Шойгу и Песков кажат е истина и самата истина, всичко в украинските медии е лъжа и измама.
Пак евроатлантически мантрички ... Оммммммммм
 
Виждаме, че не е нито без дълг нито е малък, другите дет си изброил им още по-голям ма не виждам къде е връзката, като коментираме Унгария, която се грижела за народа. Според данните на унгарското НСИ положението там е доста зле, ся чакаме @Krumov да пита 3 унгарски бабички, как това не е верно и всичко си е наред.
Тенеденционно е хора ограничени в сосбтвения си кръг на интереси да не забелязват реалната картинка. Търсейки положителните графики и статистики за да докаже тезата си рязко се ограничава от това какво наистина се случва.
 
Тенеденционно е хора ограничени в сосбтвения си кръг на интереси да не забелязват реалната картинка. Търсейки положителните графики и статистики за да докаже тезата си рязко се ограничава от това какво наистина се случва.
Тва за унгарското НСИ ли с отнася? Много ограничени завалиите, па тия дет затварят магазини, обезценяват им се парите и им се вдигат с 40% цените, хептен са скъсали с реалната картинка. Дай сводка от бабите, да видим реалността.
 
Аз не фейквам. Но аз не твърдя, че има 14 удара за последните дни. Ти го твърдиш. Аз не успях да намеря информация по темата и те попитах от къде си намерил. Много е просто, точно като теб, не знам защо те затруднява да го разбереш. Но и ако сега не успееш, по-просто не мога да го обясня.
Когато нямаш информация (трудно ти е да намираш и боравиш с нея, което дори и за прост човек като мен е елементарно, сам прецени къде си ти тогава), а говориш на фантазия е фейк. Ето, снощи ти дадох пример, кога започна атаката.

Както казах, ще видим какво ще излезе в нюза:
09:13
Россия за несколько волн атак выпустила 30 ракет по Украине, из них 29 уничтожили, - Залужный

Снощи имаше едни видеа на едни попадения, споделени от местни, днес вече ги няма, дано авторите им да не станат поредните "косвени" жертви или ше ги видим овързани с тиксо по дърветата.
Но има и попадение, чакаме инфо. Жалко, че вече се намериха хора, които пуснаха видеото от попадението. 🤬 Бомбардират ви с ракети, а вие малоумници помагате на тези, които ви стрелят

За какви руски генерали става на въпрос? Може би имаш предвид за натовските?
Май бад, НАТОвски, да., соре, че те въвлякох в триисом.


Работят ли Патриотите, че по руските източници на 16май, 5 установки са били унищожени... :rolleyes:
Е, бачкат, нали се съгласихме? С 200% успеваемост. 10 от 5.
 
Сори, че ви се бъркам в скандала за Унгария, ма ето една конспиративна тема върху, която може да помислите.

Иде реч за едни спрени пари, заради един педалски закон:

Скандала е от летото на 2021 (слОчаЕно или не, тогава започва да расте и кривата)

2021

2022

2023
 
Виждаме, че не е нито без дълг нито е малък, другите дет си изброил им още по-голям ма не виждам къде е връзката, като коментираме Унгария, която се грижела за народа. Според данните на унгарското НСИ положението там е доста зле, ся чакаме @Krumov да пита 3 унгарски бабички, как това не е верно и всичко си е наред.
Казах го защото си спомням едно изказване на Виктор Орбан през 2018 г. когато са си изплатили всичкия дълг и който не беше отразен по нашите медии, разбира се!
Ноти отново взе да ми доказваш, че не съм прав. Едно е сигурно, колкото и да че и българското и унгарското НСИ казват че дълга на държавата е много голям. Но истината е че унгарците с по-големия си дълг живеят по добре от нас примерните. Който сме със средни пенсии под 800лв и заплати около 1300лв. Да не кажа че минималната пенсия е под 500лв.

П.П. Ти ме подгони заради написаното в поста ми, а прочетели статията, чийто линк бях дал? Тя е по друга тема, не за финансите на Унгария!
 
Май бад, НАТОвски, да., соре, че те въвлякох в триисом.
Натовските генерали ги вметнах по повод, че има една статия, която се изпраща след почти всяка ракетна атака как натовски генерали са били убити след атаката. Източник: вервайте ми. И хората тука с радост ги споделят.

Когато нямаш информация (трудно ти е да намираш и боравиш с нея, което дори и за прост човек като мен е елементарно, сам прецени къде си ти тогава), а говориш на фантазия е фейк. Ето, снощи ти дадох пример, кога започна атаката.
Явно те досрамя, че не можеш да представиш факти зад думите си, за това ще ти помогна малко:
Т.е. когато съм задал моят въпрос са били максимум 8, може и по-малко ако броим само последните 14 дни.

Снощи имаше едни видеа на едни попадения, споделени от местни, днес вече ги няма, дано авторите им да не станат поредните "косвени" жертви или ше ги видим овързани с тиксо по дърветата.
А в самата статия можеш да намериш и този откъс:
Заради падащите отломки има пожари на няколко места
Което тук някои висши мозъци ще определят, като несвалени ракети.
Отделно, че видеата ги премахват, за да не издават локацията на ПВО-то.


Е, бачкат, нали се съгласихме? С 200% успеваемост. 10 от 5.
Унищожен ли е в край на сметка патриота? От кинжал ли е или отломки?
Какво казват в Риа Новости по темата?

В началото като докараха Хаймарсите, руснаците унищожаваха по 1-2 на ден и за един месец ги унищожиха всички, чак снимков материал имаше. След това се оказа, че нито един не е унищожен, а снимките са на линейки.
Така че аз лично ще изчакам с твърденията за патриота, да видим какво ще излезе.

пс: И май е нямало кинжали при последната атака. Уж вече няма какво да ги спре, а пък не ги ползват?
 
Абе виждам, че CNN ви е станал любим източник, хвърлят се тука статии на ляво и на дясно. Това обаче сте пропуснали да го споделите:

Вярваме ли сега когато анонимен американец каже, че нещата са ок или им вярваме само когато кажат, че нещо не е ок? Трудно ми е да се оправя в русоробската логика.

Нямам търпение да разбера дали твърдението на руснаците за унищожените 5 патриота е вярно. Все пак руснаците казват цялата истина и само истината, техните думи не се поставят под съмнение!

Все пак е логично като ги унищожат всичките повече да не ползват Кинжали, нали?
 
Натовските генерали ги вметнах по повод, че има една статия, която се изпраща след почти всяка ракетна атака как натовски генерали са били убити след атаката. Източник: вервайте ми. И хората тука с радост ги споделят.
Вметна ги, в отговор на това, което ти казах за нападенията над Ел. централи, които според теб били спрели, а за м. Май са 3.
Т.е. коментара ти е на база тоталната ти неосведоменост. - Типичен локумаджия.

Явно те досрамя, че не можеш да представиш факти зад думите си, за това ще ти помогна малко:
Многократно съм казавал в темата, че неем намерение да ва дондуркам. Срама е за вас, че папагалствате трухите дето ви подхвърлят, то затуй и онаа медия са казва Труха.

Т.е. когато съм задал моят въпрос са били максимум 8, може и по-малко ако броим само последните 14 дни.
От 2 седмици няма ден, в който да няма боНбене. Докажи обратното.

А в самата статия можеш да намериш и този откъс:

Което тук някои висши мозъци ще определят, като несвалени ракети.
Отделно, че видеата ги премахват, за да не издават локацията на ПВО-то.
На видеото взрива е с "гъбка", далеч от падаща отломка, ма ти си вярвай на феи, колкото искаш.

Унищожен ли е в край на сметка патриота? От кинжал ли е или отломки?
Какво казват в Риа Новости по темата?
Задна лява гума.
 

19FortyFive: Руските военни успяха да "хакнат" системите за управление на HIMARS, ВСУ го закъсаха​


Произведените в САЩ системи за управление на MLRS (реактивни системи за залпов изстрел) HIMARS бяха "хакнати" от руски военни специалисти. Това пише украинският кореспондент на изданието 19FortyFive.

Както отбелязва журналистът, за "хакване" на системите за РСЗО е използвано руско оборудване за радиоелектронна борба. В резултат на това беше нанесен сериозен удар по бойния потенциал на Въоръжените сили на Украйна.

В края на краищата американските реактивни системи за залпов изстрел играят много важна роля в обстрела на окупираните територии от украинските формирования.

Авторът на западното издание отбелязва, че руските военни все по-успешно блокират ракетите MLRS HIMARS с помощта на специални електронни устройства за смущения. В резултат на това Въоръжените сили на Руската федерация гарантират, че украинските ракети не поразяват набелязаните цели, пишат чуждестранни издания.

Западната преса пише, че подобни успехи на руските войски вече са започнали да оказват влияние върху плановете за контранастъпление на въоръжените сили на Украйна, в което РСЗО HIMARS играе важна роля.

Ако руските военни получиха възможност да променят курса на ракетите, тогава въоръжените сили на Украйна всъщност загубиха способността да нанасят удари по инфраструктурата в тила на руските войски в освободените територии.

Това обстоятелство наистина нарушава всички съществуващи планове за настъпателни операции на Въоръжените сили на Украйна в не по-малка степен, отколкото например масираните ракетни удари по складове с боеприпаси на украинските формирования.

Сега западни военни експерти се опитват да установят как точно руските части за радиоелектронна борба са успели да „хакнат“ системите за управление на американските РСЗО.
 
Нямам търпение да разбера дали твърдението на руснаците за унищожените 5 патриота е вярно
Я го дай тва твърдение, че ми стана интересно?

И децата знаят, че усрайна е получила точно две (2) системи Patriot, така че няма как официална Москва да говори за 5. Лъжеш и го правиш умишлено. Фейкаджия!
 
Я го дай тва твърдение, че ми стана интересно?

И децата знаят, че усрайна е получила точно две (2) системи Patriot, така че няма как официална Москва да говори за 5. Лъжеш и го правиш умишлено. Фейкаджия!

На сега разрових да видя ква фантазия го тормози, то иде реч за 5 пускови остановки и радар, които са част към системата на патриот. А не 5 отделни патриота.
 
Абе виждам, че CNN ви е станал любим източник, хвърлят се тука статии на ляво и на дясно. Това обаче сте пропуснали да го споделите:


Вярваме ли сега когато анонимен американец каже, че нещата са ок или им вярваме само когато кажат, че нещо не е ок? Трудно ми е да се оправя в русоробската логика.

Нямам търпение да разбера дали твърдението на руснаците за унищожените 5 патриота е вярно. Все пак руснаците казват цялата истина и само истината, техните думи не се поставят под съмнение!

Все пак е логично като ги унищожат всичките повече да не ползват Кинжали, нали?

Дай руски източник където казват че са унищожили 5 патриота, защото всичките който чета аз казват 1. :)

Или това ли е новата стратегия руснаците били казали 5 което е не вероятно значи не са унищожили нито 1.

Защо един кинжал може да унищожи повече от една установка от батареята ? - Заради начина им на разполагане!

На снимките как обичайно се разполага ЗРК Патриот.
.

Един в пусковите установки които са разположени близо една до друга, втори по радара

Чакаме още сателитните снимки от след онзи ден.



Нали Патриотите сваляха кинжалите като стой та гледай 30 изстреляни ракети и си го получиха :oops:

Ако си оператор на Патриот и ще се биеш срещу руснаците - Пускащ радара, прихващаш целите, натискаш копчето за старт на ракетите - и почваш да бегаш бате 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Последно редактирано:
Дай руски източник където казват че са унищожили 5 патриота, защото всичките който чета аз казват 1. :)
Моя грешка, колегата ме е поправил. Не разбирам от военна техника и това си е.

Russia stated that its Kinzhal destroyed 5 Patriot missile system launchers with one attack

Та в край на сметка са унищожили / повредили няколко празни пускови остановки, така ли? За това ли е цялата врява?
 
При CNN няма проблеми, ако анонимките докладват "Путин лош", в обратна посока - да им немаш вяра.

То целта на постването на линк от "достоверна" медия е да избегнеш дебилското "кво друго пише в РИА", за жалост не се получава.

Иначе доказания кенеф Дневник се пуща с уголемен шрифт.

Трагедия.
 
ори, че ви се бъркам в скандала за Унгария, ма ето една конспиративна тема върху, която може да помислите.

Иде реч за едни спрени пари, заради един педалски закон:

Скандала е от летото на 2021 (слОчаЕно или не, тогава започва да расте и кривата)
Аз па останах с впечатление, че да сме в ЕС е най-лошото и само губим, ако излезем ша цъфнем и вържем... па ся спрели некви пари и са осрало положението. :rolleyes:

Факт, спират им парите по плана за възстановяване заради тия малоумни закони, тотална простотия от страна на ЕС.

Иначе, слОчаЕно или не са си първенци по инфлация още Януари 2021:

image012_79053.jpg



Па при храните, слОчаЕно или не, нещата се сговнясват 2022:

398f8fa6998721a0472d639404260954-393237009.png



Мое да има нещо общо с таваните на цените и механичното вдигане на заплатите + некви социалки ма мой и да не съм прав.
 
CNN 13 Май

patriot1.jpg


17 Май


patriot2.jpg
То бива пропаганда и fog of war - но такова криене на истината е опасно за нас - не всички членове на конгреса имат достъп до секретните брифинги - само ограничена бройка членове на съответните комисии, но всички членове на конгреса гласуват бюджета. Като Пентагона поиска пари за разработка нов Зенитно Ракетен Комплекс който да замени Патриот понеже не може да прихваща хиперзвукови ракети, някой конгресмен демократ информирал се от CNN и разбрал че служителите пентагона заявяват че Патриотите бият Кинжал 1:1 може да гласува против, защото смята че парите са по нужни за помощи за мигрантите и джендъре неутралните НПО в Източна Европа и това да обърне вота за.

Създава се пропаганда а после ще се случи решения да се взимат на база пропагандата. Пример за това е Русия е бензиностанция с ракети и има икономиката на Италия - на база на това твърдение се въведоха икомическите санкции които трябваше да смажат руската икономика са седмици и затова сме тук с икономическата война
 
Последно редактирано:

слОчаЕно или не, те са си на това място +1,2 от 2017, дет са вика движат си се "нормално", ма след спирането на парата резкО скачат с пъти над другите. Ма пак ти беги фокуса на темата.. която е "Като не слушкаш - ше го цункаш". Нема по-демократичен подход в по-демократичен съюз.
 
Моя грешка, колегата ме е поправил. Не разбирам от военна техника и това си е.



Та в край на сметка са унищожили / повредили няколко празни пускови остановки, така ли? За това ли е цялата врява?
1684416638725.png
 

Горе