Украйна - Русия какво ви е мнението

слОчаЕно или не, те са си на това място +1,2 от 2017, дет са вика движат си се "нормално", ма след спирането на парата резкО скачат с пъти над другите. Ма пак ти беги фокуса на темата.. която е "Като не слушкаш - ше го цункаш". Нема по-демократичен подход в по-демократичен съюз.
Много добре разбирам какво имаш предвид, затова казах че е простотия от страна на ЕС ма явно на теб ти бега фокуса. Факт, това оказва влияние но в кюпа има още неща, някои от тях ги показах. Да ги пита човек, що не напускат тоя прогнил ЕС ми чакат некви пари...

Тука Литва, Латвия и Естония и те некъв гей закон не са приели... нема друго обяснение.

1684417468728.png
 
Тука Литва, Латвия и Естония и те некъв гей закон не са приели... нема друго обяснение.

Виж файлът 28993

Не, избрали са страната на Русия.
А за Унгария кое не е вярно? Че имат по-висока инфлация от всички други страни в Европа? Те си избраха страна и си сърбат попарата. Дори сърбите се усетиха и почнаха да търсят алтернативен газ, за да не останат като нас след Април 2022ра, защото партньора им (Русия) е надежден, колкото думите на всеки политик в Русия.

Радвам, че си разбрал какво имам предвид. Иначе фокуса още се губи, щом определяш подобно нещо като най-обикновенна "простотия"
 
толкоз, 6 пипер мега гига звукови ракети на вятъра.
Не се радвай. Съдейки по видеоматериалите май май 30 ракети по 5М$ парчето от непробиваемата система са разклатили въздуха само.
 
Не се радвай. Съдейки по видеоматериалите май май 30 ракети по 5М$ парчето от непробиваемата система са разклатили въздуха само.
Поражения от ракети няма, какво иска да кажеш че не ти се разбира?
 
Последно, има ли изтичане на радиация, в какво количество е, и до колко е опасно ?



Къде да има ?

Без да съм експерт това ниво на гама радиация около чернобил 5000 наносивъра отговаря 5 микро сивъра = на зъболекарска снимка

Ако говориш за Хмелниски където според някой източници при голямата експлозия са се взривили и 58 000 снаряда с обеднен уран. при него няма гама радиация да се види на сайтовете, ами е токсичен, може да се отровиш с него с най-различни последсвия за тялото като със всеки тежък метал и ако има някаква радиация били алфа частици, но не го разбирам напълно.

Аз шоколад от Украйна няма да ям много дълго време фабриките на порошенко не са много далеч от там. Порош и други марки гледайте производителя на етикета и баркод 482 е на Украйна, защото ако предозираш почваш да изглеждаш така

photo_2023-05-12_19-45-06.jpg
 
Специално за трудно намиращия информация @fast_and_the_curious

Пак се боНби.

Утре ще видим какви ще са щетите от отломките.
 
Не, избрали са страната на Русия.
Литва, Латвия и Естония ли ? Е те тука ме закопа, нема кво да кажа, така е.

Радвам, че си разбрал какво имам предвид. Иначе фокуса още се губи, щом определяш подобно нещо като най-обикновенна "простотия"
А как да го определя, нещо по-прочувствено, че да фаща дикиш ли? Не един път съм казвал, че ЕС в тоя му вид клони към диктатура, а не към демокрация, че не одобрявам либералните виждания и съм против да се налагат по този начин закони и да се извиват ръце.
 
Литва, Латвия и Естония ли ? Е те тука ме закопа, нема кво да кажа, така е.
Е, те твоя човек те закопа.

Такава е логиката му, Унгария била най зле щото подкрепяла Русия и ползвала руски газ. На всички останали в ЕС, последната година икономиките им процъфтявят от евтиния газ от "други държави". Т.е. не виждам друга причина, гореспоменатите да са на един аршин с Хънгъри.

В крайна сметка, ако защитаваш некви вътрешнодържавни политики, различни от идеята на ЕС за свят изпълнен с цветя и дъги, ядеш трибуквието. Но това е риска да си един пълноправен член в един демократичен съюз.
 
Е, те твоя човек те закопа.
Не знаех, че отговарям за чужди думи и мнения, вече ша знам да преглеждам кой кво е казал преди да давам мнение.

В крайна сметка, ако защитаваш некви вътрешнодържавни политики, различни от идеята на ЕС за свят изпълнен с цветя и дъги, ядеш трибуквието. Но това е риска да си един пълноправен член в един демократичен съюз.
Факт, има такъв натиск ма не е само тва причината за дереджето в Унгария, доста вътрешни политики също влияят ма щом ти са иска да е тва, ок.

Полша също е на контра с ЕС и не си е получила парите, ма не виждаме там тея проблеми:

 
Не знаех, че отговарям за чужди думи и мнения, вече ша знам да преглеждам кой кво е казал преди да давам мнение.
Нема нужда от такава фантазия за отговорност, питаме за причина - дадох ти.

Факт, има такъв натиск ма не е само тва причината за дереджето в Унгария, доста вътрешни политики също влияят ма щом ти са иска да е тва, ок.

Полша също е на контра с ЕС и не си е получила парите, ма не виждаме там тея проблеми:


Еми то реално двете страни приключват 2022 с близък процент инфлация, а трите по-горе даже са след тях.
 
ма след спирането на парата резкО скачат с пъти над другите.

Еми то реално двете страни приключват 2022 с близък процент инфлация,

Последно? Скачат ли в пъти над другите или са с "близък процент"?

Не знаех, че 10 пункта разлика са близък %, ма ти си човека с фантазиите все пак. Кой е след тях, че на разбрах? :rolleyes:

1684472720427.png
 
Специално за трудно намиращия информация @fast_and_the_curious

Пак се боНби.

Утре ще видим какви ще са щетите от отломките.
Много бе! 15ти път за последните 10 дни, не ли им свършиха бонбите?
Кинжали има ли тоя път? Или откакто пратиха в затвора създателите, нещо не ги използват?

Къде да има ?

Без да съм експерт това ниво на гама радиация около чернобил 5000 наносивъра отговаря 5 микро сивъра = на зъболекарска снимка

Ако говориш за Хмелниски където според някой източници при голямата експлозия са се взривили и 58 000 снаряда с обеднен уран. при него няма гама радиация да се види на сайтовете, ами е токсичен, може да се отровиш с него с най-различни последсвия за тялото като със всеки тежък метал и ако има някаква радиация били алфа частици, но не го разбирам напълно.

Аз шоколад от Украйна няма да ям много дълго време фабриките на порошенко не са много далеч от там. Порош и други марки гледайте производителя на етикета и баркод 482 е на Украйна, защото ако предозираш почваш да изглеждаш така

Виж файлът 28999
Споко бе, те нали Полша ще анексират северозападната част на Украйна, не ги мисли толкова.

Не се радвай. Съдейки по видеоматериалите май май 30 ракети по 5М$ парчето от непробиваемата система са разклатили въздуха само.
Вероятно са по-малко от $5 милиона, защото са по-стари системи.

Разбира се по всяка вероятност цялата батарея от 30 ракети ще струва повече от шестте кинжала, които свалиха. Но акциите на компанията се вдигнаха след атаката. А реално до сега май не са ги използвали срещу истински балистични ракети, камо ли "свръхзвукови" (макар че те повечето им оръжия само на 3д рендерите са такива).
И все пак съотношението на цената не е като да стрелят по Шахедите, където ракети за милиони свалят дронове за десетки хиляди.

Американците си изкарват оръжията по-слаби отколкото са, за да получат още пари от конгреса за "защита". Руснаците си изкарват оръжията по-силни отколкото са, за да оправдаят държавното харчете за "защита". "Свръхзвуковите" резултата са на лице.
 
тоя още си вярва , че някой е свалил 6 кинжала.... е няма толкова прост човек
 
Говори се за унищожено депо за натовски боеприпаси в Одеса, вкарани от Румъния.

Ся, дали са ги ударили с лопатите, с които са останали, след като им свалиха всичките 6 (шест) кинжала - не знам, не знам...


Тука казват същото, ма малко по-подробно. И да, стилът е под всякаква критика. ''Путин удари'', "Путин изстреля''... бах тоа супемен.

 
Поражения от ракети няма, какво иска да кажеш че не ти се разбира?
Raytheon произвежда по 150 ракети Патриот на година, мисля че това има в предвид Украйна за 2 минути изразходи производството за 2-3 месеца. Без особен резултат.



толкоз, 6 пипер мега гига звукови ракети на вятъра.
Явно не си гледал видеото. :)

Ще почна от далеч. Украйна си има един министър на отбраната Резников - този човек обича да се снима със западни оръжия, както и с модели на такива и даже има бродиран F16 на носната си кърпичка.

6808b52-reznikov-shmygal-leopard--minoborony-.jpg


FoX9SpMXwAEC0KW.jpg
rez-f16.jpg

Резников работи на улица Банкова в Киев.

Целия свят знае че ЗРК Патриот е на летището в Киев. Руснаците имат няколко стотин военни и шпионски сателита. Китайците имат 300+ военни и шпионски сателита качени на орбита. Индийците имат няколко десетки военни и шпионски сателита (40) качени на орбита. Всички в Киев знаят къде е защото се вижда с просто око от блоковете около летището (лаунчърите са качени на камион).

Да си дойда на мисълта. Този любител на оръжията Резников вече трети ден не успява за 45 минути да се качи на градския транспорт и от улица Банкова да иде до летището. Имат такъв транспорт на всеки 8 минути според Гугъл Мапс.

kiev-airoport.jpg


Само ако можеше да го направи и да се щракне с установките на които нищо им няма щеше да разбие на пух и прах цялата "руска пропаганда че радара и 5 пускови установки са били разбити. Вместо това се налага да разчитаме на CNN който разчита на източници, които ги е страх да излязат с името си като съобщават новината че на установките нищо им няма.

Явно човека е прекалено зает да отдели време да разбие пропагандата, а сега му беше паднало да хване Руснаците в крачка и да покаже че са лъжци на целия свят. Вместо това баннаха видео фиидовете от Киев.

Не знам кой се опитват да лъжат с поредната пропаганда от Киев анонимните officials на CNN.

Руснаците знаят какви са ги свършили. Китайците знаят какви са ги свършили руснаците, при 300 сателита в орбита поне на няколко часа един минава над Киев. Индийците знаят какви са ги свършили руснаците дори при по малко сателити веднъж на ден може да мине техен през гореща точка ако имат интерес. Всеки който на държавно ниво е приятел на китайците и индийците на държавно ниво може да ги пита какво са видели от сателитите си - разрушили ли са установките и радара руснаците или не са.

Всеки който живее в Киев има поне един приятел във високите блокове около летището от където се виждат установките и знаят какво точно. Всяко страна която има посолство в Киев също знае, като установките са разположени на публично летище а не на секретен военен обект in the middle of the nowhere. Всеки който си е платил за комерсиалните сателитни услуги също може да види снимки, освен ако тези не са ги скрили или отказват достъп което също ще е подозрително.

Остава че само ще излъжат част от публиката на запад на която и липсва критично мислене да навърже фактите, на всички други им е ясно какво точно се случило и отказват да опровергаят по най лесния възможен начин.
 
Raytheon произвежда по 150 ракети Патриот на година, мисля че това има в предвид Украйна за 2 минути изразходи производството за 2-3 месеца. Без особен резултат.



Явно не си гледал видеото. :)

Ще почна от далеч. Украйна си има един министър на отбраната Резников - този човек обича да се снима със западни оръжия, както и с модели на такива и даже има бродиран F16 на носната си кърпичка.

Виж файлът 29004


Виж файлът 29003
Виж файлът 29002

Резников работи на улица Банкова в Киев.

Целия свят знае че ЗРК Патриот е на летището в Киев. Руснаците имат няколко стотин военни и шпионски сателита. Китайците имат 300+ военни и шпионски сателита качени на орбита. Индийците имат няколко десетки военни и шпионски сателита (40) качени на орбита. Всички в Киев знаят къде е защото се вижда с просто око от блоковете около летището (лаунчърите са качени на камион).

Да си дойда на мисълта. Този любител на оръжията Резников вече трети ден не успява за 45 минути да се качи на градския транспорт и от улица Банкова да иде до летището. Имат такъв транспорт на всеки 8 минути според Гугъл Мапс.

Виж файлът 29005


Само ако можеше да го направи и да се щракне с установките на които нищо им няма щеше да разбие на пух и прах цялата "руска пропаганда че радара и 5 пускови установки са били разбити. Вместо това се налага да разчитаме на CNN който разчита на източници, които ги е страх да излязат с името си като съобщават новината че на установките нищо им няма.

Явно човека е прекалено зает да отдели време да разбие пропагандата, а сега му беше паднало да хване Руснаците в крачка и да покаже че са лъжци на целия свят. Вместо това баннаха видео фиидовете от Киев.

Не знам кой се опитват да лъжат с поредната пропаганда от Киев анонимните officials на CNN.

Руснаците знаят какви са ги свършили. Китайците знаят какви са ги свършили руснаците, при 300 сателита в орбита поне на няколко часа един минава над Киев. Индийците знаят какви са ги свършили руснаците дори при по малко сателити веднъж на ден може да мине техен през гореща точка ако имат интерес. Всеки който на държавно ниво е приятел на китайците и индийците на държавно ниво може да ги пита какво са видели от сателитите си - разрушили ли са установките и радара руснаците или не са.

Всеки който живее в Киев има поне един приятел във високите блокове около летището от където се виждат установките и знаят какво точно. Всяко страна която има посолство в Киев също знае, като установките са разположени на публично летище а не на секретен военен обект in the middle of the nowhere. Всеки който си е платил за комерсиалните сателитни услуги също може да види снимки, освен ако тези не са ги скрили или отказват достъп което също ще е подозрително.

Остава че само ще излъжат част от публиката на запад на която и липсва критично мислене да навърже фактите, на всички други им е ясно какво точно се случило и отказват да опровергаят по най лесния възможен начин.
Ся в край на сметка унищожен ли е патриота или само има щети по пусковите остановки?
 
photo_2023-05-19_02-11-27.jpg

За който не разбира руски, по руските меме и хумор канали се смеят на този пример как платените от запада либерахи опитват да ги работят с пропаганда при това изключително неграмотно.

Преди няколко месеца CNN пише статия че от Пентагона са казали че комплекс Патриот струва от 450 до 550 милиона долара според конфигурацията и една ракета е 4 милиона долара.

Работещите за телевизия Настоящо Време на която заплатите плащат от медийната корпорация Радио Свободна Европа / Радио Свобода с участието на Гласът на Америка и грантове от Конгреса на САЩ се опитват да ги убедят че руските власти са изхабили Кинжал струващ 10 милиона долара да разбият ракети които стрували по 200 000 само. 🤣

То бива неграмотност и неграмотни опити за пропаганда, но това е толкова смешно, че даже е тъжно. 🤣 😭

Това е ракета стингър

FIM92StingerRiggedmb3dmodel001.jpgAC7D9996-3CD9-4779-9EF6-403C1B9BB594Original.jpg

Според Ройтерс

Миналата пролет Пентагона е сключил договор с Rytheon за последна версия на Stinger

stinger-price.jpg


687 000 000 / 1468 = $ 467 983.65 на ракета

Ако САЩ или Raytheon се навият да ни продадат системи Патриот и ракетите на 1/20 от цената по 200 000 каквато твърдят че е грантаджиите от Руското Радио Свободна Европа. Аз Лошият утре лично отивам пред военното министерство с плакат За Бога Братя Купете Патриоти.

Изводите от цялата смешна история са два:

1. Каквито са ти служителите такава ти е пропагандата. Тез момчета, момичета и други джендъри не могат да надскочат капацитета си.

2. Който е прекалено хабен да работи в частния сектор става грантажия.
 

Китай обяви амбициозен план за развитие на Централна Азия​

Тази война им струва се по-скъпо и по-скъпо. Изпускат контрола над централна Азия. Молдова и Сърбия също се отдалечават. Настроиха неутралните страни в Европа срещу тях.

Ще видим дали Армения и Казахстан ще напуснат ОДКС.

Голямото териториално разширение на Петър едно от Алиекспресс върви по план!
 

Горе