Украйна - Русия какво ви е мнението

И това според местните русофили е най-хубавото нещо на света, защото Путин и Alah Akbar общността са велики!
Къде казах, че е хубаво? Нещата са различни от Путин лош ама незнайно защо се правите на бити лисици отново.
 
Не разбра ли, че нашите политици не са критерии нито за евроатлантизъм, нито за любимият ви путинизъм. Винаги се опитват да яхнат някакв вълна на недоволство и протести, но не им се получава. Всичко при тях е поза за да са в крак със събитията.

Русия и Израел се подкрепят и това е неизменим факт.

САЩ се възползват от ситуацията за да има предлог да набутат в средиземно море бойни групи които в в друг случай нямат обяснение защо трябва да са там. И аз ако разполагам с Х брой военни сили бих се възползвал да ги пръсна на всяка възможна гореща точка.

Американците си имат традиции да са на всяка манджа мерудия и странното би било ако не са там.

Аха, САЩ искат да си разходят самолетоносачите до средиземно море, там служещите ще пият коктейли като на круизен кораб, а не да защитят най-големия им партньор в близкия изток. Добре че, са форумите за просветление...
 
От друга страна четейки постове от теб, Реманйдерса, Теди или радко все едно чета Иво Инджев и Женята Дайнов а това ми казва всичко коеото трябва да знам ;)
 
Къде ли каза, че е хубаво?
Смях не означва - хубаво. Смея се на теб и другите дето не виджате как се подиграват политиците са вас и света. В момента в койото нещо се превърне в ежедневие веднага ви пускат нова кауза - тероризъм, криза, ковид, украйна, теороризъм и кълвете ли кълвете...

Накрая няма да се учудя ( като знам какви са чифутските номера ) Биби Нетаняхо и службите сами да са спретнали целия филм - целта оправдава средствата нали така беше. Едно, че трябва да се задържи на власт инак е бая закъсал и второ решава палестинския проблем с един удар ;) става национален герой :love:
 
Евреите си ценят всеки войник и гражданин. 2013 почнаха май третата антифада заради момиче и момче на 19 години отвлечени, и ги спасиха след няколко месеца. Никой лидер или шеф на агенция, не би си помислил сам да си избива гражданите и войниците, за да "влязат в газа".
 
От друга страна четейки постове от теб, Реманйдерса, Теди или радко все едно чета Иво Инджев и Женята Дайнов а това ми казва всичко коеото трябва да знам ;)
От друга страна четейки постове от теб, Реманйдерса, Теди или радко все едно чета Иво Инджев и Женята Дайнов а това ми казва всичко коеото трябва да знам ;)
Точно па с тия ли ме сравни...Много си далече с това сравнение, опитай пак :)
 
В Украйна обаче е весело. Зеленски първо ръкопляска весело на нацист в Канада a от няколко дни най-големия булевард в Киев кръстен на нациста Бандера е окичен с еврейски знаменца. Големи шпагати, страшна работа 😆 Тъй кат стане и се объркат доктрините, майко мила...
 
Последно редактирано:
Я експертете дайте малко инфо тука. Защо например Хизбула имат по-добро и модерно амерканско въоръжение от нашата натовска армия? Разполагат и с руско разбира се, но нивото на американското им въоръжение е доста над нашето.

Да не са нещо партньори в сянка?
 
Последно редактирано:
България се присъедини към неформалната "коалиция F-16" за обучение на украински пилоти и наземен състав на американските изтребители. Това обяви министърът на отбраната Тодор Тагарев

А бе то добре, ама нашите къде са :D
 
Я експертете дайте малко инфо тука. Защо например Хизбула имат по-добро и модерно амерканско въоръжение от нашата натоеска армия? Разполагат и руско разбира се, но нивото на американското им въоръжение е доста над нашето.

Да не са нещо партньори в сянка?



Къде гo гледате това много модерно въоръжение?



20231012-hamas-weapons-4x3-grenade-getty-1713079592-jack-guez.jpg

20231012-hamas-weapons-4x3-drone-dropped-munition.jpg

20231012-hamas-weapons-4x3-bulldozer.jpg

20231012-hamas-weapons-4x3-ak-47-dashcam.jpg

20231012-hamas-weapons-4x3-technical-getty-1712262668-oren-ziv.jpg

20231012-hamas-weapons-4x3-rocket-ceiling.jpg
 
Много се омешаха ''западняците'' с опорките.

Уж мюсюлманите са естествен враг на евреите, а Израел е първа дружка с Азербайджан, в който исляма е осоновна религия - 96.9% го изповядват, според Уикипедия.


Последно: кога фашизмът и алах акбар са нещо лошо и кога са нещо много хубаво???

Отговор: когато на сащ така му отърва.

п.с. между другото, говори се под сурдинка, че и ние сме давали оръжие на азерите (мюсюлмани), за да бият арменците, които са православни християни като нас. Измислете по-адекватна опорка, дайновчета и минджевци. ;)
 


Интересно, че Израел от вчера е предупредила, да се изнесат цивилните от там, а Хамас призоваха цивилните да не се изнасят оттам. В техен стил, си се крият с цивилните и ги ползват за щит.
 
Аз алабалите за Иран и Сирия ги знам. Питам за американското модерно оръжие ама пак имаме трудности с разбирането виждам.

Имат амеркански BGM-71 TOW и някой по стари, гранатомети Mk 19 MOD 3, карабини Mk 14 EBR-RI
 
Последно редактирано:


Интересно, че Израел от вчера е предупредила, да се изнесат цивилните от там, а Хамас призоваха цивилните да не се изнасят оттам. В техен стил, си се крият с цивилните и ги ползват за щит.
Хммм, не ти ли е познато от миналата година при градските боеве в Украйна?
 
Такива няма. Освен ако М4/ М16 ги броиш за някакви супер оръжия. Тези се ползват в 100-тина държави. Ако има някаква техника друга, ще е от Афганистан останала - талибаните търгуват много с Хамас и иранското разузнаване осигурява транспорт.

within_arms_reach_gfx_-_1_0.png
 
Такива няма. Освен ако М4/ М16 ги броиш за някакви супер оръжия. Тези се ползват в 100-тина държави. Ако има някаква техника друга, ще е от Афганистан останала - талибаните търгуват много с Хамас и иранското разузнаване осигурява транспорт.

within_arms_reach_gfx_-_1_0.png
Имат и френски MILAN missile launcher
 

Milan Current Operators​




С 10-тина откраднати / изтъргувани миланки - няма да направят нищо.
 

Горе