Укриване на данъци

Дискусията в 'Старт в Интернет Бизнеса' стартирана от Alexander Dimitrovich, Февру 12, 2019.

1. Alexander Dimitrovich

Alexander Dimitrovich New Member

Рег.:
    Февру 12, 2019
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, казаха ми, че PayPal има възможност да го следят, кога и колко пари преминават през него от скоро, какво означава това?

2. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    Че като НАП ти направят ревизия след като някой завистлив съсед им е пуснал мухата ще изискат данни от PayPal за теб и PayPal ще им ги дадат.

3. Alexander Dimitrovich

Alexander Dimitrovich New Member

Рег.:
    Февру 12, 2019
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    О това със съседите е ужасна работа, какви ли не истории съм чувал..

4. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    О, така е, затова стой under the radar.
    (Което значи изтрий тази тема, не пиши в интернет такива неща с истинското си име и не се хвали на съседите.)

5. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    Следенето е работа за ловните кучета - като им пуснеш слаба следа или фалшива и изпускат главната следа.

Ама за колко оборот става на въпрос :) филтрите на НАП не хващат под 49 000 лв... или ако имаш няколко истински акаунта с лични карти и т н.... те няма как да хванат един силен - главен акаунт :)

John Galt харесва това.
  6. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    А така! :)

Пък ако си фирмен си го знаем другия сценарий, рег на нова фирма при доближаване на 50 000 лв оборот и така.
    Плащането на данъци е кражба, всеки гражданин следва да се противопоставя на незаконното посегателство върху активите му доколкото е възможно!

7. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    Рег - ама на друг човек :) вече не става така - един и същ калпазанин да го разследват и да си пуска нови фирми на 15 дни :)

И това не е решение.... рано или късно ще смени НАП тактиката и ще увеличи времето за наблюдение и ще те хване в друга издънка.

Просто кажете за какъв оборот говорим на годишна база.

8. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    Ако фирмата има друга дейност трудно ще се заядат. Трябва да си гъвкав. А е факт, че човекът е много по-гъвкав от тромавата държава. И в играта на котка и мишка държавата се е догонваща и все по-изоставаща ще е. :)

9. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    Хехе :) интересен си ми. Но все пак бъркаш... и те съветвам да минеш през едно - две разследвания и да те осъдят поне за 10 000 лв ДДС неплатено - за да подобриш това, което се крие зад думите ти.

Иначе си прав.... но и не си на 100% ако говориш от личен опит ще вложиш друг език и изразни средства.

А и не каза за какъв оборот се бориш - кокошкарство е за 10 000 лв - но пък така ще усетиш как НАП функционира. Защо ти се обаждат от скрит номер - а не ти пращат на хартия нищо. Като се правиш на ударен и минат 2-3 месеца тогава чак ти пращат чрез препоръчано писмо "призовка" да предоставиш данни. А този документ го пращат на поне 1000 различни казуса около разследванията на НАП.

Можеш да видиш много вътрешна информация ако се регнеш в поне 2-3 счетоводни форума. Има бая леваци - счетоводители, които търсят помощ около ревизии :)

10. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    Нека да не си ги "мерим". Всеки изказва мнение, не смятам да споделям тук през какво и как съм минал, още повече, че е не много труден за намиране що годе публичен факт. :)
    Но конкретно за ДДС съм минал по другия път - в който се бориш да ти възстановят 10 000 лева ДДС. :)

Той човекът да си каже, не съм аз авторът на темата.

НАП вече и по имейл пращат, ако си им дал такъв. И като цъкнеш на линка и хоп в базата данни, че си цъкнал и край - връчено ти е. :)

11. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    Страх лозе пази :) но не от всяко лозе излиза добро вино.

И като цъкнеш :) и защо да цъкнеш - оная дето ти се обажда по 1 път месечно и те моли да отговориш на писмото, че си го приел.... нали не е по-умна от теб или мен. Защо да цъкаш по линкове :)

И като те намерят какво :) ще изпратят до админа искане за твоето Айпи - той ще го даде и какво :) нали не пишеш от място където са ти лайната в торбата :) аз си пиша от бизнеса който е чист :) не пиша от друга географска точка... за тези неща.

Параноята :) е пазача на лозето.

12. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    256
    Харесвания:
    66
    Точки:
    28
    Споделям на потребителите за новите методи на НАП.
    Аз за пръв път като получих такова и си помислих, че е някакъв фишинг, та цъкнах от любопитство да разбера каква е тази нова фишинг схема, ама видиш ли се оказало истина. :)
    Та така, нека хората се възползват от чуждото блъскане на глава. :D

13. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    195
    Точки:
    43
    Рядко ще се случи НАП да пише на ПЕйПалЪ и да иска справка при разследване :) те нямат право да комуникират от тяхно име /НАП/ защото това не им е юрисдикция. Те не са разследващ орган без участието на прокуратурата или други власти - свързани с международната престъпност. И за 50 000 евро не вярвам дори да направят такава сензация. Защото всичкото това тяхно движение се заплаща и не е безплатно и не ловят кокошкари като нас - ловят акули. Дори пак не ги хващат.

Но има една техническа особеност - казва се натрупване :) могат да ти наблюдават акаунта примерно 10 години и да те гепят на 10-тата година и да те осъдят за 10 години назад и пак кофти - дължиш много пари.

За това е важен оборота :) ако е за месечно 1 000 долара - пак не си струва да се притеснявате - виж месечно над 50 000 долара може и да влезнете във филтрите на НАП.... въпроса е как става влизането :)

1. Вкарвате парите в България ей така с фадромата и веднага ви надушват .....................

2. Вкарвате парите на инжекции - малки - но пак ще ви надушат ако го правите всеки месец с една и съща сума....

3. Следят парите само по и между банковите сметки и изискват от БЪЛГАРСКИ банки да дават справки за нетипични движения на суми или суми изискващи протокол за произход на парите.

4. От Пейпал си купете нещо в Перу.... и от Перу да ви го пратят в Румъния. Купувате си билет за туризъм до Букурещ - спите 1 нощ и от DHL си освобождавате пратката и си я внасяте в България през рейса.

5. Продавате си пратката с 10-20% под себестойността и така генерирате чисти укрити пари....

Нап извън България няма как да наблюдава движението на ПАРИТЕ ви.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice