Умря ли Аналитикса

mantaman

Well-Known Member
Днес вече удари дъното 88% от влизанията от серпа не ми показва по кои ключови думи са станали - до скоро бяха 30-40% но сега вече не може човек никаква равносметка да си направи по ключови думи. Отваря се огромна ниша за конкуренцията в тази насока.

Друго което ми направи впечатление (да не отварям друга тема) незнам дали е щото търся от УК но Г. вече не разпознава българските думи в урлта-та написани на латиница. Преди ги разпознаваше и ги болдваше във резултатите на серпа, сега въобще не ги бръсне за сливи.
 
От: Умря ли Аналитикса

Проблема е че ако сложиш друг брояч, ще е същата работа, защото от Г не предоставят данни от логнатите им потребители.
Пробвах piwik и дава същото - not proveded .
До колкото знам и аз спасението е да наслагаме ссл по сайтовете си.
 
От: Умря ли Аналитикса

Има и друга алтернатива, но тя е по-скоро по насочваща. Може да се засече с опцията за Secondary Dimension, коя е била Landing Pageза потребителите и така да си направим изводи г/д какви ли думи са използвали, ако знаем пример най-честите ни думи на тази страница. Ако не знаем пък, може да подложим страницата под индикатор/брояч на думи и да ни кажи, кои са ний-употребяваните ни думи.

http://www.youtube.com/watch?v=sSBRxVD-lrA

Освен това в Webmaster tools-a като се даде на Search Traffic>Search queries там показва за последните 3 месеца кои са били най-употребяваните думи за да ни намерят сайта. Даже мисля, че може да се сортира по страници, но не съм сигурен.

Имаше и други врътки да излизат думите ето в тая статия ги има описани доста.

http://blog.kissmetrics.com/unlock-keyword-not-provided/
 
От: Умря ли Аналитикса

При мен също почти всички посещения през google са not provided. Върви разбери по какви думи са те намерили. Аз започнах по-често да следя заявките за търсене през WMT, горе долу отчета е точен
 
От: Умря ли Аналитикса

Само дето ГУМТ не може да ти каже по какво си продал

Много често ми се е случвало като отворя аналитикса и да видя как по някоя дума имам доста трафик а нямам продажби - Веднага ми светва че нещо не е на ред - Обикновено я се окаже че съм забравил да активирам някой продукт след като е бил свършил я нещо текста не е добре, а сега ходи разбери в големият кюп по различните думи как ти е конверсията
 
От: Умря ли Аналитикса

Само дето ГУМТ не може да ти каже по какво си продал

Много често ми се е случвало като отворя аналитикса и да видя как по някоя дума имам доста трафик а нямам продажби - Веднага ми светва че нещо не е на ред - Обикновено я се окаже че съм забравил да активирам някой продукт след като е бил свършил я нещо текста не е добре, а сега ходи разбери в големият кюп по различните думи как ти е конверсията

пак можеш да го засечеш продажба по landing paga-a , а като знаеш нея, да си направиш извод коя дума е била ползвана. Тоест обратния начин. Вместо да гледаш всяка дума, какви продажви ти прави, да гледаш продажбите от коя страницата преди това са дошли и като знаеш страницата да засече евентуалните думи.

Малко играчка си пада обаче.
 
От: Умря ли Аналитикса

Направете си събмит форма "Какво написахте в гугъл за да намерите страницата ми" и готово :) Остава да помислите как да привлечете посетителя да си остави мнението :p
 
От: Умря ли Аналитикса

Направете си събмит форма "Какво написахте в гугъл за да намерите страницата ми" и готово :) Остава да помислите как да привлечете посетителя да си остави мнението :p

Да това е заобиколен път. То всъщност и аз така направих за моя сайт. При формата ми за поръчка ложиш поле "От къде разбра за сайта ми"

Откъде разбра/научи за сайта
Търсене в Google
Реклама в Google
Реклама във Facebook
Приятел ме препрати
Форум
Друг начин


Естествено го отбелязах като required. Само, че ме съмнява че повечето хора помнят какво точно са написали. Аз като ги питам или ми казат, че не помнят или .. " ами написах там май.. Х У Z нещо такова беше ". Но и това е по-приемливо от нищо.
 
От: Умря ли Аналитикса

И при мен е така. На какво се дължи?

Когато някой е логнат в свой профил в Г. (gmail, youtube, google dox и т.н) Г. маскира търсенята му за да не може някой друг да му "хакне" профила.

Мисля, че е това в обли линия, моля ако не е точно това причината, някой който е по-на ясно да ме поправи.
 
От: Умря ли Аналитикса

Не мисля че е свързано с логването в Г-майлски акаунт - Мисля че е свързано с това че по едно време под търсачката се показваше някакво съобщение за кукита и който е кликнал вече не го показва.

При мен 90% от влизанията от търсачката не ми ги показва а със сигурност не всички имат Г. профила и поща
 
От: Умря ли Аналитикса

Може и така да е. Не прендирам, че съм прав. Просот си спомняма, че четох някъде че имаше общо с профилите, но не се сещам къде.
 
От: Умря ли Аналитикса

Съвсем скоро Г ще преминат изцяло на секюре сърч, т.е няма да предават данни за ключовите думи.
Можете сега да си проверите и ще видите че влизанията ви от Г са над 90% като (nod provided) -
Ако гледате общия дял може да е по-малък, но това е заради търсачки, но ако засечете само тези от Г, ще видите брутализма :)

Въпроса е дали ще го направят платено, дали разни ментета фирми дето имат права ще могат да гледат на всички в акаунтите .. положението е много лошо и мисля че тепърва ще става още по-зле
 
От: Умря ли Аналитикса

mantaman: "Г. вече не разпознава българските думи в урлта-та написани на латиница."

Имам един въпрос, не е свързан с темата, а с под темата, ако някой знае разбира се, url как е по-добре да бъде:
136/nicolas-cage-никълъс-кейдж
136/nicolas-cage
136/nicolas-cage-nikylys-kejdj
136/никълъс-кейдж
 
От: Умря ли Аналитикса

mantaman: "Г. вече не разпознава българските думи в урлта-та написани на латиница."

Имам един въпрос, не е свързан с темата, а с под темата, ако някой знае разбира се, url как е по-добре да бъде:
136/nicolas-cage-никълъс-кейдж
136/nicolas-cage
136/nicolas-cage-nikylys-kejdj
136/никълъс-кейдж

аз предпочитам третия вариант винаги.





Има шанс да пускат нов аналитикс ( платен ), затова да ги правят тея мизерии.
 
От: Умря ли Аналитикса

Има шанс да пускат нов аналитикс ( платен ), затова да ги правят тея мизерии.

Когато закупиха Urchin той беше платен и струваше един кош пари. Нашите младежи го пуснаха безплатно и прецакаха една армада други тракери.

Аз по-скоро вярвам, че ще оставят нещата така. В момента има прекалено голяма мания за "ключови думи" което убива цялата индустрия. Забележи хората не се интересуват от това как изглежда сайта, колко е бърз, какво потребителско преживяване има там, как се пишат статии и т.н. Единственното което ги интересува са ключови думи и позиции във SERP-a.

И във момента има платен Analytics срещу скромните $150k на година. И там не виждат ключовите думи...
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе