Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

garnet

Well-Known Member
Такааа след последните филтри на ФБ какво се получава. Имате страница с (Х)ХХ 000 фена. Пускате нещо и само 5%-15% от тах го получават на фийда си. Ако искате всички да го видят си плащате на ФБ.
От тая гл. точка умре ли продажбата на страници, гледам тука има все още оферти за по 100-500 лв.
Е за кво да купиш такова лай.но?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Че те филтрите на са от вчера. Защо да е умрял? Не трябва ли да процъфтява, точно защото сега ще ти трябват повече страници, за да направиш същия трафик?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Повече страници викаш - а къде излиза сметката?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Не е умрял, но цените на които се продават страниците и се добавят фенове са много завишени.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Повече страници викаш - а къде излиза сметката?

Не те разбирам. Коя сметка?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Не те разбирам. Коя сметка?

Предполагам е ироничен въпроса ти, но според мен има предвид "монетизирането" на една страница, която би купил.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

С увеличение на предлагането няма как да не свали рентабилността на единица.

Абе още 1-2 години ще има оферта ФБ, до тогава ще изскочи нещо ново на което ще мръднем
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

С увеличение на предлагането няма как да не свали рентабилността на единица.

Абе още 1-2 години ще има оферта ФБ, до тогава ще изскочи нещо ново на което ще мръднем
Чак пък 1-2 години :))
Дори напротив, развиват се в правилната насока - изкупуват каквото им падне и няма вероятност да умрат ...
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Такааа след последните филтри на ФБ какво се получава. Имате страница с (Х)ХХ 000 фена. Пускате нещо и само 5%-15% от тах го получават на фийда си. Ако искате всички да го видят си плащате на ФБ.
От тая гл. точка умре ли продажбата на страници, гледам тука има все още оферти за по 100-500 лв.
Е за кво да купиш такова лай.но?

Ама много ги разбираш бе, колко страници с над 100 000 фена имаш?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Искаш ли пак си говорим след 2 години :)
Много бързо се променят и модулират човешките предпочитания. Бих заложил на голяма променя на статуквото след 2 години. Винаги съм писал, че и ФБ е балон така, we will see :)
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Искаш ли пак си говорим след 2 години :)
Много бързо се променят и модулират човешките предпочитания. Бих заложил на голяма променя на статуквото след 2 години. Винаги съм писал, че и ФБ е балон така, we will see :)

А гугъл са вечни, така ли?
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Ами след доткома доста се промениха, но това което ти говоря е от гледна точка на предпочитания на хората - ако си спомняш емайала бе заменен от ICQ, то бе бетон след това дойде скйапа, а емайла замени факсове и т.н но все още факса го има. ФБ замениха майспейс а те забравих кой замениха. Аз говоря ФБ ще се измени от това което е сега и не защото им е кеф, а може би защото ще имаме нов продукт мания за социализиране и комуникиране. А иначе от фин. гледна точка ФБ си бе чудовищно надценен не случайно от направи такова лудо пропадане. Като цяло всички социални онлайн продукти бележат спад - само гошо се държи доста добре дори и амазона изнемгова, яхо от отданва са в нисходяща сприала и т.н и т.н с останалите.

ФБ имат шанс да увеличават продуктовите категории и услугите, така ще диверсифцират но иначе само на социалката да залагат няма ги бъде. Те и сега са на върха на пазара, в смисъл пазара навлезе в развития си етап.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Ами след доткома доста се промениха, но това което ти говоря е от гледна точка на предпочитания на хората - ако си спомняш емайала бе заменен от ICQ, то бе бетон след това дойде скйапа, а емайла замени факсове и т.н но все още факса го има. ФБ замениха майспейс а те забравих кой замениха. Аз говоря ФБ ще се измени от това което е сега и не защото им е кеф, а може би защото ще имаме нов продукт мания за социализиране и комуникиране. А иначе от фин. гледна точка ФБ си бе чудовищно надценен не случайно от направи такова лудо пропадане. Като цяло всички социални онлайн продукти бележат спад - само гошо се държи доста добре дори и амазона изнемгова, яхо от отданва са в нисходяща сприала и т.н и т.н с останалите.

ФБ имат шанс да увеличават продуктовите категории и услугите, така ще диверсифцират но иначе само на социалката да залагат няма ги бъде. Те и сега са на върха на пазара, в смисъл пазара навлезе в развития си етап.
Напълно съм съгласен, но те се развиват и инвестират в бъдещето, а именно мобилните телефони. Купиха инстаграм, сега има новини, че са в преговори с whatsapp ...
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Те друга алтернатива нямат освен да се разиват извън соц. мрежа. Но именно инстаграма показа сериозните сигнали, на необмислено решение и бетонирането им към соц. мрежи. Имаше една тема в която доста се разискваше за ФБ, не ми се пише пак.
Като цяло залагам на големи промени, това са горе долу рационалните ми очаквания.

До тогава ще има мегдан ....
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Какво значение има до кога ще има мегдан. Купуваш, караш трафик, печелиш пари и като си избил страниците отдавна не ти пука. Ако нещо се прецака, лесно се прави ново, когато човек има ресурс. Преди съм го писал и пак ще го напиша - трафикът, който може да се направи от фейсбук не може да се направи от никъде другаде. Всеки си има глава на раменете да действа и мисли.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Какво значение има до кога ще има мегдан. Купуваш, караш трафик, печелиш пари и като си избил страниците отдавна не ти пука. Ако нещо се прецака, лесно се прави ново, когато човек има ресурс. Преди съм го писал и пак ще го напиша - трафикът, който може да се направи от фейсбук не може да се направи от никъде другаде. Всеки си има глава на раменете да действа и мисли.
You must spread some Reputation around before giving it to redrum again.

Значение е че рано или късно ще се променят нещата. До тогава както казваш хората с глава на раменете ще действат. Съгласен съм че са трафик генератор номер 1, но всичко с времето си. Знанията и опита е вечен това исках да кажа :)

Редрум, да те питам случайно да имаш инфо за конверсии при купуване на продукти, разбира се средна конверсия защото всичко е относително.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Дамм още в в много начален стадий, но и аз смятам, че Ingress на Niantic Lab ще е новия бум. Из интернет доста се говори вече за нея. Още не е стартирала официално, а има около половин милион изтегления. А градовете са завзети .. :)
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Възможно е да се появи нещо, което да "издуха" фейсбука, но...един Господ знае кога и дали това ще се случи :)

Редрум, да те питам случайно да имаш инфо за конверсии при купуване на продукти, разбира се средна конверсия защото всичко е относително.
Нямам такава информация, работя главно с адсенс.
 
От: Умря ли бизнеса с продажба на ФБ страници?

Относно това, кое ще утрепе фейсбука, аз вече си имам един фаворит :)

На гугъл augemented reality игричката.

[video=youtube;92rYjlxqypM]http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM[/video]

http://www.geekosystem.com/google-launches-ar-mmorpg/

Игричката е уникална. Получих invite преди няколко седмици. Вече даже измислих как да го използвам за реклама на мои сайтове. Ще споделя защото идеята ми според мен е доста добра. В Пловдив (от там съм) има няколко gateway-а които са въведени за момента (Алиоша и горе тепето). Отивате там със шаблон на QR код на вашия сайт. Човека посетил тези места за да играе играта ще има андроид телефон на 100% (играта няма да се предлага на Apple за момента). Ще види кода и ще го сканира/отвори. Ето ви един посетител от нищото. Ще пиша дали се е получило (според мен в България има малко хора които имат бета кей за играта и за това за сега няма да е успешно, но ако играта се развие е доста добър начин за докарване на посетители в сайтовете ви).
 

Горе