Упорита системна грешка в магазин на Опънкарт

Passko

New Member
Здравейте,

Пускам тази тема с надеждата някой да ми помогне. От около месец и половина в системния лог на опънкарт магазин 1.5.4.1 се появи една грешка и се повтаря непрекъснато по няколко пъти на ден. Грешката е следната " PHP Warning: utf8_to_unicode: Incomplete multi-octet sequence in UTF-8 at byte 3 in /home/ххххххх/public_html/system/helper/utf8.php on line 765". Рових се във форумите на опънкарт и в гугуъл, но не намерих причината, заради която се появява грешката, а още по-малко пък решение за ликвидирането и. Някои от вас сблъсквал ли се е с тази грешка, че направо ме побърква вече.

Разбира се, в тази тема всеки, който има системни грешки в опънкарт, които не е могъл да отстрани,може да ги публикува, а други които са се преборили с такива грешки, да споделят начина за тяхното ликвидиране.

Ще се радвам на всякаква помощ!
 

Прикачени файлове

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    109.8 KB · Преглеждания: 22
Последно редактирано:
От: Упорита ситемна грешка в магазин на Опънкарт

1.5.4 !!!
То и аз съм на 50 ама все си мисля как да се обновя :)

Това съобщава грешката, не се знае от къде идва. Нещо в символите не може да се конвертне от utf8 на unicode.
Трябва да се тества, което не е хубаво на работещ сайт и става дълга и широка.

Някъде има букви които не са utf8 или в по-лошия случай таблица в базата данни, която не е utf8
 
Последно редактирано:
От: От: Упорита системна грешка в магазин на Опънкарт

Изглеждаш доста по-млада на снимката :) Аз съм на принципа "Никой не сменя коня по средата на надбягванията, особено когато тича добре". Магазина си работи добре, просто се опитвам да премахна тази дразнеща грешка, която непрекъснато се появява.
 
Последно редактирано:
От: Упорита системна грешка в магазин на Опънкарт

Успях да реша проблема с грешката!

След поста на Agatha65, т.е. благодарение на нея, започнах да търся в последните инсталирани xml модулчета думата "language" и се оказа че на едно място трябваше просто да променя "Italian" с "Bulgarian" language files и всъщност оттогава грешката изчезна Виж файлът 12639

Благодаря на всички, които ми помогнаха т.е. на Agatha65 :D.
 

Горе