Усетихте ли Гугъл Ъпдейта от 7-8 Февруари?

излиза че съдържанието няма никакво значение.

Кой те излъга за тази глупост? Съдържанието винаги има значение!
 
в какво да инвестира човек
В знания и мислене.
От 5 години имам страници в топ 10, дето ги боли какво мисли зоопарка на гошо.
Обичайно в тези топ 10 има още 2-3 сайта, дето също ги боли за зоопарка.
 
аз имам съдържание, но нямам достатъчно от останалите неща и гугъл ме избутва все по назад, това ме кара да си мисля че вече не се отделя такова внимание на съдържанието. Държа че описанията са писани за клиента, всичко написано е полезно, а не е писано за гугъл...Това не се отчита обаче
 
Това не се отчита обаче

Аха, на незнаещия все другите му криви, а той - идеален. Ако имаше всичко това, което изброи и ако беше качествено - щеше да усетиш как Гугъл те вдига нагоре.
 
8th March, Fred Update, 95% of all the sites, matched this overall theme - content sites that have many ads and are created for the purpose of generating revenue over solving a user problem
Google has NOT confirmed any of this but there is no question that this is a new type of algorithm update that aims at ad heavy, low value content created with the purpose of generating ad revenue.
Поразредих ги малко и на по-ниско, та да видим :) Между другото дни преди този ъпдейт получих предупреждение за един от сайтовете, и още тогава предприех действие и този ъпдейт въобще не му се отрази. Може и да си много прав, времето ще покаже.
 
Бе не знам какъв му е ъпдейта на гугъл срещу многото реклами, ама в последно време изкарвам повече пари с по-малко реклами от други мрежи, отколкото с тези на гугъл дето са пълна трагедия за БГ. Доскоро нямаха конкурент, ама в последно време се излагат с тези 2 стотинкови кликове. То си зависи и от пазара и от нишата, ама тенденцията е надолу според мен.
 
С кои мрежи изкарваш повече?
В момента от Медиавенус изкарвам повече с 1 банер срещу 3 банера на Адсенс (които са на най-хубавите места в сайта).
 
ама тенденцията е надолу според мен

Tцъ! Виж за последните 30 дни:

cpc.png
 
Определено вече стана реципрочно спадът в монетизацията спрямо посещаемостта. Първо имаше съвсем лек спад на приходите, но сега си е в пъти, колкото и самите посещения, поне при мен. Аз лично го приемам леко, защото не ми пука особено за приходите дали са малко или много, не живея от подобни начинания, но си е факт, че когато са повече, е по-добре. :D
 
Ето очилата, голяма мода е това, ама си го дърпа духовното:)
Сега веч
 
Tцъ! Виж за последните 30 дни:
Имам предвид не за последния месец, а изобщо. Тази графика от сайт на български ли е?
 
Имам предвид не за последния месец, а изобщо. Тази графика от сайт на български ли е?

Ми не, историята познава и по-лоши сезони... Леле, тая година правя 10 години Адсенс :)
Не, сайтът е на английски.

cpc_10y.png
 
Аз вече ги ползвам над 7 години, ама CPC за БГ ми е средно между 0,03-0,05 Е.
 

Горе