Успешна linkwheels схема?

mymall

New Member
Здравейте съфорумци,

някой може ли да предложи успешна linkwheels схема, която е пробвал и знае, че дава резултат. В Google намерих много, ама те едни сложниии сложнии, чак ми се увидя. Трябва ми нещо за сайт, който е на английски. Нишата мога да кажа, че си е доста конкурентна.

Благодаря :)
 
От: Успешна linkwheels схема?

Главния сайт в 20 социални мрежи> Линковете от социалните мрежи в скрапбокс> линковете от скрапбокс се пингват.

Повтаряш със 2-3 сателитки, 2-3 статии от артикъл директории вместо главния сайт.
 
От: Успешна linkwheels схема?

;DDDDDDDDDD

Бате НЕ се опитвай да им копираш кьоравите снимки на индийците - тва и тоя дето е правил картинката не е успял да го направи. Това сигурно е схемата за SEO-МЕО на някой индийски програмист, дето е решил да се занимае с google и се опитва да впечатлява клиенти.
 
От: Успешна linkwheels схема?

Няма никакъв смисъл от сложни схеми. Слушай АланФорт.
1. Правиш линкбилдинг на основния сайт.
2. Пускаш сателитка1 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.
3. Пускаш сателитка2 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.
4. Пускаш сателитка3 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.
 
От: Успешна linkwheels схема?

Няма никакъв смисъл от сложни схеми. Слушай АланФорт.
1. Правиш линкбилдинг на основния сайт.
2. Пускаш сателитка1 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.
3. Пускаш сателитка2 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.
4. Пускаш сателитка3 на друг хостинг. Правиш линкбилдинг на сателитката. Почиваш 1 седмица :). Пускаш линк към основния от сателитката.


И аз действам така, но предпочитам да пускам линкове на артикъл директории или на WEB 2.0 PROPERTIES ( SQUIDOO, BLOGGER, WORDPRESS.COM )
 
От: Успешна linkwheels схема?

Главния сайт в 20 социални мрежи> Линковете от социалните мрежи в скрапбокс> линковете от скрапбокс се пингват.

Повтаряш със 2-3 сателитки, 2-3 статии от артикъл директории вместо главния сайт.

Извинявам се за въпроса, искам да знам правилно ли съм разбрал схемата. Ето как схващам нещата:
имаме основен_сайт.com

1. 20 статии с анкор линкове към основен_сайт.com събмитваме в:
а) артикъл директории: ezinearticles, articlebase + scrabebox ping за повече "видимост"
б) web 2.0: Squidoo, блогове + scrabebox ping за повече "видимост"

2. правим сателит_на_основен_сайт (може ли това да бъде wordpress блог или какво друго е ?) на който:
а) трупаме статии
б) след време в статиите слагаме анкор линкове към основен_сайт.com

Какво се случва ако се пропусне scrapebox ping-a и се разчита само на събмитване ?
Къде в схемата попадат линковете от форумни профили и RSS и каква е тяхната сила - т.е. второстепенни ли са ?
Къде са Twitter, Facebook и Bookmarking-a ?

Дано не съм много в грешка :) помагайте моля :)
 
От: Успешна linkwheels схема?

Значи първо - скрапбокс "пинг" не е толкова пинг, а са блог коментари. Спокойно можеш да пропуснеш това, ако не те мързи да субмитваш артиклите из 10 социални мрежи макс ( макс защото от повече няма смисъл ).

1> 20 статии с анкор, но хубаво е да има и статии които линкват към сателитката ти, тоест някое блогче ( задължително е вече да е с quality content и въобще да е като сайт, да не е някой утрепан блог).

a> ezine аз го пропускам, ползвам goarticles и articlesbase.com

б> скуидото е много важно за серпа, винаги се вдига добре, може и на него да пуснеш 1-2 статиии от артиклите, а в скуидо е хубаво да има много контент, и е хубаво да си тръстед мембер, тоест поне левел 10 да имаш в профила, това става като напускаш доста ленсове, после можеш да си ги изтриеш, но левела си остава, и друго което е, в скуито доста играчка, но пак казвам, важното е да го направиш кадърно, защото и то докарва трафик

2> то и скуидото и web 2.0 са един вид сателити =)
а> да
б> да, именно, и аз не слагам веднага

"Какво се случва ако се пропусне scrapebox ping-a и се разчита само на събмитване ? " - ако не те мързи да субмитваш из социалките, нищо не се случва

"Къде в схемата попадат линковете от форумни профили и RSS и каква е тяхната сила - т.е. второстепенни ли са ?" Форумните профили, никога, ама абсолютно никога не трябвеа да се пускат на главният сайт, но тук говоря за xrumer сервайзес, ако е ръчно и мануал, може да си пуснете 20-30 и то да линква нещо друго. Целта им е с маса линкове да се вдигне нещо, там най-често спамят артикли, web 2.0, други профили, етц.

rss фийдовете хич не ги ползвам, безсмислени са ми.


"Къде са Twitter, Facebook и Bookmarking-a ?" - twitter е задължителен, фейса също помага, но social bookmarkingа е задължителен.

Всички статии , сайтове, етк , трябва да се субмитват в 10-тина социални мрежи.
 
От: Успешна linkwheels схема?

AlanFort благодаря много за помощта!
Понеже не бях чувал за xrumer и scrapebox, се бях засилил да събмитвам RSS фиидове + събмит на статии (с линк към сайта от самото начало) в артикъл директории.
И като научих за xrumer веднага тествах един бласт 5000 backlinks, само че към основния домейн... май съм направил голяма беля... какво ли ме очаква...
 
От: Успешна linkwheels схема?

Аз имам един въпрос относно сателитите.

3 сателита в blogspot биха ли имали същата тежест както три сателита на главни домейни на различни хостинги ?
 
От: Успешна linkwheels схема?

3 сателита на главни домейни и на различни хостинги е много по-добре.
 
От: Успешна linkwheels схема?

И как се процедира след това? Пълня ги със съдържание, изчаквам 1 месец и слагам линк така ли?
 
От: Успешна linkwheels схема?

Пълниш ги със съдържание ( качествено ) , линкваш wikipedia, google, etc, добавяш статиите и сайта в директории и социални мрежи, и след време буташ анкорите. Но, хубаво е да линкваш wiki или google някак си.
 
От: Успешна linkwheels схема?

Въпрос: А ако връзвам сателитките към един и същ webmasters tools акаунт ? Сигурно е проблем ?
 
От: Успешна linkwheels схема?

Въпрос: А ако връзвам сателитките към един и същ webmasters tools акаунт ? Сигурно е проблем ?
Според мен е кофти, идеята да се слагат на различни хостинги сателитките е гугъла да не ги хваща че са твои, ти като ги набиеш в един акаунт се едно нищо не правиш. Принципно не съм го тествал, понеже и леко ме е страх :) но логично е да е така.
 
От: Успешна linkwheels схема?

Пълниш ги със съдържание ( качествено ) , линкваш wikipedia, google, etc, добавяш статиите и сайта в директории и социални мрежи, и след време буташ анкорите. Но, хубаво е да линкваш wiki или google някак си.

Значи затова в много от сайтовете, които посещавам, има линкове към wikipedia. A добре ли е да се линкне wikipedia и от главния сайт, или това се прави само за да се покаже, че сайта не е ферма и не влияе на серпа?
 
От: Успешна linkwheels схема?

Добре е , линквай ;)

Ок, мерси за разясненията!

А има ли значение дали линка е dofollow или nofollow и дали е към българското уики или английското?
 

Горе