Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Има си цяла наука изучаваща психологията на тълпите. Знае се точно какво да се направи, за да се създаде масова паника. Това е заради стадната природа на човека, така че е точно казано, че масата хора се държат като стадо. В случая в ПИБ вина имат и институциите, разбира се. Но най-голяма вина имат хората, които панически тръгват да си теглят парите.
 
Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тези с кредитите само могат да спомогнат за преебаването на ситуацията....

казвам ти че ще стане пълно мазило в държата ... тези с кредитите ще са най преебани ще им вземат всичко и ще продължават да дължат пари... който ще им се прибират във времето

темата тръгна от един дето мислеше че ще изичсти ако някоя банка фалира....
 
От: Re: От: Re: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

парите на държавните фирми винаги са били в една или две банки... от там нататък за останалите до 30 е паниката ще е причината
А нали се сещаш, кой точно създава паниката. Днес всички очаквахме, че след срещата на експертите, ще излязат с една декларация, че всичко е наред, хората да не се панират излишно, че държава и влоговете им са гарантирани. Защо, по дяволите, банкерите не казаха нищо? Защо премълчаха? Умишлено ли или наистина нещо се случва. Защо премиера не излезе да каже, че финансите на държавата са гарантирани и няма място за паника и истерии?
Защо ние, най-дребните потребители, търсим начини да се успокояваме. А никой не ни дава доводи и уверения.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не казвам, че ще се облагодетелстват тези с кредити... а мазало, че ще стане, ще стане, ако хората теглят...
 
От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мога, щото може и да имам достъп до разни социални канали. А и форума го четат много хора, които могат да се замислят. Реакците на хората бяха логични за петък, за понеделник няма да са логични. Кризата е изкуствена, който тегли парите си ще налива масло в огъня, в който самия той ще изгори. Къде ще си държи парите, у тях ли? Ще ги вкара в друга банка ли? Ами ако и тая банка се преебе след два дни?
Вервай си че некой ще се върже на тия лозунги. По медиите ни заливат денонощно с такива. Както казах - това може да има обратен ефект даже (но не твоите конкретно, те ще имат нулев ефект).
Разсъждавате наивно и по детски. Има хора и фирми които действително са на ръба (а такива са повечето хора и фирми), той ми философства къде щели да си държат парите като ги изтеглят. Ще намерят къде, не бери грижа.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

А ти какво предлагаш по-точно. Ок, разбрах, моите лозунги не струват. Какви са твоите? Да стоим и да си чешем макарите ли?
 
Re: От: Re: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тръгне ли лавината веднъж, тая подробност се обезсмисля, защото като блокират сметките в една уж стабилна банка, после ходи обяснявай колко стабилна е и другата. Като падне доверието от банковата система и институциите - вече никой не слуша какво му говорят за баланси, за ликвидности, за глупости. Но да изкарваме хората от опашките виновни, а не институциите - това е глупост и не отговаря на истината.

това е нещо което го има от стотици години http://en.wikipedia.org/wiki/Bank_run

в случая отново важи който не познава историята е осъден да я повтори после ще има глад и мизерия ....която хората сами ще са си направили... краткосрочен план някой ще успее да си дръпне парите в дългосрочен ще се загуби много повече
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не казвам, че ще се облагодетелстват тези с кредити... а мазало, че ще стане, ще стане, ако хората теглят...
Кои са тия хора? Защо си мислиш, че "хората" имат милиарди в банките. Според НАП в България има 147 физически лица с над милион лева приход за 2013-та:
НАП отчете 147 милионери в България
Да кажем, че има поне още толкова, които са спечелили над милион предишните години и миналата не са стигнали такива печалби.
Истината е, че не обикновените хора създадоха и подклаждат жегата, а нещо друго, което повлия мощно на юридическите лица. Обикновените хора не могат за един ден да изтеглят 800 милиона само от една банка. Просто те не разполагат с такива пари. Дори да приемем, че тия 147 човека, всичките са си държали парите в една банак, пак не могат да се получат подобни цифри. Истината е, че има някаква голяма ИГРА с пари, които не са декларирани и се държат от политически и мафиотски структури. Това за паниката на обикновените хора въобще не ги еб* банкерите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не мисля, че имат милиарди и точно там е проблема. Да речем, че има 45милиарда спестявания, от които 80% са под 100К (както потвърдих, малко са хората с много пари в банките), което ще рече, че те са гарантирани от държавата. В същото време във фонда има приблизително 1.5 милиарда и да кажем 20 милиарда лоши кредити.... Малко не ми излиза сметката на мен с няколко десетки милиарда....
 
Re: От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Вервай си че некой ще се върже на тия лозунги. По медиите ни заливат денонощно с такива. Както казах - това може да има обратен ефект даже (но не твоите конкретно, те ще имат нулев ефект).
Разсъждавате наивно и по детски. Има хора и фирми които действително са на ръба (а такива са повечето хора и фирми), той ми философства къде щели да си държат парите като ги изтеглят. Ще намерят къде, не бери грижа.

Опиниън мейкърите ако не вземат страна ще е грешно... а ти си малък гладните години са ти бегъл спомен... при разрастване на паниката ще ги видм отново... като не помагаш не пречи...

парите от скрил няма да може да си ги дръпнеш в България с месеци и забрави за българските клиенти....
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Кои са тия хора? Защо си мислиш, че "хората" имат милиарди в банките. Според НАП в България има 147 физически лица с над милион лева приход за 2013-та:
НАП отчете 147 милионери в България
Да кажем, че има поне още толкова, които са спечелили над милион предишните години и миналата не са стигнали такива печалби.
Истината е, че не обикновените хора създадоха и подклаждат жегата, а нещо друго, което повлия мощно на юридическите лица. Обикновените хора не могат за един ден да изтеглят 800 милиона само от една банка. Просто те не разполагат с такива пари. Дори да приемем, че тия 147 човека, всичките са си държали парите в една банак, пак не могат да се получат подобни цифри. Истината е, че има някаква голяма ИГРА с пари, които не са декларирани и се държат от политически и мафиотски структури. Това за паниката на обикновените хора въобще не ги еб* банкерите.

10 000 души по 10 000 лв = 100 милиона при 100 банкови клона страната това са по 100 човека на клон за деня - даже няма да има опашка.... отделно

милионерите може да са малко но повече от 10 000 души имат по 10 000 да не кажа че е възможно взможно 10 000 да има по 100 000 много хора понаправиха пари покрай имотния бум....

а паниката на хората панира и фирмите...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Всъщност клатенето на банковата система е нещо за отклоняване на вниманието от шоково поскъпване на тока :)) което следва
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

а паниката на хората панира и фирмите...
Мне, точно обратното е в случая. Дори и според твоите сметки. Паниката на фирмите панира хората. И то фирмите, които разполагат с няколко десетки милиона оборот, т.е. големите фирми. И пак не съм сигурен, че фирми с такива мащаби могат да действат под въздействието на слухове и то за един ден. Нещо друго е или парите, които се изтеглиха, не са на фирми.
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не мисля, че имат милиарди и точно там е проблема. Да речем, че има 45милиарда спестявания, от които 80% са под 100К (както потвърдих, малко са хората с много пари в банките), което ще рече, че те са гарантирани от държавата. В същото време във фонда има приблизително 1.5 милиарда и да кажем 20 милиарда лоши кредити.... Малко не ми излиза сметката на мен с няколко десетки милиарда....

мен пък ми странно че тези който сте анти при предния глад и мизерия сте били малки... и не помните и се държите егоистично само и само да се изкарате прави...

Парите ще дойдат като почнат да си събират кредитите.... сосбтвениците на жилища за около 20 милярда ще бъдат поканени да си върнат кредитите като немогат тези жилища ще излязат на пазара и ще бъдат продадени на безценица а кредитополучателите ще продължат да дължат разликата... и ще им се удържа във времето .... ще има фалити във всички браншове на икономикат

Държавата ще вземе заем от МВФ съпроводен със строги рестрикции
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Oт цялата тази ситуация, трябва да се разбере нещо най-после - ХОРАТА РЕШАВАТ КАКВО ЩЕ СТАВА, АКО СА ЗАЕДНО, ЩЕ СТАВА КАКВОТО ИСКАТ... дали имат съзнание и дали ще се обединят за добро или лошо е отделен въпрос... СИЛНИ СМЕ КАТО СМЕ ЗАЕДНО... за добро или лошо
 
От: Re: От: Re: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

това е нещо което го има от стотици години http://en.wikipedia.org/wiki/Bank_run

в случая отново важи който не познава историята е осъден да я повтори после ще има глад и мизерия ....която хората сами ще са си направили... краткосрочен план някой ще успее да си дръпне парите в дългосрочен ще се загуби много повече
Тука основното е от каква гледна точка наблюдаваш ситуацията. Некои я наблюдавате отстрани, от високо, в исторически план, във философски план, от държавно ниво, от обществено, от научно даже, тука за психологии почна да се говори и т.н. Така е лесно да се философства и да се повтарят думите на политиците и банкерите. Но погледнато от позицията на пряко ощетената отделна личност нещата са различни. Парите на личността не му ги е подарила системата че да ги рискува и жертва за нейното благо. Нито системата или обществото ще му хранят децата, ще му плащат дълговете и т.н. Спечелил ги е сам и ще си ги тегли когато прецени (макар че вече не може ако са в КТБ), ще се спасява поединично и нема да гледа на това от философска, държавна и обществена гледна точка и интерес, а само от лична. Първо че от 1 човек нищо не зависи, а и да зависеше, пак нема основания да разсъждава по различен начин.
 
Това е защото от всичко разбираме - миналата седмица от наводнения , тази от финанси. Накрая резултата е налице ...
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Това е защото от всичко разбираме - миналата седмица от наводнения , тази от финанси. Накрая резултата е налице ...
Инак с 2 ръце подкрепям инициативата - в Петък внесох пари в понеделник ще внеса още :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Калашников, разбрахме ти мантрата. Какво според теб трябва да се прави в ситуацията, не разбрах.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не съм анти, просто се опитвам да смятам и да оценя реално положението...

И искам да подчертая, че и аз не съм теглил....
 

Горе