Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Системата няма да се срути, стига сте драматизирали. Защо това се случва със банки собственост на родни олигарси, а не се случи с някое представителство на международна банка?

Аз се дразня от няколко неща:

1. Държавата не се намеси когато трябва за да парира всичко. Трябваше НЕ ДА ТЕГЛИ пари от КТБ, а да вкара още пари в нея като депозит.
2. За 2-ри път през последните години Държавата (демек аз ти и всички други хора) ще подпомага една и съща банка. От какъв зор? Ми та те така ще почнат да си правят каквото си искат.
3. Постоянно се говори за фалити, а реално няма такава опасност. Що на никой не му стиска да излезе и да каже:
- ПИБ има толкова пари раздадени като кредити, от тях към този момент токова се погасяват редовно
- Има едикакви си инвестиции в едикакво си на стойност едиколко
- Разходите на банката на месец са:
- Приходите на месец са:
и още десетки отговори... Да кажат колко стотици хиляди левове правят само от дребни таксички - 20 стотинки теглене от банкомат, 1 лев на месец за това че имате карта незнам си колко за незнам си какво... Това няма да се случи никога защото народа ще разбере как го ограбват! Що не кажат колко са заплатите на изпълнителните директори? И още, и още, и още...
4. Дразня се, че има хора които призовават за защита на банките, а това е ГРЕШНО! Банките трябва да бъдат мачкани, много мачкани защото са ЗЛИ! Те задушават хората и КРАДАТ от хората. А родните банки са много добри в обирането на народа. Погледнете ипотечните кредити в Германия - после и в България. Намерете разликата.


А и като за финал, македонската банка на същите тия 2-ма господа собственици на ПИБ, има много по-изгодни условия за всички видове кредити.

Ох....колега имаш ли фирмена сметка в някоя банка и ако ДА, колко ти е таксата обслужване на фирмената сметка на месец?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ще ме извинявате, сигурно някои ще се обидят, но като чета мненията на една немалка част от хората пишещи в темата, оставам с впечатление, че нямат и елементарна икономическа култура.
Хубаво е да се пишат конкретни неща, а не празни приказки. Ако не си съгласен с тези изказани от някой член на форума, напиши кои са тезите и защо греши въпросния човек. С така написаното нищо не казваш, а просто тролиш.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ох аз спирам да пиша по темите с банките, видя се че няма да се разберем :)

Всеки да прави каквото си иска. Аз в момента имам запорирани средства в КТБ. Всички други пари ги изтеглих от всички банки още в сряда. Оставих някакви дребни колкото да има и си купих няколко монетки св.св. Константин и Елена и ги забих в депозитната кутия в КТБ. Да става каквото ще, златото се ще си е ценно.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Днес в банката нямаше опашка, свърших всичко за 15 минути.
Единствените хора които влизаха плащаха разни вноски по кредити.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ох аз спирам да пиша по темите с банките, видя се че няма да се разберем :)

Всеки да прави каквото си иска. Аз в момента имам запорирани средства в КТБ. Всички други пари ги изтеглих от всички банки още в сряда. Оставих някакви дребни колкото да има и си купих няколко монетки св.св. Константин и Елена и ги забих в депозитната кутия в КТБ. Да става каквото ще, златото се ще си е ценно.
Ами ти без да искаш ми отговори на въпроса приятел :) Дано скоро се реши проблемът с парите ти в КТБ, искрено ти го желая и стискаме палци.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ами ти без да искаш ми отговори на въпроса приятел :) Дано скоро се реши проблемът с парите ти в КТБ, искрено ти го желая и стискаме палци.

Ама аз това го говоря още от началото. Ама аз добре, ще се оправя. Обаче има семейства които са на държавна работа и сметките им са в КТБ. Те как ще се оправят?

Ако си проследил всичките ми тези, едно че мразя банките, второ че се дразня че държавата не се намеси да оправи ликвидността на КТБ, а тя ДЪРЖАВАТА и по-конкретно прокуратура + БНБ я създадоха. КОЙ ИЗТЕГЛИ ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ КТБ? КОЙ НАРЕДИ НАХЛУВАНЕТО НА КАЧУЛАТИ ПРАСЕТА В ОФИСИТЕ НА 4-ТАТА ПО ГОЛЕМИНА БАНКА В СТРАНАТА? КОЕ ПРАСЕ С ПОМОЩТА НА МЕДИИТЕ СИ СРИНА ДОВЕРИЕТО В КТБ?

КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ Е ДЪРЖАВАТА? СПИ... КАКТО ОБИКНОВЕНО...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Обаче има семейства които са на държавна работа и сметките им са в КТБ. Те как ще се оправят?
А как ще се оправят другите семейства, ако бъде блокирана ПИБ? Значи трябва на всяка цена да няма повече блокирани банки, нали така? Иначе, повечето от нас ще се оправят, най-малкото че взимаме свежи пари всеки месец в евро и долари. Само че, ние сме изключения от правилото.

КОЙ ИЗТЕГЛИ ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ОТ КТБ? КОЙ НАРЕДИ НАХЛУВАНЕТО НА КАЧУЛАТИ ПРАСЕТА В ОФИСИТЕ НА 4-ТАТА ПО ГОЛЕМИНА БАНКА В СТРАНАТА? КОЕ ПРАСЕ С ПОМОЩТА НА МЕДИИТЕ СИ СРИНА ДОВЕРИЕТО В КТБ?

КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ Е ДЪРЖАВАТА? СПИ... КАКТО ОБИКНОВЕНО...
Не виждам някой да има някакви други тези по темата.
 
Тия 3,3 милиарда поомощи за банките от Европа, ще ги връщаме ли после?
 
От: Re: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тия 3,3 милиарда поомощи за банките от Европа, ще ги връщаме ли после?

още не сме ги взели споко, това е до поискване
 
От: Re: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тия 3,3 милиарда поомощи за банките от Европа, ще ги връщаме ли после?

не. това са пари на БНБ. трябваше да се вземе разрешение от ЕС, БНБ да помогне на банките, защото това се класифицира като държавна помощ за бизнеса, което съответно не е разрешено да се прави в ЕС и трябва разрешение.

после банките ще ги върнат парите в БНБ
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Щом е кредитна линия, а не дарение, естествено ще връщаме каквото вземем с лихвите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@Амуне и Днс, това са пари от бюджета - ЕК разреши да се ползват пари от бюджета за помощ, не че ЕК ще ни даде 3.3 милиарда :) Има разлика!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@Амуне и Днс, това са пари от бюджета - ЕК разреши да се ползват пари от бюджета за помощ, не че ЕК ще ни даде 3.3 милиарда :) Има разлика!

не са от бюджета, а от резервите в бнб са :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@Амуне и Днс, това са пари от бюджета - ЕК разреши да се ползват пари от бюджета за помощ, не че ЕК ще ни даде 3.3 милиарда :) Има разлика!

Не са от бюджета, ние нали емидирахме ДЦК да попълним дупката миналата седмица, но това не са тези пари
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не са от бюджета, ние нали емидирахме ДЦК да попълним дупката миналата седмица, но това не са тези пари

Защо не четеш?
Европейската комисия (ЕК) одобри схема за предоставяне на ликвидност на българските банки на стойност 3,3 млрд. лева. Средствата са от българския бюджет, но Брюксел дава разрешение за използването на схемата, защото подобни мерки могат да облагодетелстват едни пазарни участници за сметка на други.

http://www.investor.bg/biudjet-i-fi...eva-v-podkrepa-na-bankite-v-bylgariia,175236/
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Звучи да, защото ситуацията реално е следната. Една лотка с хора в спокойно море. В един момент, някой от тия сместо да гребат стават и почват да клатят, защото така ще стигнат по-бързо до брега, а реално знаем, че може да обърнат лотката. Другите седим и си гребем. Вулгарно е да не ги наречеш такива. Кажи ми ти какво да се следва като подход към тези хора?
А това само за тая лотка ли се отнася или за всички лотки, премъдри философе? Защото малко по-рано една друга лодка май се оказа че и да гребеш, и да клатиш, все тая, защото един голем кораб я потопи и много гребци глътнахме водичка.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Акциите на Първа инвестиционна банка (ПИБ) поскъпнаха с 29% на БФБ София
 

Горе