Фактури сайт за колективно пазаруване

Poison

New Member
Здравейте,
Трябва да издам фактури във връзка с наша оферта, която сме пуснали в сайт за колективно пазаруване.

От сайта ни превеждат сумите от 1 сделка на 2 или 3 пъти през известни периоди по банков път.

Това значи ли, че аз трябва да издам 2 или 3 фактури за всяко от плащанията или издавам 1 фактура за цялата сума по сделката, независимо от броя преводи?
 
Здравейте,
Трябва да издам фактури във връзка с наша оферта, която сме пуснали в сайт за колективно пазаруване.

От сайта ни превеждат сумите от 1 сделка на 2 или 3 пъти през известни периоди по банков път.

Това значи ли, че аз трябва да издам 2 или 3 фактури за всяко от плащанията или издавам 1 фактура за цялата сума по сделката, независимо от броя преводи?
Тези фактури се пускат за сумите който са ви превели от 1 до 30 число .За следващият месец пак пускате фактури и така.Ако тези 3 плащания са в един месец може да издадете една фактура.
 
На кого пускате ф-ра? По принцип сайтовете за колективно пазаруване са само посредници и към тях не се пуска ф-ра.
Иначе ф-рата се издава до 5 дни от датата на данъчно събитие.
 
На кого пускате ф-ра? По принцип сайтовете за колективно пазаруване са само посредници и към тях не се пуска ф-ра.
Иначе ф-рата се издава до 5 дни от датата на данъчно събитие.
Фактурата се пуска "към население" и тя си е за твоето счетоводство да отчетеш какво си продал срещу комисионната.
 
До колкото знам сайтовете за колективно пазаруване издават ваучери(може би не всички). Но по принцип плащанията с ваучери минават през КА.
 
В този случай маме три лица:

- клиент - населението

- посредник - сайта

- търговец

1. В края на всеки месец се правят справки за продадените ваучери за всеки един вид ваучер.

2. Трябва да има договор между посредника и търговеца. Посредника не извършва услуга на клиента, а само посредничи при доставката т.е. имаме само паричен поток.

3. Търговеца издава фактура към НАСЕЛЕНИЕ ЕИК9999999999999 на база изготвената справка за продадените ваучерите за пълната сума. Това в случай, че сумите платени от населението се получават по сметка на сайта посредник. Ако плащането е директно към търговеца и е извършено с кредитна или дебитна карта или с други заместващи парите платежни средства, то в този случай търговеца е длъжен да издаде касов бон.
 
  • Like
Реакции: KA7
Посредниците с които аз работя издават ваучери, а при плащане с ваучер се издава касов бон (Наредба Н-18). След което сумата ни се превежда в сметката.

П.П. Не успорвам метода с ф-рата, но за мен лично през КА е по-удобно.
 
Е Грабо са го описали като за малоумници. Колко повече инфо искаш?!?
 

Горе