Фалит на физическо лице?

От: Фалит на физическо лице?

Колкото и да говорят политиците, че ще приемат такъв закон, реално никога няма да го направят тия двуличници.
 
От: Фалит на физическо лице?

И как предлагате подобно нещо да се случи в бг, след като държавата ни работи против конституцията и против общоприетите норми. В последно време не съм видял нито 1 добро предложение, с което реално да дръпнем към ЕС, в парламента се говори много, а де факто нищо не се прави. Приемат се закони, които са само в полза на олигархията, така че не се надявайте на нищо...:twisted:
 
От: Фалит на физическо лице?

За какво говорите бе, колеги ?

За възможността да обявиш фалит, като физическо лице и до там да се спре с ъгловиден към банки и други дългове. Това го има в чужбина и с обявяването на фалит, банките нямат право да си искат кредитите и т.н. (ако си заложил апартамент например, в чужбина си прибират апартамента от банката и до там се приключва, докато в България продават апартамента на търг за някаква мижава сума, а след това разликата която остава до сумата на кредита я търсят от теб до гроб дето се вика.).
Пример:
Позната купува къща с кредит за около 50000евро.
Веднага след спукването на балона, къщата струва 50 000, ама не евро а лв..
Тя дължи на банката около 60000 евро с лихви и простотии (не знам колко са точно, но да кажем толкова).
В един момент тя изплаща къщата 2 пъти и ако не може да плаща кредита, взимат и къщата и я продават за 30-40 000лв. и остатъка от кредита го търсят от нея. В чужбина ти взимат къщата и всичко се приключва до там, ако обяви фалит като физическо лице.
 
От: Фалит на физическо лице?

За възможността да обявиш фалит, като физическо лице и до там да се спре с ъгловиден към банки и други дългове. Това го има в чужбина и с обявяването на фалит, банките нямат право да си искат кредитите и т.н. (ако си заложил апартамент например, в чужбина си прибират апартамента от банката и до там се приключва, докато в България продават апартамента на търг за някаква мижава сума, а след това разликата която остава до сумата на кредита я търсят от теб до гроб дето се вика.).
Пример:
Позната купува къща с кредит за около 50000евро.
Веднага след спукването на балона, къщата струва 50 000, ама не евро а лв..
Тя дължи на банката около 60000 евро с лихви и простотии (не знам колко са точно, но да кажем толкова).
В един момент тя изплаща къщата 2 пъти и ако не може да плаща кредита, взимат и къщата и я продават за 30-40 000лв. и остатъка от кредита го търсят от нея. В чужбина ти взимат къщата и всичко се приключва до там, ако обяви фалит като физическо лице.

Да това верно трябва да се направи в България !
 
От: Фалит на физическо лице?

Аз лично чакам тази промяна с нетърпение :) , но според мен ще я приемат , и то не за друго , ами , защото рано или къно Българското законодателство трябва да се "синхронизира" с ЕУ . Макар за момента само цените да си приравняват . Гадовете те :)
 
От: Фалит на физическо лице?

Не се надявайте, няма да стане това, колкото и да е тъжно :( докато хора като Цветан Василев имат думата, нищо няма да се промени
 
От: Фалит на физическо лице?

Аз лично чакам тази промяна с нетърпение :) , но според мен ще я приемат , и то не за друго , ами , защото рано или къно Българското законодателство трябва да се "синхронизира" с ЕУ . Макар за момента само цените да си приравняват . Гадовете те :)

20 години чакаме доста български граждани се изнесоха по белите страни
 

Горе