Фейсбук реклама и ДДС

naydenoww

Member
Здравейте, пуснах реклама във фейсбук на стойност 35 долара. Днес рекламите ми спряха и се опитаха да изтеглят 25 долара от картата за някакво ДДС.
"За клиенти от Европейския съюз: Facebook се нуждае от потвърждение, че вашата данъчна информация е точна, за да се приложи правилно данък добавена стойност (ДДС)."
Иска да се въведат точни данни за фирмата, адреси и т.н. Някой да знае нещо подробно?

П.П Натиснах, че не съм търговец и, че нямам фирма, но фейбук отново иска да въведа номера на картатата си, за да изтегли пари. А всъщност от първата кампания имам оставащи 10 долара, но въпреки това иска да тегли. Каква е причината това да го прави, въпреки това че съм натиснал, че не съм търговец?
 
Ти като отидеш да си купиш хляб като физическо лице плащаш ли ДДС?
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Фейсбук реклама и ДДС

Като не си търговец, ти начисляват ДДС по тяхната ставка.

Която като цяло е по-добра от нашата :lol: 20% освен в България, май няма никъде другаде няма...
 
От: Фейсбук реклама и ДДС

Може да не си изхарчил цялата сума и да е изтекъл срока на кампанията. Примерно даваш промотиране на пост за 2 дена с определен таргет, обаче фейсбук няма възможност да го покаже за толкова малко време на тези хора. Той харчи дадената част от сумата и тегли само нея.
 
От: Фейсбук реклама и ДДС

Ами май точно така е станало, защото имам остащи 10 долара, а кампанията не тече. В такъв случай какво тярбва да се направи?
 
От: Фейсбук реклама и ДДС

Да си я пускаш за малко повече време, за да можеш да покриеш таргета. Нищо не си загубил по принцип, но не пречи да я пускаш за малко повече време. Прочети за бидовете и другите. Колкото повече хора лайкват, толкова по-евтино става за теб.
 
Днес доста се позачетох относно фейсбук рекламата и регистрациите по ДДС...
Експерти!!! Не съветвайте без да познавате европейските закони!!! Не шашкайте народа!!!
Ако пуснеш реклама като физическо лице във фейсбук,или като фирма която не е регистрирана по ДДС,няма нужда да се регистрираш по некъф смешен член 97а,б,в,г....
По ДДС.
Ако зададеш на фейсбук,че нямаш ДДС номер , фейсбук те третира като краен потребител и ти начислява ДДС във фактурата.
Това начислено ДДС Фейсбук Ирландия го превежда на НАП България чрез системата MOSS. И всичко е пито-платено!!!
Не ни усложнявайте живота експерти,щом не познавате европейското право!!!
Още малко ще накарате баба Донка,дето продава на пътя домати да се регистрира по ДДС !!!
 

Горе