Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

coolice

Owner
Това според един пазарен анализатор ще бъде за сметка на компании концетрирани върху мобилните платформи - не съм съгласен но все пак да го има във форума :)



http://www.investor.bg/novini/261/a/analizator-sled-5-do-8-godini-facebook-shte-izchezne,135467/


един вид апликации без сайтове не съм съгласен по скоро апликациите ще изчезнат за сметка на мобилните версии на сайтовете
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Това според един пазарен анализатор ще бъде за сметка на компании концетрирани върху мобилните платформи - не съм съгласен но все пак да го има във форума :)



http://www.investor.bg/novini/261/a/analizator-sled-5-do-8-godini-facebook-shte-izchezne,135467/


един вид апликации без сайтове не съм съгласен по скоро апликациите ще изчезнат за сметка на мобилните версии на сайтовете
Апликациите няма как да изчезнат, iphone и андроидите завземат все по-голям пазарен дял, а апликациите имат много повече фунции и възможности от мобилните версии ...
 
в момента имат повече функции и то е относително и в момента има доста пълнофунционали мобилни версии :) основното им предимство на апликациите е че теглиш данните (пестиш трафик) а структурата вече е инсталирана в телефона... обаче това скоро няма да е проблем... даже сега не е проблем а с 4 г телефоните въобще :)

друго предимството на апликациите е модела на дистрибуция че доста хора са склонни да купят апликация за 0.99 1.99 но ако е мобилна версия искат да е безплатно и да печелиш от реклами :) ....
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Технологията и потребителите определят съществуването на нещото. В случая ФБ. Технологиите и потребителите се променят. Нещата се появяват и изчезват.
5-8 години са много. 3-5.... Имаше една добра прогноза, че шерването ще се измени. Това ще обезсмисли и подобни платформи. Търсачките също ще изчезнат.
Вижте Г. Полудяха окончателно и вече го избиват на истерия с този G+ и локализацията. Разбират, че гилотината бавно достига горната точка и скоро ще им фръкнат зелките.... Дори се опитват да мислят вместо нас. Представяте ли си каква безумна идея.

Така мисля аз. Разбира се има още хляб в нета...и много вода. Студена вода....гъл, гъл, гъл...8)
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Преди 10-14 години всички търсехме Yahoo... После забравихме за него... така че всичко с времето си. Има си жизнен цикъл.
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Аз си мисля че въобще сайтовете ще изчезнат. Всичко ще стане на приложения, защото е по-удобно за потребителите.
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Всяко нещо си е модерно за времето си :)
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Смятай, Фейсбук ще изчезне по-късно от човечеството :))
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Нормално е след някакъв бум нещата да тръгнат леко надолу. Все пак това е неписан закон. Като цяло всичко зависи от насоката им на развитие и по-точно как ще поддържат интереса на хората. Гледам, че в последно време купуват аростно по-малки компании и така поддържат огъня. Едно обаче е ясно - станат ли прекалено алчни и лежат ли на стари лаври си заминават.
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Ще, ще. 3 букви - ЖЦП.
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Ще, ще. 3 букви - ЖЦП.

Само, че фейсбук не е само продукт, а компания. Тя търпи развитие и тук е въпроса ще успее ли да наложи свой модифициран и подобрен продукт преди смъртта на този. За вестниците - виж електронните издания на Труд, 24 часа, капитал, .. т. е може и да умре, а може и да е иноватор на бъдещето - ако някой знае кое ще е актуално след 2-3 години нека ми каже :) Ще черпя, като стана мултимилардер ..
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

Виж в Гошо: product life cycle

В началото продуктът навлиза на пазара и продажбите се ниски.... посте нагоре ... после матуритет... после загива.
Това е класическата схема, като има и вариации според тип на продукта.
 
От: Фейсбук ще изчезне след 5-8 години

С цикула на продукта е прав.

Преди 7 години бе етапа на навлизане, от 2006 до 2010 бурен разстеж, от тогава до сега +1 година навлизаме в зрелеия си период, от там на сетне при минат пийк/апогей - продуктата става дойна крава и от там насетне със спаднали маржове, отива към зенита си, спад - и работата е ясна.

Фейса си е продукт, нормално да замине ако не се обновява, - технологията е такова куче че всеки ден иновираш а на следващия те реиновират и като вкараме във формулата, човешките потребностти, предпочитания и вкусове, везните силно се наклоняват. Това е и кофтито точно на ИТ-компаниите
 

Горе