Търся: Финансиране за смесен проект

Статус
Not open for further replies.
Орташката работа е много трудна и обикновено не се получават нещата. Има изключения, разбира се, но трябва всичко да е разписано. В крайна сметка поне до прототип ще трябва сам да си финансираш нещата, казвам го от опит. Не случайно идеи не се патентоват. По мое мнение един трябва да кара влака поне докато не стане работещо предприятие.
Форума е перфектен и аз съм много довелен от него, но за клиенти и за доставчици на услуги или стоки, не за ортарлък.

Желая ти успех!
 
Фирма нямам. Ще има нужда от производство. Но това не е водещето, за сега. Сега трябват пари да се наеме точно определен художник. Така, както го написахте, вече ви имам някакво доверие. Ако сте честен човек ви благодаря за включването. Но аз съм супер недоверчив и идеята няма да издам и грам повече. Вече имам първа реализация.


Можем да организираме среща в София, но наистина желая да разбера повече подробности за проекта, за да зная предварително дали съм заинтересована или ще си изгубим времето. Също за фирмата имам няколко въпроса - предлагате впоследващо дялово участие в компанията, или възвръщаемост на парите без участие. Творецът, който трябва да се наеме, ще е служител в компанията или ще изработи само определени неща от проекта, които впоследствие ще се преизползват. Ще ви помоля да преминем на лично съобщение, за детайлите, като най-вече за какъв тип продукт става въпрос.
 
Можем да организираме среща в София, но наистина желая да разбера повече подробности за проекта, за да зная предварително дали съм заинтересована или ще си изгубим времето. Също за фирмата имам няколко въпроса - предлагате впоследващо дялово участие в компанията, или възвръщаемост на парите без участие. Творецът, който трябва да се наеме, ще е служител в компанията или ще изработи само определени неща от проекта, които впоследствие ще се преизползват. Ще ви помоля да преминем на лично съобщение, за детайлите, като най-вече за какъв тип продукт става въпрос.
Ще ти пиша на лично макар че дали има разлика, нз.
 
Нека, засега да спрем. Казал съм каквото трябва. Концепта няма да го издам.
Ако някой иска да вложи малко пари - добре дошъл. Ако не - здраве да е. Ще търся други начини.
 
Как се гласува тази тема да бъде изтрита?

И аз гласувам да отиде в коша. И мен човека ме има за "мъглявите". Иска 1000лв пък няма каже на никого за какво са ... Има някаква грандиозна идея за нещо невероятно, обаче стига ни е казвал толкова. Даже и на този, който се навие да ги даде пак няма да каже за какво са.
 
И Аз съм разочарована. Последното съобщение, което получих беше, че ще си помисли дали да ми разкрие подробности, при положение, че Аз съм страната, която трябва да организира и плати почти всичко :) . Според мен господина не търси съфинансиране, или поне няма изграден план как нещата ще се разпределят. Бих му препоръчала да изтегли кредит от банка, с която да финансира идеята си. По моя преценка и мнение, когато даден човек търси пари за дадена идея, трябва да може да я продаде на потенциални компании - тук момента му се губи или поне Аз не мога да видя.
 
И аз гласувам да отиде в коша. И мен човека ме има за "мъглявите". Иска 1000лв пък няма каже на никого за какво са ... Има някаква грандиозна идея за нещо невероятно, обаче стига ни е казвал толкова. Даже и на този, който се навие да ги даде пак няма да каже за какво са.
Това ми даде категоричен отговор на някои неща. U and MAYA.
 
kyde-e-krasio.png


Манякът ме налази.
 
Както се казва "Сакън" да не ви откраднем идеята. :) Здраве да е :)
Да, здраве да е. Идеята ми не е вече само идея, вече е в процес на реализация, и няма да я откраднете.
 
Първо искам да поясня нещо, включват ми се на ЛС някакви, които явно са от форума и са си направили алт акаунт само за да ме питат за какво става въпрос и за да не е ясно кои са. Отоговор няма да получат.
На един му дадох мъгляв отговор, но повече нищо няма да издам.

Конкретно по въпроса ти - Не може да няма някакъв начин да се уредят нещата законово. Инвеститора го е страх да не му гепя парите, а мен ме е страх да ми гепят идеята.

Аз съм много доволен от това, което направих, дизайна се получи супер яко. Основният шаблон е готов, всеки следващ от серията, ще има някои изменения, няма да правим всичко еднотипно. Но аз съм супер доволен от себе си, какво успях да направя този път.
Със страх бизнес не се прай. Нали знаеш, който го е страх от мечки да не ходи в гората. Идеите сами по себе си струват 0.
Понякога упоритата реализация на не толкова добра идея ще доведе до позитивен резултатът.
От друга страна - страхът/мързелът ще провали и най-великата идея.
 
Имаш ги 1000тата лева. Заключвайте темата.
Такова отношение, наистина е кофти.

Със страх бизнес не се прай. Нали знаеш, който го е страх от мечки да не ходи в гората. Идеите сами по себе си струват 0.
Понякога упоритата реализация на не толкова добра идея ще доведе до позитивен резултатът.
От друга страна - страхът/мързелът ще провали и най-великата идея.

Нямам никаква сметка да описвам детайлно идеята и реализацията. Ако аз бях човека с парите, нямаше да ми дреме толкова да рискувам някой лев. Това не е като да кандидатсвам по някой проект.
 
Ако не искаш да споделяш в какво се инвестира, значи не търсиш инвеститор, а кредит. А за това си има банки!
В противен случай търсиш будала.
Затваряйте я вече тази тема, за да няма след 3 месеца нова тема "Инвестирах 1000лв в измама!".
 
Добре. В отговор на изискванията на автора имам предложение. Получавам 5% от информацията по проекта. Достатъчно малко за да не мога да открадна идеята на автора но, задължително адрес, където да мога да го намеря ако той реши да открадне от мен. Сумата от 1000 лв. необходима за работата на художника я заплащам. И художника предава работата си на мен. Аз подавам изработеното на автора на темата/предприемача/ и той ме въвежда в детайлите. Моя адвокат изготвя необходимите документи за правното оформяне на бизнес начинанието /и тези разходи поемам аз/. Предполагам, че още на този етап, трябва да получа информация относно това колко и в какъв срок се очаква да спечеля.
 
Добре. В отговор на изискванията на автора имам предложение. Получавам 5% от информацията по проекта. Достатъчно малко за да не мога да открадна идеята на автора но, задължително адрес, където да мога да го намеря ако той реши да открадне от мен. Сумата от 1000 лв. необходима за работата на художника я заплащам. И художника предава работата си на мен. Аз подавам изработеното на автора на темата/предприемача/ и той ме въвежда в детайлите. Моя адвокат изготвя необходимите документи за правното оформяне на бизнес начинанието /и тези разходи поемам аз/. Предполагам, че още на този етап, трябва да получа информация относно това колко и в какъв срок се очаква да спечеля.

*Хора, аз съм си взел 1 месец отпуска за да се занимавам с дизайна и другите неща.


Ако има правна стойност аз искам да има договор, нито искам аз да завлека някой, нито мен да ме завлекат. Също така не искам парите накуп. А поетапно. Да кажем за еди какво си са необходими 200 лв, после за друго 300 лв. и пр.
Ако договор някакъв тип (аз не съм запознат с правната страна на въпроса, но мога да питам нотариус), та ако примерно договор от типа лицето А и лицето Б сключват договор за съвместен проект, където съответно всеки участва с нещо, единия с по-голямата част от парите, другия с тръда и реализацията, като се задъжават лицата да не използват нещо от това за други цени нито да разпространяват без взаимно съгласие. Това ми хрумва на прима виста.
Ако имаш сериозен интерес пиши на ЛС.

П.с. Идеално - ако не ти е проблем нека адвокатът ти изготви един примерен договор.
П.п.с. И преди съм ги чувал и за други тези - защо не изтеглиш заем, ами явно има някаква причина за да прося тук. Мога да си продам колата, но пък тя ми трябва ежедневно.

П.с. х3 - ето един пример без да съм юрист и да знам или ли стойност това. - Лицата А и Б сключват договор за реализация на съвместен проект. Лицето А се задължава да вложи сумата от 1000 лв. за реализацията на този проект. Лицето Б се задължава да опише подробно проекта. Лицето А няма право да използва идеята по какъвто и да било начин без съгласието на Лицето Б. и Обратното. Двете лица има деяовло участие еди колко си.
 
Последно редактирано:
Ок, примемам, всякакви подигравки, не е проблем. Надявам се някой да повярва в моята идея. Ако може да разчете как мисля.
WTF.png
 
Абе сори, че се намесвам, ама и аз имам много идеи, ама нямам пари. Но няма да тръгна да си търся благодетел, без да му кажа идеята си. Т.е. ти продаваш нещо, но не казваш какво. Е аз как да гадая какво ще си купя? То по-добре да си пусна еврофутбол...
 
Статус
Not open for further replies.

Горе