Търся: Финансиране за смесен проект

Статус
Not open for further replies.
Не съм казал, че тестовете, дори на МЕНСА са меродавни. Но все пак показват, че си интелигентен човек. Но интелигентен не означава хитър, що се отнася до това - аз не съм хитрец, признавам си. Но това да си интелигентен и да нямаш достатъчно пари как се съотнася?

Бива ме в това да доразработвам и комбинирам чужди идеии. Карти за игра - на пръв поглед нищо особено и не е, но начинът по който е измислено е различен и е съобразен с масовия вкус, не с моя, защото моя не е масов. И е насочено към младежта предимно а там няма тън-мън. Също така е голям комерс, неща и герои на съвремието по които публиката е луднала. Какво повече да обяснявам за проекта.

Не измислям новото Тамагочи, давам на публиката точно каквото иска. Пуканки, зрелища, кютек.
Но как сте сигурни, че ако това се реализира, няма да е новият Heartstone?

П.с. Плюс това всеки си има негов подход. И светоглед. Имам един познат от този форум (но няма да кажа кой след като не съм го питал) който не е рисков играч, кънтва си по малко, и си свирука. Аз не съм от този тип.

Ти как разбра, че днешната младеж в момента е луднала по-това и е голям комерс? Проучване ли направи? Ако си направил на каква база е? Възраст, пол, къде е проведено, платежоспособни ли са тези хора (или родителите им щом става въпрос за деца)? И още и още куп въпроси без отговор. Въобще луд ли си? Никога не бих ти дал 1к щото си мислиш, че това което правиш е комерс или заради сините ти очи :)
 
Ти как разбра, че днешната младеж в момента е луднала по-това и е голям комерс? Проучване ли направи? Ако си направил на каква база е? Възраст, пол, къде е проведено, платежоспособни ли са тези хора (или родителите им щом става въпрос за деца)? И още и още куп въпроси без отговор. Въобще луд ли си? Никога не бих ти дал 1к щото си мислиш, че това което правиш е комерс или заради сините ти очи :)
Не виждаш ли, че не съм отворил повече въпроса за пари, нито съм отговорил ЛС на някой. Не съм имал кой знае какви надежди, просто реших да пробвам. Ще търся други начини.
Не кандидатсвам по евро проект все пак.
Колко да е сложно да си направиш извода кое е комерс и кое не? Ако това е сложно, направо не знам...
Ето ти прост пример:
Това е Комерс:
Това не е Комерс:

Или ако тук ти сложа ЛеБрон а там Глушков, кое е комерса и кое не е?
Или ако тук ти сложа Григор Димитров, дето почти нищо не е печелил като сериозни титли а от другата страна всички сестри Малееви накуп, кое е комерса?
 
Последно редактирано:
Животът е въртележка, не знаеш накъде ще те завърти...

Съжалям, че влязох в тона на някои персони и им отоговорих по същия начин. Принципно не е в моя стил. Който съм засегнал - да ме извини, аз не искам извинение от никой.

Ииии, се уморявам от такива безмислени припирни, точат ми енергията. Въобще негативно настроните хора не ми се отразяват добре.
Ако някой наистина сериозен реши - да пише, ще обсъдим.
 
Последно редактирано:
Не виждаш ли, че не съм отворил повече въпроса за пари, нито съм отговорил ЛС на някой. Не съм имал кой знае какви надежди, просто реших да пробвам. Ще търся други начини.
Не кандидатсвам по евро проект все пак.
Колко да е сложно да си направиш извода кое е комерс и кое не? Ако това е сложно, направо не знам...
Ето ти прост пример:
Това е Комерс:
Това не е Комерс:

Или ако тук ти сложа ЛеБрон а там Глушков, кое е комерса и кое не е?
Или ако тук ти сложа Григор Димитров, дето почти нищо не е печелил като сериозни титли а от другата страна всички сестри Малееви накуп, кое е комерса?

Ами не знам, ти си отговори дали е лесно или трудно да се определи кое ще бъде комерс и кое не предварително. Комерс=популярно, ако изпълнителите знаеха кое ще бъде популярно преди да завършат проекта си, мислиш ли, че биха инвестирали много в непопулярни проекти? Кой артист не иска да бъде комерсиален? Идеята на изпълнителите е да са популярни за да имат участия/реклами/албуми да продават и да правят пари общо взето. Ако песните и те самите не са популярни това е защото творенията им не се харесват или не са рекламирани правилно и т.н. А не защото те самите не искат да са комерс или както се афишира в последно време, че искат да са ъндърграунд (пълен смях, просто не могат да направят яка/скандална музика/видео и т.н)

Всеки се стреми да е популярен във шоу бизнеса.

Но темата се развидни много, идеята беше, че ти в момента мислиш, че това което правиш ще бъде популярно, но реално не знаеш дали ще е.
 
Ами не знам, ти си отговори дали е лесно или трудно да се определи кое ще бъде комерс и кое не предварително. Комерс=популярно, ако изпълнителите знаеха кое ще бъде популярно преди да завършат проекта си, мислиш ли, че биха инвестирали много в непопулярни проекти? Кой артист не иска да бъде комерсиален? Идеята на изпълнителите е да са популярни за да имат участия/реклами/албуми да продават и да правят пари общо взето. Ако песните и те самите не са популярни това е защото творенията им не се харесват или не са рекламирани правилно и т.н. А не защото те самите не искат да са комерс или както се афишира в последно време, че искат да са ъндърграунд (пълен смях, просто не могат да направят яка/скандална музика/видео и т.н)

Всеки се стреми да е популярен във шоу бизнеса.

Но темата се развидни много, идеята беше, че ти в момента мислиш, че това което правиш ще бъде популярно, но реално не знаеш дали ще е.
Ти не знаеш точно за какво точно става въпрос, знаеш само в общи щрихи. Ами да, знам какво е комерс и какво харесва масовата публика.
По-нагоре каза, че съм луд, ами зависи от гледната точка. Ако за теб е луд някой, който може да измъдри това, ок:
Кой тайната открил е, и кой я разгадал,
кой някога там бил е, какво е увидял,
кой беше там и се завърна?
Аз не, а ти?

Мисля по-абстрактно, това е, но мога да "влизам" в главите на стандартно мислещите, така че да, ясно ми е какво харесва масовката и какво би могло да се продава. Колкото до гаранциите, няма такива в живота. А иначе и аз съм човек, и аз греша, и аз бъркам и прочее.
 
Последно редактирано:
Да разбираме, че тази тема е поредната част от сагата "Самопровъзгласил се гений проси пари във форум за предприемачи"..
 
Да разбираме, че тази тема е поредната част от сагата "Самопровъзгласил се гений проси пари във форум за предприемачи"..
Както искаш го разбирай.
 
Да разбираме, че тази тема е поредната част от сагата "Самопровъзгласил се гений проси пари във форум за предприемачи"..
Или какво се случва, когато маймуна получи достъп до интернет.
 
Super Llama за 1 ден. Супер.
 
Последно редактирано:
намерих един ултра евтин в Devian но съм си набелязал 2-3 стила, а тоя не е от тях...
 
Хората инвестират обикновено във вече действащи проекти, които могат да докажат, че печелят и има клиентски интерес. В по-редките случаи се инвестира в добре разработени бизнес планове, представени от (sic) интелигентни, уважителни, напористи, точни и сериозни хора, които имат някакъв приличен бекграунд/портфолио. При теб няма действащ и печелещ проект, а както е видно от темата, няма и доказателство дори за грам сериозност. В никакъв случай не искам да те обидя, но засега тук се виждат само признаци на когнитивен дисонанс, мания за величие, нападки и неумение да презентираш идеи.

Освен това, фактът, че във всяка от безбройните си теми, в които просиш пари, натъртваш неща от сорта на "българска работа", също не е добра атестация. Когато един човек не може за 5 години да спести 1000 лв и да реализира нещо, винаги са виновни държавата, българите, марсианците, американците, руснаците, саудитите, простаците, студеният и жесток свят, рептилите и всички онези, които не могат да оценят неразбрания ти гений.

Толкова ли е трудно, вместо да си взимаш отпуски, да се хванеш на втора работа и да спечелиш 1000 лв? Или, както са ти предложили в тази или друга тема, да напишеш едно количество статии и да ги спечелиш тези пари? Не в България, ми и в Силиконовата долина никой няма да инвестира в човек, който не може да работи в екип, не показва уважение, не може да презентира идеи и за пет години не се е сетил как да спести 500 евро.

Поздрави и дано някой ден реализираш някоя от идеите си!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе