Финансиране ~1 млн евро

Largito

New Member
Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот 132 декара, който е засаден и има био сертификат.
Да допълня, че съм на 29 години (все още май попадам в графа "млад").
В имота има изградено хале за пакетиране, замразяване и експорт. Понеже първоначалната инвестиция е около 1 млн евро, а нямам такава възможност, то въпросът ми е, дали знаете някой проект, който финансира стартиращо предприятие (или такова с история, но в друг отрасъл)? Имам собствен транспорт и пазар в Западна Европа. Дали с разработен бизнес план ще има възможност за пълно финансиране по някоя програма?
По груби сметки, минималния оборот ще е около 400000 лв на година, а печалбата около 100000 лв. Разбира се, при реализация в чужбина, тези цифри могат да бъдат поне х2.
 
Здравей, ако търсиш пари за земеделие от програма, това няма да стане в България. Ако търсиш някой или няколко човека да инвестират в тази идея, има вариант. Бизнес плана трябва да е за най-малко 5 години, всеки детайл трябва да го знаеш, ако те питат за 2 години колко пари ще ти трябват за поддръжка без да продаваш нищо от изкараното, трябва да знаеш това. Успех.

Поздрави,
Станимир И
 
Идеята е да се финансира "готов" продукт. Печалбата е над 90% сигурна. Важно е да има работници, които да свършат дейността, но пък регион Пловдив е един от най-населените, което улеснява нещата. Поддръжката, ако не се обработва, ще бъде съвсем минимална.
Имате ли контакти на "Бизнес-ангели", които евентуално биха били заинтересовани?
Ако идеята се представи на голяма корпорация, има ли шанс те да я осъществят без мен?
 
Въпрос : Защо текущия собственик продава, и наситина ли толкова розово е положението?
Най-важното е да имаш пазара, ти казваш че го имаш, то някой без готов пазар трудно би се навил да инвестира такава сума.
Иначе винаги могат да ти откраднат идеята и нерядко се случва.
 
Идеята е да се финансира "готов" продукт. Печалбата е над 90% сигурна. Важно е да има работници, които да свършат дейността, но пък регион Пловдив е един от най-населените, което улеснява нещата. Поддръжката, ако не се обработва, ще бъде съвсем минимална.
Имате ли контакти на "Бизнес-ангели", които евентуално биха били заинтересовани?
Ако идеята се представи на голяма корпорация, има ли шанс те да я осъществят без мен?

Ако наистина я предложиш за финансиране на голяма компания - няма да я откраднат, защото всеки голям знае, че има два варианта -> 1. Краде идеята и се налага да работи яко, за да я развие и 2. Финансира теб, за да я развиваш и работи по-малко, но и печели по-малко.
Големите компании предпочитат втория вариант, защото минимизират разправиите и ги оставят за теб, но ако я предложиш на някой който се прави на голям... голям е шанса да се опита да я краде. ;)
 

Горе