Финансово ограмотяване а.к.а кажете някоя схемичка

NovaPS

Well-Known Member
Имам Швабска банкова сметка, но картата, която ми издадоха е средновековната Maestro и не мога да я добавя в PayPal.
Имам и БГ сметка с Visa и мога да си прехвърлям пари там, но е брадва.
Тези дни се зачетох в тези трансферъайр, револт и едно друго, ама ми е тъмна индия.

Кажете някой вариант с виртуална Visa, която може да се добавя в PayPal и прехвърлянето от Швабска сметка да не ти реже краката през врата.

Мерси за обучениeто :D
 
Revolut предлагат безплатно 1 физическа + 1 виртуална (която при изтриването, можеш да замениш с 2 клика за нова по няколко пъти в месеца безплатно).
Щом ще прехвърляш от пейпал, най-добре е като банков превод, където избягваш таксата от 2-2.50 EUR + писане до съпорта на пейпал, за да ти сложат default currency-то на картата да е примерно $. Така няма да те режат през кръста пейпал, превалутирайки на кофти курса, а ще си обменяш доларите към левове директно в приложението им.
 
Revolut предлагат безплатно 1 физическа + 1 виртуална (която при изтриването, можеш да замениш с 2 клика за нова по няколко пъти в месеца безплатно).
Щом ще прехвърляш от пейпал, най-добре е като банков превод, където избягваш таксата от 2-2.50 EUR + писане до съпорта на пейпал, за да ти сложат default currency-то на картата да е примерно $. Така няма да те режат през кръста пейпал, превалутирайки на кофти курса, а ще си обменяш доларите към левове директно в приложението им.

Идеята е:
Прхвърлям от Швабската банка към (да речем) Revolut, a Revolut-ската карта(сметка) ще я добавя в PayPal
Има ли такъв филм? И къде мога да видя такси?
 
Мисля че трябва да провериш какви биха били таксите за плащане на ПОС терминал в чужбина (извън Германия).
Тук някои банки дърпат такса за плащане на ПОС в чужбина, други не дърпат. Зависи от таксите на банката.
 
Мисля че трябва да провериш какви биха били таксите за плащане на ПОС терминал в чужбина (извън Германия).
Тук някои банки дърпат такса за плащане на ПОС в чужбина, други не дърпат. Зависи от таксите на банката.

А всъщност тая такса за плащане на ПОС защо ми е?
Нали идеята е от Швабската сметка да прехвърля пари в Revoluta и тук възникват следните въпроси:

Дали ще има такса за това прехвърляне (Банка -> Revo)
Дали ще мога да си добавя виртуалната карта от Revo в PayPal
Дали ще има някакви такси като плащам с PayPal през Revo картата/сметката

Или ше ходя да ги тормозя за някаква VISA ама дебит.
 
@nikolai.mt

Ти май си останал доволен от вибратора, тръгна подир мъжко. Ако имам нещо друго да ти кажа ща тагна, не си ми интересен до тоя момент.
 
И аз ще ти препоръчвам Revolut
За SKRILL не съм чувал хубави неща
 
И аз ще ти препоръчвам Revolut
За SKRILL не съм чувал хубави неща

Пак ще ги видя.

А за TransferWise някой, нещо?
До колкото схванах, ако захранвам евро в евро е без такси, ако плащам (с виртуалната им карта) в евро към евро е безплатно, ако изпратя към БГ сметка таксата е около 5.50Е за 1000Е (за превалутирането).

Тва ОК ли е спрямо това, което ползвате?!
 

Горе