Фирма за уебдизайн - препоръки

От: Фирма за уебдизайн - препоръки

Не мисля, че пералнята е най-удачният пример. Уеб агенцията ти дава предимство на много и различни специалисти, а екипната работа е в основата на един уеб сайт.
С един изстрел изтрепа всички фриленсъри! :)
 
От: Фирма за уебдизайн - препоръки

Ми например, най-логично е да му кажат, че не могат да му дадат цена, без да видят какво точно иска. Получавал съм така оферти - ни знае какво ми трябва, ни за кога, нищо не знае, ама изстрелва цена. Никога не бих приел такава оферта.
 
От: Фирма за уебдизайн - препоръки

В такива случаи се прави запитване. Подготвят се в Word, PowerPoint или друга програма изискванията. Текста в запитването може да е в абсолютно свободна форма, примерно:
Функционално осигуряване
1. Сайта ще има 5-6 базови страници:
- начална
- филтър с 5-10 възможности за избор (странициране - по 10 резултата на страница, календар за проверка на свободни места и резервации)
- промо оферти
- страница превю на конкретна дестинация
- страница полезна информация и съвети
- контакти (с рекламодатели и клиенти)

2. Логин-система за регистрации на потребители

3. Административен панел
- да се следят поръчки, направени през сайта
- управление на потребителите - изтриване, редактиране
- система за банер ротация и добавяне/редактиране на реклами
- добавяне/редактиране на офертите
- добавяне/редактиране на текстове в полезната информация

4. Каунтър - посещения, кликове, етц...

Дизайн изисквания
1. Цветова гама - даваш 4-5 цвята или само един, и ако искаш уточняваш какъв е предпочитания фон, цвят на текст и т.н.
2. Адаптивен дизайн или изработка на 2 версии на дизайна - десктоп и мобилна.
3. Даваш линкове с примерни подобни сайтове, които да рамкират насоката, като визия
4. Просто разчертване на полетата на отделните базови страници (wireframes) - също, ако искаш активно да контролираш дизайна
...

Допълнителни услуги
1. Периодични корекции по дизайна - можеш да го поискаш, ако си плащаш
2. Ъпдейти, ако се използва CMS - някои фирми използват абонаментен съпорт. И ние го правим, но струва 75 евро годишно и включва дребни корекции по дизайна, като смяна на хедър картинка според сезона или празника - ей такива дреболии.

-----------

След като си готов с изискванията, подготвяш едно културно писъмце и го разпращаш на 5-6 фирми, с молба за:
- цена
- време на изпълнение
- инфо за допълнителните услуги или абонамент

Вероятно поне 4 от 6-те фирми ще ти отговорят в рамките на 48 часа. Преценяш коя оферта е най-подходяща и си подготвяш финансирането, като ще е много добре да се сключи договор.
 
@madseason:
е така се прай. Тъкмо си мислех, че 100% от хората са пълни ологофрени. браво.
 
От: Фирма за уебдизайн - препоръки

Здрасти, пусни ми спецификацията (или как си представяш сайта и функционалностите му), за да ти дам оферта за изработка - предполагам, че ще ти дам доста по - добри цени и качество. Пиши ми на- stoineff @ gmail.com
 
От: Фирма за уебдизайн - препоръки

Хора аз какво питам, вие какво отговаряте...не съм питал как се пуска запитване за изготвяне на уебсайт, а дали можете да препоръчате фирма, да сте работили с някоя, да сте доволни, да кажете има креативни дизайнери Гошко и Пешко и добри програмисти Радко и Мартинка.

Имам си написано подробно задание с всички изисквания и подготвени на balsamiq wireframes.
Не желая да се обвързвам с фриленсъри при никакви обстоятелства, heisenberg написа точно защо!
 
Пич, ти и фирми получи, и хора, които имат интерес да се запознаят какво искаш. А ти казват, защото почна, че ти били искали еди колко си, а реално никакво задание не се видя. Свържи се с хората тук, виж кой какво предлага и почни. Тези фрилансъри са фирми, в случай, че не знаеш, поне сериозните. Има си договори, фактури, всичко. ;)
 

Горе