Фирмена сметка /Преводи в Турция/ TransferWise

Дениз

New Member
Здравейте!

Имам открита фирма и фирмена сметка в ОББ. Предстои ми плащане на стока в Турция, но стоката много се оскъпява заради разликата в курса BGN-TRY + такса превод.

Въпроса ми е дали мога да регистрирам бизнес профил и да платя на TransferWise от фирмената ОББ сметка , а те да направят превода към Турция вместо мен? Ще ми предоставят ли извлечение и това ще важи ли пред счетоводството и ще се счита ли за разход на фирмата?

Поздрави!
 
Ползвам TransferWise от много време. Да можеш да си откриеш бизнес акаунт при тях. От към такси трябва да видиш как седят нещата, но смея да твърдя че за долари имат един от най-добрите курсове, както и таксите са съвсем разумни (за превод от долари).
 
Ползвам TransferWise от много време. Да можеш да си откриеш бизнес акаунт при тях. От към такси трябва да видиш как седят нещата, но смея да твърдя че за долари имат един от най-добрите курсове, както и таксите са съвсем разумни (за превод от долари).
Да, ясно е това за таксите, по-ниски са, проверил съм. Курсът BGN-TRY също е много добър спрямо курса с ОББ. Искам да избегна таксите на българските банки за преводи в страни извън ЕС.

Ще имам ли проблем с осчетоводяването?

Какъв İBAN имат TransferWise? Ако е EU - ОК, но ако не е, то пак ще ме таксуват от ОББ защотото банката на получател не е в ЕС.
 

Горе