Конкурс за: Фирмено лого

Здравейте,

Първо много благодарим на участниците в конкурса! Имате наистина страхотни предложения.

Единствените насоки, които бихме дали е логото да не бъде взаимствано от логото на някоя друга компания, да бъде максимално семпло и опростено, така че да бъде лесно запомнящо се. Също така да се помисли как би изглеждало на сградата, ако е със светещи обемни букви или изцяло светещо табло. И, молим ви, без чукове. ;-)

Успех!
 
Последно редактирано:
Супер, много ми харесва!

RcB0Ngj.png

xXVBn1O.png
 
Здравейте,

Първо много благодарим на участниците в конкурса! Имате наистина страхотни предложения.

Единствените насоки, които бихме дали е логото да не бъде взаимствано от логото на някоя друга компания, да бъде максимално семпло и опростено, така че да бъде лесно запомнящо се. Също така да се помисли как би изглеждало на сградата, ако е със светещи обемни букви или изцяло светещо табло. И, молим ви, без чукове. ;-)

Успех!
А нямате ли снимка на сградата на този сервиз - ще ви покажат хората как би изглеждало върху нея.
 
Toва са снимките, с които разполагаме. Като се има в предвид, че лого също ще бъде поставено от страни на сградата.
1482175112DSC_5773.jpg

20526334_729250557262877_6899622875630404185_n.jpg


А това е от Google Street View - Link
 
Еми от мене е това, цвета може да се промени. Доколкото виждам ще го слагате на прозорез и на фасада. За мен това електрическо привлича, но всеки си има вкус.
epy.png
 
Предлагам икономичен вариант.
Лого се изгражда върху обемна кутия с вградено луминисцентно осветление. Варианти за дневен и нощен режим.
3pikYHB.png

Ефекта на преливане нощем се получава от включеното осветление /освен бяло, може да бъде и цветно/.
 
Същото е приложимо за всички варианти на логото, които съм предложил. Цветовата комбинация е по желание на клиента и може да се съчетае от цветовете на материала на символите в логото, в комбинация с цвета на осветлението. Технически може да се комбинира и с вградено друго лед осветление.
KY7aUij.png
 
Лога на тема автосервиз има толкова много, че е трудно да избегнеш някаква прилика с други такива та било само и в концепционално отношение, трябва наистина нестандартно мислене.

Стойнев примерно почна наистина нестандартно с космическия кораб, може би трябва да се търси точно някаква заигравка между името и стандартно лого за да се пистигне уникалност до колкото е възможна на тази тема.

Дори изискването в заданието за това как да изглежда приблизително логото(което не е задължително разбира се) предполага прилика с безброй други подобни.

Към автора на конкурса -->

В тази връзка ми е интерсесно, как решихте сервиза да се казва именно така? <--

Разсъждавам на глас колеги:), извинявам се за коменрара, нямам за цел да пораждам някаква дискусия, а и мисля, че е ще е от полза да разберем защо точно "ENTERPRISE".
 
Последно редактирано:
Ето и светещ вариант
Между другото сега като се загледах в светещия вариант който е обърнат на горе ми заприлича на приземяваща се сонда:D, освен силует на ключ както е замисъла разбира се

1482175112DSC_57733.jpg

1482175112DSC_57733333.jpg
 
Последно редактирано:
Ето я и моята визия за логото. Понеже видях, че самия сервиз изглежда доста high end, исках и логото да е такова. Не ми харесва идеята за ключа в логото за това реших да тръгна в друга посока. Скорост и агресия бяха две неща, които исках да включа в логото. За това направих къстъм шрифт, като ползвах готов шрифт за шаблон, но бих казал, че има уникалност около 90%. Лекия наклон на една страна пресъздава скорост/движение, а линията с ресните накрая - агресия. Цветовете са вдъхновени от цвета на сервиза, като мисля, че си паснаха идеално. Логото работи в черно-бял цвят, както и в малък размер.

Докато работих върху логото исках да го направя такова, че клиент да иска да си го сложи на колата като стикер (примерно). И да се създаде едно community, естествено, това ще стане с много доволни клиенти от ваша страна! ;)

D3iWYRE.png
 

Горе