Фирмина сметка - Коя банка?

rzhelev

New Member
Здравейте,

Следващата седмица ще се прибирам към България за да си отворя българска фирма, където ще получавам 4-5 плащания на месец от различни афилиейт истории.

Идеята ми е да си прехвърля приходите в българска фирма, тъй като в Холандия плащам прекалено много данъци.

Също така, от същата сметка ще ми трябват кредитни карти с които да си плащам ad spend-a.

Питането ми е, коя е банката която предлага най-добрите условия за онлайн банкиране? Т.е трябва ми да мога да си покривам кредитните карти от баланса в бг сметката и да мога да приемам и изпращам пари без главоболия.

Допълнителен бонус би било ако имат някакви loyalty програми за spend.

Благодаря предварително!
 
TransferWise. И не ти трябва фирма, праскай всичко като физическо лице, харчи си през картата или тегли на банкомат и да го духат данъчните.
Payoneer е опция 2, но с по-високи такси, за сметка на "по-голяма сигурност" (поради това, че са регистирирани в Белиз и ги боли уя какво искат бг данъчните). :)
 
Специално за афилейт ... уникредит ми отказа фирмена сметка , след като ме мота няколко часа да чакам одобрение и да разяснявам какво точно е афилейт :) в ЦКБ ми я откриха за има-няма 10 минути ...
 
TransferWise. И не ти трябва фирма, праскай всичко като физическо лице, харчи си през картата или тегли на банкомат и да го духат данъчните.
Payoneer е опция 2, но с по-високи такси, за сметка на "по-голяма сигурност" (поради това, че са регистирирани в Белиз и ги боли уя какво искат бг данъчните). :)

@John Galt
Това е интересно. T.e тези "виртуални банки" ти позволяват да си направиш виртуална сметка и всичко ти е онлайн (нещо като revolut ли е)?
Payoneer звучи по-добре, тъй като в моята ситуация говорим за суми от $хх k+ месечно.

Някой друг има ли опит с тези опции?

@djokando83 фирмата ще я откривам за онлайн магазин главно, но идеята ми е да прекарвам и комисионните през нея, така че се надявам да е ОК
 
@John Galt
Това е интересно. T.e тези "виртуални банки" ти позволяват да си направиш виртуална сметка и всичко ти е онлайн (нещо като revolut ли е)?
Payoneer звучи по-добре, тъй като в моята ситуация говорим за суми от $хх k+ месечно.

Някой друг има ли опит с тези опции?

@djokando83 фирмата ще я откривам за онлайн магазин главно, но идеята ми е да прекарвам и комисионните през нея, така че се надявам да е ОК

Payoneer ти дават сметка в EUR, USD, GBP, JPY.
Ти даваш сметката на афилиейт компанията и ти превеждат парите по нея.

Все пак въпросът е и изпращачът на парите къде е регистриран, защото ако са в EU ти хубаво се криеш, ама те като са прозрачни. :)
Payoneer е много удобен ако цъкаш разни американски работи и парите ти идват в USD.

Въпрос на желание да поемеш някакъв риск или не.
 
Payoneer ти дават сметка в EUR, USD, GBP, JPY.
Ти даваш сметката на афилиейт компанията и ти превеждат парите по нея.

Все пак въпросът е и изпращачът на парите къде е регистриран, защото ако са в EU ти хубаво се криеш, ама те като са прозрачни. :)
Payoneer е много удобен ако цъкаш разни американски работи и парите ти идват в USD.

Въпрос на желание да поемеш някакъв риск или не.

Дам, разбирам.

Благодаря!
 
Защо? Вече втора година съм с тях и съм доволен.
Получи едни пари от чужбина по сметката и като си видиш таксата за входящ превод ще разбереш.
 
Пай сера днес спонтанно реши да ми закрие сметката. Пратили са ми някакво споразумение и казаха там да търся причините. Не виждам нищо нередно да правя със сметката, освен преводи към програмиста ми и хостин компанията. Струва ми се много некоректно с тях.
 
MyPos нямат такси за фирмени сметки, и регистрацията е безплатна. Ползвам ги и съм доволен , таксата за превод към друга сметка в Б-я е 0.80лв.
 
Получи едни пари от чужбина по сметката и като си видиш таксата за входящ превод ще разбереш.
За колко такса става въпрос? И какви са точно условията на таксата?
Мисля да се местя при тях за по-ниските месечни такси и безплатните преводи за данъци, които предлагат.
 
Гледай да не е Райфайзен.
 

Горе