Фирмите за отпадъци си купуват закон - физически лица ще им дават отпадъците без пари

happyslacker

New Member
Има планове за създаване на закон, който ще забрани на физически лица да продават отпадъците си. Според новия закон физическите лица ще са задължени да подаряват отпадъците.

Край на търговията с метални отпадъци

По тази причина от МВР и министерствата на околната среда и на икономиката ще инициират забрана физически лица да предават отпадъци от черни и цветни метали, които нямат битов характер.

Дали един отпадък има битов характер кой ще преценява?

Намаляват шест пъти пунктовете за цветни метали

Лицензираните пунктове за изкупуване на цветни метали не трябва да бъдат повече от 400 за цялата страна.
Това заяви вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов на форум "Превенция на престъпността чрез партньорство - стратегии за повече сигурност на гражданите", цитиран от БГНЕС.

В условията на пазарна икономика е признак на корупция подобно изкуствено ограничение. Министърът не уточни на кой чиновник какъв подкуп трябва да се даде за да може да сте сред четиристотинте фирми, които ще имат лиценз за извършване на покупко-продажба на отпадъци.
 
Re: Фирмите за отпадъци си купуват закон - физически лица ще им дават отпадъците без

@happyslacker много ми харесва начинът ти на мислене и анализите ти, радвам се че имам възможност да ги чета.
Като стана депутат след време ще ти предложа длъжност съветник. :)
 
От: Фирмите за отпадъци си купуват закон - физически лица ще им дават отпадъците без

Дали един отпадък има битов характер кой ще преценява?

Ще се хвърля боб и ще се гледа на кафе и така ще се преценява. :lol:

Асен дето не е от Сливен и не е циганин какво ще прави, къде ще продава жицата? Цък :wink: (кофти, че не могат да се слагат клипчета от въйбокса)

PS: И защо ще затриват 2000 фирми ми е интересно? Явно икономиката ни е в огромен подем щом не им трябват парите от данъци на 2000 фирми. :wink:
 
Последно редактирано:
От: От: Фирмите за отпадъци си купуват закон - физически лица ще им дават отпадъците

PS: И защо ще затриват 2000 фирми ми е интересно? Явно икономиката ни е в огромен подем щом не им трябват парите от данъци на 2000 фирми. :wink:

Идеята е 400-те фирми, които ще останат да плащат под масата за да им се дава лиценз (рушветната машина се нуждае от подходяща законодателна база за да работи).
 

Горе