Фон на флаш файла

XpucTaKu

New Member
Здравейте! Може ли да попитам дали има начин след като съм почти на края на изработката на един флаш "header" как мога да направя фона му да е прозрачен , защото искам да го сложа на сайт ,който си има "background image" ?
Благодаря Ви,предварително!
 
От: Фон на флаш файла

От доста време се занимавам с флаш и незнам да има подобен вариянт ( Флаш да няма фон ).
Ще ти кажа как да получиш същия ефект :
Погледни къде ще е точно флаша, после отрежи фона и го сложи в флаша и намествай, докато стане магията.
Успех
 
От: Фон на флаш файла

Да, и аз се сетих за този вариант , но осетих ,че ще ми е много трудно да го направя и си казах .. защо ли да не поразпитам някого може би да има как.. :( но за съжаление май няма.. А между другото не знам Actionscript но дали може да стане с него ?
 
От: Фон на флаш файла

Здравей,
във html кода трябва да добавиш: wmode: "transparent" и флаша става прозрачен там където няма обекти.

Успех!
 
От: Фон на флаш файла

Привет,varlov - Благодаря ти за съдействието обаче този ред wmode: "transparent" къде трябва да се сложи и като "css style" ли? или на някой html елемент? Защото пробвах почти навсякъде да го сложа ,но не ми се получава нещо..
 
От: Фон на флаш файла

НАПРАВИХ ГО!!! Благодаря много, г-н Varlov намерих къде да се сложи този ред код и стана!
Г-н V.Andreev Направих го без почти никакви усилия само 1 ред код в html-a който е следния <param name="wmode" value="transparent" /> :)
 
От: Фон на флаш файла

:) Ура за прозрачните флашове!

Успех с начинанието!
 
От: Фон на флаш файла

Супер, и аз ще го имам предвид в бъдещи проекти.
 

Горе