Формирам екип

rujel

Well-Known Member
Много от не много младите хора тук във форум помнят времената, когато подобни обяви във форумите бяха честа практика. Формулата за реализация на подобни начинания се оказа в последствие почти 100% ялова, но това е само по отношение на крайния резултат.

Именно чрез подобни аматьорски проекти осъществих ценни професионални контакти. Дори съм работил в някои от проектите, които макар че се провалиха (както се казва с гръм и трясък), то аз лично натрупах някакъв вид опит.

Във връзка с казаното по-горе днес е жалко, че подобни начинания вече не се случват. Така си мисля, дали един сайт посветен именно на подобни начинания няма да може да възроди интереса. Да, трябва изрично да се отбележи (във въпросния сайт), че ползите ако ги има, то почти със сигурност биха били индиректни, т. е. едва ли заявените начинания могат да се реализират в цялост.
 
Ако говорим за сериозни проекти, а не за новинарски сайтове или блогове на обща тематика с цел да печелят от адсенс, според мен, е невъзможно да има работеща подобна платформа.
В крайна сметка да търся съдружие с човек, който нито го познавам, нито му знам опита, портфолиото и него самия като човек, ми се вижда безпредметно.

Все пак, ако решиш да се блъскаш и да правиш подобно нещо, дай опция да си обявяват портфолиото, макар че аз ако съм голямото про на дали ще търся работа в този сайт, но все пак - идея.
 
В крайна сметка да търся съдружие с човек, който нито го познавам, нито му знам опита, портфолиото и него самия като човек, ми се вижда безпредметно.

Щото да се занимаваш с инвеститори, VC, crowdfunding и др. булшит е много по-различно от това да се събереш с 3-ма пияници с малко свободен капитал и да брейнстормвате някаква идея?

Поне ако уцелите 1 път от 20 този 1 път ще има по-добър ROI от каквато и да е друга инвестиция. Средно един бизнес връща около 60%. За сравнение апартамент в София в момента връща 1-2%.

Имай предвид, че сам никой не е успял. Невъзможно е.

А ако мислиш, че няма как да се подправят креденшъли ще останеш много изненадан. Самия факт, че GM инвестираха в Nikola и Lordstown Motors говори достатъчно.

За такива начинания трябва харизма и да си нахален. Имаш ли тези качества пари всеки ще ти даде. :)

Към автора и по темата - сайтчетата за адсенс отдавна умряха и ще става все по-зле заради натиска от регулации върху рекламодателите и платформите за реклами.

Някаква услуга, която да е обвързана със събскрипшън е много по-добър бизнес модел. Ако имаш нещо конкретно да споделиш го направи тук в темата (лични не чета) и може да помагам ако ми се стори интересно.
 
Щото да се занимаваш с инвеститори, VC, crowdfunding и др. булшит е много по-различно от това да се събереш с 3-ма пияници с малко свободен капитал и да брейнстормвате някаква идея?

Поне ако уцелите 1 път от 20 този 1 път ще има по-добър ROI от каквато и да е друга инвестиция. Средно един бизнес връща около 60%. За сравнение апартамент в София в момента връща 1-2%.

Имай предвид, че сам никой не е успял. Невъзможно е.

А ако мислиш, че няма как да се подправят креденшъли ще останеш много изненадан. Самия факт, че GM инвестираха в Nikola и Lordstown Motors говори достатъчно.

За такива начинания трябва харизма и да си нахален. Имаш ли тези качества пари всеки ще ти даде. :)

Към автора и по темата - сайтчетата за адсенс отдавна умряха и ще става все по-зле заради натиска от регулации върху рекламодателите и платформите за реклами.

Някаква услуга, която да е обвързана със събскрипшън е много по-добър бизнес модел. Ако имаш нещо конкретно да споделиш го направи тук в темата (лични не чета) и може да помагам ако ми се стори интересно.
Съгласен съм с теб и е много вероятно от една пиянска среща да се получи бизнес.
В моите очи, просто, нещата трябва да са много премерени и да стъпват на факти. Тоест, за мен за да сме съдружници не в достатъчно, че можем да изпием по литър водка. Иска ми се да те видя колко си работлив, колко си мързелив, как гледаш парите и тн.
Всичко казано е лично мнение и е възможно да не съм прав, така р в моята глава.
 
Съгласен съм с теб и е много вероятно от една пиянска среща да се получи бизнес.
В моите очи, просто, нещата трябва да са много премерени и да стъпват на факти. Тоест, за мен за да сме съдружници не в достатъчно, че можем да изпием по литър водка. Иска ми се да те видя колко си работлив, колко си мързелив, как гледаш парите и тн.
Всичко казано е лично мнение и е възможно да не съм прав, така р в моята глава.

Понякога се иска просто "leap of faith".

Да си работлив и креативен/предприемчив са много различни неща, а ако работливите ставаха богати... Аз например съм голям мързел и хич не ме притеснява това.
 
Понякога се иска просто "leap of faith".

Да си работлив и креативен/предприемчив са много различни неща, а ако работливите ставаха богати... Аз например съм голям мързел и хич не ме притеснява това.
И тук се съгласих с теб :)
 
Ок, аз съм вторият в екипа.

Какво ще правим?
Сайт за екипи и идеи? :)
Твърде "мета" ми се вижда тоя проект.
 
Представяйки свое портфолио човек губи анонимността, което може да му донесе съществени негативи. Те са точно в това, че проектите които се почват в много от случаите са рискови, а понякога могат и да изглеждат глупави. Така на практика всеки такъв провален проект се "пише на сметката" на приелия участие и това може да му пречи в бъдеще, когато си търси работа. А често провалът може да не е заради неговите качества, а на тези на останалите.

Реализирането на твърде "мета" проект наистина изглежда глупаво. Например имаше преди време много български клонинги на сайта kickstarter, които си стояха празни, а определено сама по себе си тази идея не е лоша (което се доказва от самия kickstarter). Затова залагам на това въпросният проект да бъде захранен още в началото поне с 1-2 интересни проекти.

За един от тези проекти съм писал на contra и ReminD.
 
Пицарина вече свърза ли се с теб? На него да подхваща начинания и нито едно да не докарва докрай му е патент. Ако има къде да си търси съмишленици за всяко нещо, дето му е минало днес през акъла, ще ти е най ценния потребител.
 
@rujel Няма абсолютно нищо лошо в проекти, които не са били успешни. Аз имам поне 10 идеи, които не са тръгвали мислиш ли, че някой ме гледа по-различно?

Всъщност е точно обратното. Покрай нещата, които съм пробвал съм натрупал опит и контакти и имам близки в 2 стартъп хъба - в Израел и в САЩ. Друг е въпроса, че съм стигнал до извода, че не ми се занимава толкова.

А иначе по темата: защо не пуснеш нещо по-конкретно? Засега стана ясно, че формираш екип. Освен дъра-бъра друго нищо. :rolleyes:
 
Анти нишата е доста дащна. Две години ковид, после веднага война.
 
Представяйки свое портфолио човек губи анонимността, което може да му донесе съществени негативи. Те са точно в това, че проектите които се почват в много от случаите са рискови, а понякога могат и да изглеждат глупави. Така на практика всеки такъв провален проект се "пише на сметката" на приелия участие и това може да му пречи в бъдеще, когато си търси работа. А често провалът може да не е заради неговите качества, а на тези на останалите.

Реализирането на твърде "мета" проект наистина изглежда глупаво. Например имаше преди време много български клонинги на сайта kickstarter, които си стояха празни, а определено сама по себе си тази идея не е лоша (което се доказва от самия kickstarter). Затова залагам на това въпросният проект да бъде захранен още в началото поне с 1-2 интересни проекти.

За един от тези проекти съм писал на contra и ReminD.
Провалите в бизнеса са уроци, за какви негативи говориш? Коя сметка какви работи?

Екип се сформира след като има посока, цел.
Как ще знаеш какви хора ти трябват? Ако всички в екипа имате еднакви умения какво правите?

Има една много добра история/мит Походът на Язон и аргонавтите, прочети я и ще разбереш какво имам предвид.

Съберете ли се само индианци без вожд и посока ще се въртите в кръг и ще свършите едно голямо нищо.
 
@rujel Няма абсолютно нищо лошо в проекти, които не са били успешни.
Напълно съм съгласен и съм го споменал още в началната тема. Но има работодатели при които може да ти се наложи да работиш, които не са много интелигентни и може тези провалени проекти да ги накарат да не те вземат на работа (които ти мерят заслугите на килограм както се казва). Така да се каже - няма лошо в провалените проекти, лошото е, ако този провал е представен публично в подобен сайт.

Не гледайте, че много успели хора се "хвалят" с провалите си. Когато вече си пробил и си се доказал вече тези провали нямат никаква негативна стойност за никого. В началото може ситуацията да не е такава.

Ако нещата потръгнат се очаква да представя вече един съвсем конкретен проект, но показан в началната версия на бъдещия сайт за сформиране на екипи.
 
Напълно съм съгласен и съм го споменал още в началната тема. Но има работодатели при които може да ти се наложи да работиш, които не са много интелигентни и може тези провалени проекти да ги накарат да не те вземат на работа (които ти мерят заслугите на килограм както се казва).

С кеф ще им тегля една майна и ще пропусна работата при такива работодатели.

Както и да е. Виждам, че темата е поредното бръщолевене без нещо конкретно. Даже очаквам: ще споделя повече на лично!

Успех! ;)
 
Напълно съм съгласен и съм го споменал още в началната тема. Но има работодатели при които може да ти се наложи да работиш, които не са много интелигентни и може тези провалени проекти да ги накарат да не те вземат на работа (които ти мерят заслугите на килограм както се казва). Така да се каже - няма лошо в провалените проекти, лошото е, ако този провал е представен публично в подобен сайт.

Не гледайте, че много успели хора се "хвалят" с провалите си. Когато вече си пробил и си се доказал вече тези провали нямат никаква негативна стойност за никого. В началото може ситуацията да не е такава.

Ако нещата потръгнат се очаква да представя вече един съвсем конкретен проект, но показан в началната версия на бъдещия сайт за сформиране на екипи.
Така като говориш създаваш впечатление, че става въпрос за политика. Имаш ли идея какъв ти е проекта.
 

Горе