Форум платформа

seven

New Member
От известно време се опитвам да съживя форума в моя сайт и наред с липсата на достатъчно постващи юзъри, имам проблем и със самата платформа. Форума е интегриран в самия сайт и постоянно има нещо да му се дооправя и фиксва, което забавя работата и ми струва пари. Освен това от чисто потребителска гледна точка, като вляза във въпросният форум и някак си просто не се чувствам у дома си. Самото оформление просто не ми допада и смятам че няма да допадне особено и на повечето потребители. Затова в момента сериозно се замислям дали да не преместя форума на някоя от популярните форум платформи и той да бъде отделно от сайта. Незнам дали това е добре или зле от SEO гледна точка. Единственият реален проблем за който се сещам в момента е, че потребителите трябва да правят още една, отделна регистрация за форума (в момента, когато потребителят се регистрира за да ползва услугите на сайта, автоматично може да влиза и във форума със същата регистрация).
Моля и да ми препоръчате най-добрата форум платформа, в случай че реша да си преместя форума. За момента съм се спрял на следните: phpBB, vBulletin, IP.board. Отворен съм и за други предложения. Не е проблем платформата да е платена, просто искам да е както лесна за управление, така и приятна за потребителите.

Благодаря предварително.
 
От: Форум платформа

От известно време се опитвам да съживя форума в моя сайт и наред с липсата на достатъчно постващи юзъри, имам проблем и със самата платформа. Форума е интегриран в самия сайт и постоянно има нещо да му се дооправя и фиксва, което забавя работата и ми струва пари. Освен това от чисто потребителска гледна точка, като вляза във въпросният форум и някак си просто не се чувствам у дома си. Самото оформление просто не ми допада и смятам че няма да допадне особено и на повечето потребители. Затова в момента сериозно се замислям дали да не преместя форума на някоя от популярните форум платформи и той да бъде отделно от сайта. Незнам дали това е добре или зле от SEO гледна точка. Единственият реален проблем за който се сещам в момента е, че потребителите трябва да правят още една, отделна регистрация за форума (в момента, когато потребителят се регистрира за да ползва услугите на сайта, автоматично може да влиза и във форума със същата регистрация).
Моля и да ми препоръчате най-добрата форум платформа, в случай че реша да си преместя форума. За момента съм се спрял на следните: phpBB, vBulletin, IP.board. Отворен съм и за други предложения. Не е проблем платформата да е платена, просто искам да е както лесна за управление, така и приятна за потребителите.

Благодаря предварително.

За платена IP board за безплатна phpbb или smf. Няма да е нужно да се регистрират и във форума и в сайта ако ги интегрираш. Много сайтове работят с отделна форумна система, интеграцията не е трудна. А за сеото няма как да не попречи, ако са индексирани страниците на форума, самите линкове след това ще са различни.
 
От: Форум платформа

З А за сеото няма как да не попречи, ако са индексирани страниците на форума, самите линкове след това ще са различни.

Ако говориш специално за контента във форума, той е съвсем малко, така че мога да го прежаля. От генерална гледна точка ме интересува дали един бъдещ успешен блог е добре да бъде като секция от сайта както е до сега или да бъде отделно.
 
От: Форум платформа

Че какво пречи да си е като секция? Слагаш в началната страница, някоя секция "Последно от блога" и няма да има проблем.
 
От: Форум платформа

Че какво пречи да си е като секция? Слагаш в началната страница, някоя секция "Последно от блога" и няма да има проблем.

Да, това е ясно, но като се кликне на тази секция, форума ще се отваря в нов прозорец. В момента форума е на една платформа заедно със сайта и като се кликне на него, ти се отваря в същия прозорец и докато си във форума, отгоре главното меню на сайта си стои и с един клик можеш да идеш от форума в секция Новини например. Ако форума е на отделна платформа, предполагам че това няма да може да стане.
 
От: Форум платформа

Виж сайта ми в подписа и форума към сайта как са реализирани. Сайта си остава на собствен таб, форума на нов. Мисля, че може да се сложи някъде горе и пряк линк към сайта, та ако някой дойде първо във форума ти, да може да иде и на сайта. По-сполучливия вариант е в нов таб за сайта. Според мен по-удобно и практично е сайта и форума да са на различни табове.
 

Горе