Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

пиши на френския посланник, след като е патрон на училището, а междувременно - детето - нула номер и фланелка с надпис - combattant contre les poux
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Братовчедка ми учи във Франция и ...ххм също се прибира с въшки.
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

В петък най-накрая имаше отговор! Помолиха родителите на всички деца да ги намажат с репеленти почивните дни. Същото да ще се повтори и идните почивни дни

ПП @Cassiopeia благодаря за съпорта, но не ми дава да ти дам ряпа отново
 
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

В петък най-накрая имаше отговор! Помолиха родителите на всички деца да ги намажат с репеленти почивните дни. Същото да ще се повтори и идните почивни дни

ПП @Cassiopeia благодаря за съпорта, но не ми дава да ти дам ряпа отново

Ха-ха, извинявай "рЯпа" :lol: Аз обичам ряпа, много е полезна :)
Сериозно, благодаря ти, че и ти ме разбра, че исках да помогна. И то не само на твоето дете, надявам се да имам отговор от Омбудсмана и да се извърши проверката все пак от РЗИ :) Приех призивът ти много отговорно. Все пак живеем в 21 век, малко е кофти да не можем да се справим с подобни проблеми :)

Репче и от мен ! Поздрави :)
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Сега след всичко изписано един практичен съвет. По мое време въшките се продаваха в кибритени кутийки и учениците ги купуваха, за да не ходят на даскало. Съответно майка ми за да предотврати въшлясването ми особено успешно ми прилагаше всяка неделя маска от газ, маз, жълтък, сол и оцет. Вярно е, че мразех тези два часа, но благодарение на тази маска не хванах въшки никога и косата ми беше винаги дълга и здрава. Въшките не обичат миризмата на газ, затова дори и да се качат на такава глава, няма да снесат, а ще гледат по най-бързия начин да се махнат. Само трябва да внимаваш с газта - не знам дали е същата като преди и тази, която се продава сега по железарските магазини не знам дали не е токсична. Ако не желаеш да тормозиш детето, както аз не исках да тормозя моето, можеш да правиш следното - в едно канче с топла вода капваш две - три капки газ и поливаш главата на детето. Няма да се усеща миризмата за околните, но въшките ще я усетят и ще бягат от неговата глава. Така си опазих моето дете и никога не е хващало въшки.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

саботиране на френската революция с продажба на въшки ще да е
къв е проблема режеш косата нула номер твае
 
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Здравей snux!

Бях ти обещала, при отговор от Омбудсмана, да ти пиша. Имам отговор, който не е за съжаление, да се предприемат конкретни мерки, но е сравнително задоволяващ. Понеже се уточнява, че в случая вината не е на учебното заведение и ръководството, а на родителите на децата с въшки (които ги пускат така на училище и респективно, те заразяват и останалите).

Ще цитирам:

"...
В случая намирам Вашето недоволство за основателно, тъй като при наличието на проявена родителска небрежност [това не е обвинение към вас и вече вашето заразено дете]q , ръководството на училището трябва да предприеме по-строги мерки за преодоляване на проблема.
..."


после ще продължа, че трябва да тръгвам.

Прати ми най-добре мейла си на ЛС и ще ти препратя целия отговор, за да го прочетеш. Така е по-добре, да не отклоняваме професионалната насока на форума. ;)
 
Последно редактирано:
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

В петък най-накрая имаше отговор! Помолиха родителите на всички деца да ги намажат с репеленти почивните дни. Същото да ще се повтори и идните почивни дни

ПП @Cassiopeia благодаря за съпорта, но не ми дава да ти дам ряпа отново


Пълни глупости. Поредния нает да пише срещу дадена институция. Детето ми е вече 5 години в това училище и нито някога е хващало въшки, нито съм чувала да е имало по класовете, нито пък във февруари някой ме е молил превантивно да го мажа.
 
От: От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Пълни глупости. Поредния нает да пише срещу дадена институция. Детето ми е вече 5 години в това училище и нито някога е хващало въшки, нито съм чувала да е имало по класовете, нито пък във февруари някой ме е молил превантивно да го мажа.

И затова ли се регистрира.... Човекът е тук от години и е с доказана репутация. Защо да не му вярваме на него, а на теб? Тука тези неща не минават. Червено от мен.
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

И от мен червено. Тия номера тука не минават.
 
От: От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Пълни глупости. Поредния нает да пише срещу дадена институция. Детето ми е вече 5 години в това училище, нито съм чувала да е имало по класовете, нито пък във февруари някой ме е молил превантивно да го мажа.

като не са Ви молили, ясно от къде са дошли въшките...
 

Горе