Фриланс платформа си търси бета тестери

Аз все още не мога да захапЯ някои неща, но ОК, пускайте го тва да въртим тръговията :D

Блинки кога, бате, ще сложиш разширен сет на тия куци имотинонки ; )
Добре, кажи кои неща за да ги разясним. Може да се окаже, че имаш страхотна идея!
 
Аз очаквах да видя някакъв къстом вариант система, а то пък wordpress... Така както изглежда и го представяш като такъв проект, трябва да е на къстом система писана от вас, за да знаете във всеки един момент всичко и кое що къде се намира, а да не зависите от някакви плъгини и wordpress.

Понеже имаш очаквания да станете големи, ето един цитат:
There's probably nothing you can't do in WordPress, but there's certainly things you shouldn't do...

  1. eCommerce on a large scale. Want to sell a few products? Ok, WordPress can handle that. Want to compete with Amazon? No.

  2. Social Network on a large scale. You could use a plugin like BuddyPress to create a small community, but WordPress isn't designed to handle a large number of interconnected users.

  3. Forum on a large scale. Yes, you could use bbPress, but it's awful.
For those 3 things, there are better tools than WordPress available.

Honestly I don't think you should. I work in WordPress ~50% of my week. I'm not going to list the things you can can't do, cause sure you could do them all. But using a proper framework brings out a few key pieces:

  • better code structure
  • easier unit testing integration
  • no already built cruft you have to continue to work with
  • database migrations are easier to work with
  • deployment/scaling is going to be easier
Long-term some projects just do not make sense for WordPress. It's really about looking at the goals and needs are of the project and matching the right software. Not shoehorning something in because that is all you know.



https://www.reddit.com/r/Wordpress/comments/3a1ypi/what_cant_you_do_with_wordpress/ - Повече по дискусията.

https://wpvulndb.com/ - Отделни с такива неща какво правим, камо ли 0 day exploits, където Вие дори нямате контрол над нещата, понеже ползвате чужд CMS.
 
Последно редактирано:
Браво! Сега остана да я споделиш или ако не, то да я реализираш сам!

Ави аз че имам - имам! Обаче сега не се сещам каква беше и дали изобщо има някакво отношение с вашият проект :) Така че проесктът ви е благороден и трябва да действате по него, така и така сте го зачекнали, па в последствие какво още може да изкочи по него все ще е в +
НООООО имайте в предвид, че ако действате изцяло от "комерсиални чувства" то У БЕГЕ ТОВА НЕ ВРЪВИ !! Така че поне първоначално трябва да е "благородно" па ако изкочи некоя стотинка - се кяр ще е :)
 
Аз очаквах да видя някакъв къстом вариант система, а то пък wordpress... Така както изглежда и го представяш като такъв проект, трябва да е на къстом система писана от вас, за да знаете във всеки един момент всичко и кое що къде се намира, а да не зависите от някакви плъгини и wordpress.

Понеже имаш очаквания да станете големи, ето един цитат:


Honestly I don't think you should. I work in WordPress ~50% of my week. I'm not going to list the things you can can't do, cause sure you could do them all. But using a proper framework brings out a few key pieces:

  • better code structure
  • easier unit testing integration
  • no already built cruft you have to continue to work with
  • database migrations are easier to work with
  • deployment/scaling is going to be easier
Long-term some projects just do not make sense for WordPress. It's really about looking at the goals and needs are of the project and matching the right software. Not shoehorning something in because that is all you know.



https://www.reddit.com/r/Wordpress/comments/3a1ypi/what_cant_you_do_with_wordpress/ - Повече по дискусията.

https://wpvulndb.com/ - Отделни с такива неща какво правим, камо ли 0 day exploits, където Вие дори нямате контрол над нещата, понеже ползвате чужд CMS.

Благодаря за отговора.

Напълно съгласен съм, че трябва да е къстъм система и точно това е идеята. В момента ползваме WP докато траят тестовете, нищо повече. След като изясним какви функционалности ще има естествено ще си вземем и друг домейн с "човешко" tld а не тази... екстравагантност.

По-скоро въпросът в случая е доколко смятате за нужно да има комбинирано решение за гарантирани плащания, счетоводни инструменти и банкови кредити и услуги.

В момента текат поведенчески тестове с реални плащания по банкова сметка. Накратко:
- фрилансърът се съгласява да си открие сметка в банката и тя да бъде блокирана със сумата на поръчката
- клиентът превежда/внася сумата
- фрилансърът извършва и доставя услугата
- банката освобождава плащането

Всеки, който желае да научи повече може да се включи в теста.
 
Ави аз че имам - имам! Обаче сега не се сещам каква беше и дали изобщо има някакво отношение с вашият проект :) Така че проесктът ви е благороден и трябва да действате по него, така и така сте го зачекнали, па в последствие какво още може да изкочи по него все ще е в +
НООООО имайте в предвид, че ако действате изцяло от "комерсиални чувства" то У БЕГЕ ТОВА НЕ ВРЪВИ !! Така че поне първоначално трябва да е "благородно" па ако изкочи некоя стотинка - се кяр ще е :)

Благородно, благородно, колко да е благородно o_O

Целта е да се увеличи пазара на фриланс услугите у нас, да има повече клиенти, повече поръчки и повече работа за всички, пък нека да е и с благородна цел :)
 
Благородно, благородно, колко да е благородно o_O

Целта е да се увеличи пазара на фриланс услугите у нас, да има повече клиенти, повече поръчки и повече работа за всички, пък нека да е и с благородна цел :)
И как точно това нещо дето го правите ще увеличи пазара на фриланс услугите?
 
И как точно това нещо дето го правите ще увеличи пазара на фриланс услугите?

  • Като увеличи сигурността на плащанията и намали нуждата от теми като "Черен списък на потребителите"
  • Като улесни фрилансърите в тяхното счетоводство и им спести време
  • Като предложим услугите на фрийлансърите на няколкостотин хиляди активни клиенти на банката и партньорските дружества

М др - Благодаря за смисления коментар.
 
Значи при "доставка" разработчика ще си получи парите, нали?
Как тази система помага за това?

Разработчик: изпратих исканото;
Клиент: не съм получил исканото;
Системата: ?!?!

Кой е прав и кой крив?
Затова си има договори и за тях система като тази не е нужна.
 
Значи при "доставка" разработчика ще си получи парите, нали?
Как тази система помага за това?

Разработчик: изпратих исканото;
Клиент: не съм получил исканото;
Системата: ?!?!

Кой е прав и кой крив?
Затова си има договори и за тях система като тази не е нужна.

Здравейте, благодаря за градивната критика.

Предвиждаме арбитражна процедура http://redlemon.website/garantirane-na-plashtaniyata/

Напълно съм съгласен с Вас, че при дългосрочни взаимоотношения и при големи проекти договорът е за предпочитане. В много случаи обаче поръчките далеч не са толкова големи, че да предполагат сключване на договор ведно със съпътстващите го разходи. Масовите поръчки са малки - статии, събмит, фотографии, дори изработка на цели сайтове често става "на юнашко доверие".

Ще се радвам ако дадете Вашето мнение и за арбитражната процедура (линк по-горе).

Поздрави,
 
Има прекалено много "ако и но". Ако извършвате арбитражна процедура и вие взимате решение трябва да имате доста голям екип (програмисти, дизайнери, писатели и доста други), за да може да се вземе правилно решение. Също така е нужно цялата комуникация поръчител/изпълнител да се предостави на тази арбитражна комисия. Възможно е да има случай: "ама аз поръчах друго" или "е аз така разбрах защо не уточни". Въобще нещата са много сложни :). Като пример да дам една такава комисия e-bay ама те май държат за едната страна ;). Всички тези неща не вървят ръка за ръка с благородна кауза само, трябва и много добро финансиране.
 
@redlemon дали статии, дали друга работа какво значение има? Ако искаш сигурност правиш договор, ако не го караш на доверие... толкова е просто.
Значи страната Х в спора излиза права, но губи пари, време и нерви, защото имало някакви специалисти. Е каква е далаверата?

Очакваш хората да си комуникират само в твоя сайт? Това е абсурдно, ако ще го правиш само за дреболийки които струват Х-ХХХ лв. то пък съвсем няма смисъл
 
  • Like
Реакции: Sky
Има прекалено много "ако и но". Ако извършвате арбитражна процедура и вие взимате решение трябва да имате доста голям екип (програмисти, дизайнери, писатели и доста други), за да може да се вземе правилно решение. Също така е нужно цялата комуникация поръчител/изпълнител да се предостави на тази арбитражна комисия. Възможно е да има случай: "ама аз поръчах друго" или "е аз така разбрах защо не уточни". Въобще нещата са много сложни :). Като пример да дам една такава комисия e-bay ама те май държат за едната страна ;). Всички тези неща не вървят ръка за ръка с благородна кауза само, трябва и много добро финансиране.

Здравейте,

благодаря за смисления въпрос.

Как възнамеряваме да го решим:
  • Предвиждаме сключване на договори с външни специалисти, които да изготвят експертиза в случай на арбитраж. Това предполага достатъчно високо ниво на компетентност, без нуждата да се поддържа екип на щат.
  • Цялата комуникация така или иначе тече през системата - договарянето на поръчката, изясняването на сроковете и плащането. По-сложните проекти е препоръчително да се разбият на отделни етапи, където и доколкото е възможно именно за да може и двете страни по-лесно да следят изпълнението и плаанията
В допълнение всеки фрилансър и регистриран клиент има и рейтинг на профила си, където може както да получава оценка от други потребители така и да коментира получените оценки. Само регистрирани потребители могат да оставят рейтинг след поръчка, така че в някаква степен и системата се саморегулира - клиент, който постоянно инициира арбитражи получава негативен рейтинг от фрилансърите и обратно.

Поздрави,
 
@redlemon дали статии, дали друга работа какво значение има? Ако искаш сигурност правиш договор, ако не го караш на доверие... толкова е просто.
Значи страната Х в спора излиза права, но губи пари, време и нерви, защото имало някакви специалисти. Е каква е далаверата?

Очакваш хората да си комуникират само в твоя сайт? Това е абсурдно, ако ще го правиш само за дреболийки които струват Х-ХХХ лв. то пък съвсем няма смисъл
Много хиксове си му дал, идеята му е по скоро за - макс 10 лева услуга.
 
Дори да наемете най-добрите експерти това няма да помогне. Все пак говорим за дребни неща, а за тях има fiverr :).
Наскоро в този форум имаше тема относно 1 или 2 статии, дали си струват парите. Значи за поръчка от 20лв. ще намерите експерт, който да си даде оценката, ще вземете такса 50лв. и накрая кой ще плати разликата?

Какво значение има някакъв виртуален рейтинг в сайт Х. Някой с хубав рейтинг при вас, може преди това да е измамил ХХХ човека и да дебне някой с голяма поръчка да си покаже магарията отново.
 
@redlemon дали статии, дали друга работа какво значение има? Ако искаш сигурност правиш договор, ако не го караш на доверие... толкова е просто.
Значи страната Х в спора излиза права, но губи пари, време и нерви, защото имало някакви специалисти. Е каква е далаверата?

Очакваш хората да си комуникират само в твоя сайт? Това е абсурдно, ако ще го правиш само за дреболийки които струват Х-ХХХ лв. то пък съвсем няма смисъл

Здравейте,

в общи линии този бизнес модел под една или друга форма вече работи в редица платформи - upwork.com, freelancer.com или дори fiverr.com. Моля, пояснете защо смятате, че не би работило нещо аналогично и у нас?

В случая говоря главно за начина на гарантиране на плащанията и необходимостта от арбитраж при някакъв процент от сделките. В общи линии във всички аналози плащането се блокира/депозира предварително и се плаща на изпълнителя след изпълнение на проекта или на някакъв етап от него. И естествено има някаква форма на арбитражна процедура.

Ще Ви бъда наистина благодарен за допълнителни аргументи - далеч съм от илюзията, че съм винаги прав и наистина ценя и уважавам чуждото мнение в спора. Ако ще Ви улесня не възразявам да говорим и по телефона (ще Ви го изпратя на ЛС при потвърждение)

поздрави,
 
Реална ситуация: 20лв. статии, недоволен клиент и арбитраж за 50лв.
Кой ще плати разликата? Как ще принудите, който и да било да плати... това само в случай, че някой е толкова тъп, че след като се запознае с таксите ви реши да се регистрира при вас без значение дали е поръчител или изпълнител.

Сайтове за които се говори са с години опит. Едно време във freelancer имаше същите проблеми, решиха го като не взимаха никакво отношение към проблеми с проекти, чиято комуникация не е водена изцяло при тях, не е по незнам си какъв начин описано всичко и т.н. Заради проблеми при тях се появиха и други сайтове ;).
 
Реална ситуация: 20лв. статии, недоволен клиент и арбитраж за 50лв.
Кой ще плати разликата? Как ще принудите, който и да било да плати... това само в случай, че някой е толкова тъп, че след като се запознае с таксите ви реши да се регистрира при вас без значение дали е поръчител или изпълнител.

Сайтове за които се говори са с години опит. Едно време във freelancer имаше същите проблеми, решиха го като не взимаха никакво отношение към проблеми с проекти, чиято комуникация не е водена изцяло при тях, не е по незнам си какъв начин описано всичко и т.н. Заради проблеми при тях се появиха и други сайтове ;).

Благодаря Ви за мнението.

Поздрави,
 
Без политически отговори.

Какво се прави в ситуацията с 20лв услуга и 50 лв. арбитраж :)
От къде ще дойде разликата от 30лв.?
Ако поръчителя е виновен, колко ще вземе изпълнителя в случая?
 

Горе