ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

Ако ще е C/C++ , по-добре да е C#, но като цяло за сега предходните 3 и Java-та си държат топ позиции. Иначе както каза тео, Делфи е обектно-ориентиран Паскал. Всеки има различни предпочитания, но май всичките езици са едни и същи само дето синтаксиса си е различен. Аз съм учил и от всичките, естествено в университета и е всеизвестно като учиш от много накрая не знаеш нищо :)) Но съм се спрял на C# ASP.NET и нищо, че е Microsoft, доста ти спестява главоболия като управление на паметта в C/C++ ( те са мощни, но са с малко по-различни цели ). Тук ще чуеш какви ли не мнения относно кой език да избереш :)

По здрави!

знам, че различни мнения ще чуя - то това е целта. доста четох из нетя и така и не можах да реша. в края н акраищата се чудех дали универсалната джава или якото С #. Джавата ми отваря врати към мобилните рпиложения пък като гледам всеки сач, баба, дядо и унуче, че и даже куче лапнало по един гесеем. Който пък програмира на Сшарпа вика че това няма равно за десктоп на уин
 
От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

C# е сравнително лесен език да не кажа елементарен, за новаци е перфе а и вече има достатъчно инфо в нета. Да от личен опит ти казвам макар, че пиша на Ц++ за профит.
 
От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

C# е сравнително лесен език да не кажа елементарен, за новаци е перфе а и вече има достатъчно инфо в нета. Да от личен опит ти казвам макар, че пиша на Ц++ за профит.

мм, а за джавата какво ти е мнението?
 
От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

На така зададен въпрос, само общи приказки ще получиш за отговор ;) Ако искаш да учиш език за да изкарваш пари, учи джава, защото е сравнително лесен и защото продуктите, които ще направиш са лесно продаваеми. Колкото до конкретния случай, смъкни един компилатор за C#, разрови се из нета за някой темплейт, който е най-близък до това, което ти трябва и с малко ровене и питане из специализираните форуми, мисля, че ще успееш да направиш това, което ти е нужно.
 
От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

На така зададен въпрос, само общи приказки ще получиш за отговор ;) Ако искаш да учиш език за да изкарваш пари, учи джава, защото е сравнително лесен и защото продуктите, които ще направиш са лесно продаваеми. Колкото до конкретния случай, смъкни един компилатор за C#, разрови се из нета за някой темплейт, който е най-близък до това, което ти трябва и с малко ровене и питане из специализираните форуми, мисля, че ще успееш да направиш това, което ти е нужно.

естествено, че общи приказки - ми тва искам - впечатления от програмисти

начи викаш джабата
 
От: ХИЛОУ - десктоп програмери има ли тука ве за един акъл?

- Колко разбираш от OOP? Ако нивото ти спира до това, че си виждал класове в PHP забрави за JAVA.
- C/C++ са езици за програмиране, ако си само с едно PHP ще се чудиш аджеба какво е туй гарбидж колектор и защо е важен(и не само) :D
- C# е за кликари на IDE. Програмирането там е сведено до минимум. Ако отделиш достатъчно време за разучаване на IDE-то им ще може да сглобиш нещо.
- Python е добро решение стига да си не си кодер.

Най-добре си го направи уеб и без това от написаното от теб имаш клиент-сървър архитектура.
 

Горе