ХУБАВ, Лесен НОМЕР

От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Моя е достатъчно готин, понеже е точна поредица от аритметична прогресия :)
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Само ми се обадете! Но имам само номерата публикувани в сайта www.bgsimcard.com
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Начи тука трябва някои органи да се самосезират и да направят проверка аджеба по каква схема се работи и как така тези номера не са регистрирани.. Чий закон се заобикаля и как.. С тези номера може да оборудваш 2 дузини престъпници, които да не могат (или да могат по-трудно) да се проследят.. Може да е от келешлък на някой работещ в магазина, може да е и на доста по-горно равнище..
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

При закупуване на ваучер (предплатена карта) номера се вижда и може свободно да си избираш такъв. Схемата за 'резервация' на избрания номер не ми е известна. Както каза може и от 'келешлък на някой работещ в магазините' да е, факт е че не се заобикалят никакви закони.
За да се активира картата трябва да се регистрира в офис на конкретния мобилен оператор, дори и да е предплатена. Вече от самия търговец зависи дали ти праща картата некативна, без да я е регистрирал на негово име, или регистрирана на негово име, като при пращането/плащането Я прехвърля на твое.
 
ами то всички пакети с предплатени карти са не регистрирани отначало, като си купиш пакети за активиране от будка след това ходиш да ти го активират или даже от оператор да го вземеш те ти го разпечатват и ти го активират след разпечатването.... а може да го вземеш неразпечатан за подарък и след като го подариш човека да ходи да си го активира, тук са набарали такива с готини номера, и ги препродават а на пакета отгоре пише нещо като валиден до 2015, 2016.... така че може да си залежават преди да оператора да пусне номера за продажба отново...


@Poltargaista всяка предплатена карта може да се активира и на тарифен план... мисля че взимаха 5 лева който ги има така или иначе включени в пакета


пп това с регистрацията на предлатените карти го има само в България, на запад Pay to go си е без регистрация и може да се купи от всяка будка за вестници, престъпниците спокойно могат да си ползват западни не регистрирани карти в роуминг (което излиза съвем малко по скъпо от българските предпалтени карти), или регистриани на някой от едно определено малцинство, който има 1200+ карти на негово име и на адреса му по лична карта 10 квадрата незаконна барака живеят още 40 като него пак по лична карта...

ПП пакетите за активиране на BOB също не са регистрирани може да вземеш пакети за подарък и да избираш номера а за да тръгнат който иска трябва да мине през офис да си го активира, разпечатват пакета сканират баркода, попълват ти данните подписваш и си готов...
 
Последно редактирано от модератор:
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Мерси за пояснението.. и се извинявам за вметката ми в такъв случай.. От над 10 години не съм си сменял номера и не зная как стоят нещата, само съм чувал, че вече е задължително да се регистрира номер срещу лична карта, било то на сметка или ваучер..
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Когато се закупува съответната карта се регистрира в офис на съответния мобилен оператор срещу лич.карта.
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Интересно ми е на каква ли цена са купени, за да се препродават на толкова висока?
 
От: ХУБАВ, Лесен НОМЕР

Някой бачка в операторски магазин или на по-високо ниво, а може и да има хора, познати, дето му дават предплатените карти. Лесно всяка карта може да се провери какъв номер е (без Виваком), преди да се закупи. Просто с правилния човек ти проверява номерата, купуваш ги без да ги регистрираш и препродаваш. Същата схема важи и за търговците на предплатени карти, които зареждат бутките. Няма нищо незаконно, просто въпрос на нюх и достъп :). Воала

П.П. Преди години имах познат, дето зареждаше на трите оператора предплатени карти из цялата страна. Тогава си пишеше номерата отзад, а и не се регваха по ЕГН. Схемата беше доста лесна тогава, сега обаче без човек да ти провери еди коя си карта на кой номер е определена не става. Вивакомските номера вече ги направиха да се активират произволно през тяхната система, не може да си купиш готов номер. Там далаверата е отново човек да ти регне на някое ЕГН някой як номер, който се падне за 6 лв (толкоз им е най-ниския ваучер) и после препродавай :)
 

Горе