Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

tanipo

Well-Known Member
Абе сега се загледах, не че има проблем. Ама дава ми червено хиксче че не съм кънектнат, най горе пише Not connected, a в табличката долу срещу моята мрежа си пише connected. С Win 7-ца съм. Не че ми дреме но ми е любопитно просто. Изведнъж стана така, не съм правил нищо.
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

Ми дефакто не ми се струва това да пречи, скрих иконата и не я виждам даже и ми е все тая. Просто ми беше любопитно. Намерих някакви решения в нета, но нямам мотивация да ги пробвам защото за супер различни и изискват поредица от изнервящи действия и какви ли не простотии. Не ми се преинсталира, като преинсталирам и след това месеци ми е терсене от донастройки.
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

и аз имам същия проблем ама не ми пука ,нали не ми пречи :Д
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

Да, де ясно, само споделям докато се изстудява пиенето :). Други с тая болка?
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

Рестартираш PC-то и ще се оправи. Или да не ти излиза тази икона с хиксче, влизаш в Control Panel / Network Connections / десен бутон с мишката върху иконата на мрежовата ти карта, кликваш на Properties ( ако е на български Свойства ) и махаш отметките на Show icon in notification area when connected и на Notify me when this connection has limited or no connectivity

Няма да ти излизат повече тези икони с хиксчета. Само че това е за WINDOWS XP, аз 7 не ползвам и нямам и намерение, скоро тотално ще зарязвам линдолса и си преминавам изцяло на Linux-Fedora.
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

Сигурен ли си, че нямаш две мрежови устройства и не гледаш грешния хикс?
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

Аз съм си с ретро XP то и нямам подобни проблеми. Те и те като гугъл с мъки уж да направят нещо по-добро само резили, за това не съм и минал на седем. Преди с глупавата им виста толкова ядове бях брал, че си казах край това няма го сложа никога повече. :)
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

обикноено това е вирус, хем ти показва е не си конектнат хем подмолно ти крадат данни!
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

И как стигна до извода, че е вирус, и кой вирус :)? Колега виждам се лигавиш по другите теми, но мисля, че не усещаш вече къде е границата. Ако е някое нуби, като му напишеш това и току виж изпаднал в паника. Много ли ще ти е хубаво някой да го боли главата заради твоето гъбаркане? Вирус - точно, голяма стратегия са измислили - лъжат те че си дискънектнат за камуфлаж докато точат ценни данни :), щото нали е много по-тъпо да ги точат без каквито и да е индикации.
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

А не... Не е вирус това, и аз съм имал няколко подобни случая с тази икона на мрежовата карта която я изважда с хиксче. Просто понякога има проблем с опресняването, и се оправя след рестарт на PC-то.

UNI-WEB - Имаш от мен + за това че и ти си на моето мнение - VISTA и 7-цата са най големите вкиснати бози. Всъщност VISTA-та е спрян вече де, но XP-то още се поддържа, и подръжката му ще продължи до към 2014 г. Това е единствената версия която се е задържала цели 10 години, и още продължава да се поддържа... Не е случайно. Просто XP особено SP-3 си остава най стабилния за сега. :) Но даже и да му спре подръжката след 2 години, нищо не ти пречи пак да си караш с XP, особено ако хардуера ти не позволява за 7-ца, понеже тя иска минимум 1,5 GB RAM и като сложиш и антивирусната и... :mad: Да не говорим че е кич с тежка графика и товари видео-картата, а менютата пък са страшно разбъркани особено в Control Panel... Или XP си карай, или мигрирай на Linux-Ubuntu или Fedora.
 
От: Хем имам нет, хем имам червено хисче че уж няма????

А не... Не е вирус това, и аз съм имал няколко подобни случая с тази икона на мрежовата карта която я изважда с хиксче. Просто понякога има проблем с опресняването, и се оправя след рестарт на PC-то.

UNI-WEB - Имаш от мен + за това че и ти си на моето мнение - VISTA и 7-цата са най големите вкиснати бози. Всъщност VISTA-та е спрян вече де, но XP-то още се поддържа, и подръжката му ще продължи до към 2014 г. Това е единствената версия която се е задържала цели 10 години, и още продължава да се поддържа... Не е случайно. Просто XP особено SP-3 си остава най стабилния за сега. :) Но даже и да му спре подръжката след 2 години, нищо не ти пречи пак да си караш с XP, особено ако хардуера ти не позволява за 7-ца, понеже тя иска минимум 1,5 GB RAM и като сложиш и антивирусната и... :mad: Да не говорим че е кич с тежка графика и товари видео-картата, а менютата пък са страшно разбъркани особено в Control Panel... Или XP си карай, или мигрирай на Linux-Ubuntu или Fedora.

Усаф, собственика на темата много добре знае къде е проблема. Просто я е пуснал темата за разнообразие, за да разнобрази бачкането за деня. Дубликиращите... ами и те също се възползват, ако трябва днес да напишеш 5 статии и ти ще искаш малко разтоварване:)
 

Горе