Хостинг Въпрос/Проблем

От: Хостинг Въпрос/Проблем

Първото означава, че сайта / скрипта който хостваш в акаутна разходва голям обем оперативна памет. За да намалиш този разход трябва да се разбере кое изисква толквоа памет, дали заявките към базата данни, дали един или няколко php скрипта и т.н.

Вторите две означават почти едно и също нещо. Акаунта ти е с лимит от 180 000 файла и към момента ти имаш почти 150 000 . Или намаляш броя на файловете или минаваш на друг план. Причините за този брой може да са много - малки по-обем но много на брой файлове като email-и, сесийни файлове, кеш файлове, картинки и прочие.

Най-адекватен отговор на върпоса могат да ти дадат поддръжката на хостинга, защото те разполагат с административен достъп до сървъра.
 
От: Хостинг Въпрос/Проблем

Зависи и от хоста. Наскоро един сайт беше по същия начин при мен и постоянно забиваше, отваряше се бавно и често губеше връзка с базата - писах на хостинга и ми казаха, че причината е в сайта. Да, ама го преместих на друга хостинг фирма (най-евтиния план) и сайта работи като пушка без почти никакво натоварване. Така че, нищо чудно и от хостинга да е проблема.
 
От: Хостинг Въпрос/Проблем

mvmrik - по каквито и да е постулати и закони на файловата система, inodes и file count няма как да са причина за бавене на даден сайт или за повишен разход на ресус. Те са абсолютна величина и не зависят от сървъра, хостинга, положението на звездите или някакви други езотерични сили.

А разхода на RAM не е такава драма. Ако имаше проблем с перформънса и процесорното време, червения цвят щеше да е на друго място, а не там където е посочен на screenshot-а.

Пичове, наистина... ако поне веднъж през живота си не сте инсталирали и настройвали linux сървър, не сте инсталирали и натройвали cPanel / Plesk или какъвто и да е web based GUI панел, не давайте такива съвети.
 
От: Хостинг Въпрос/Проблем

Здравейте,

Очевидно не съм наясно с нещата.

Но мисля, че това е лошо Виж файлът 13127

Въпросът е ми как да го оправя?



Обърни се към програмист да ти пренапише сайта, проблема не ти е хостинга и никога вероятно няма да ти бъде!
 
От: Хостинг Въпрос/Проблем

mvmrik - по каквито и да е постулати и закони на файловата система, inodes и file count няма как да са причина за бавене на даден сайт или за повишен разход на ресус. Те са абсолютна величина и не зависят от сървъра, хостинга, положението на звездите или някакви други езотерични сили.

А разхода на RAM не е такава драма. Ако имаше проблем с перформънса и процесорното време, червения цвят щеше да е на друго място, а не там където е посочен на screenshot-а.

Пичове, наистина... ако поне веднъж през живота си не сте инсталирали и настройвали linux сървър, не сте инсталирали и натройвали cPanel / Plesk или какъвто и да е web based GUI панел, не давайте такива съвети.

Ами не знам, аз не разбирах много от хостинг, но като се преместих на друг, всичко се оправи. Копирах сайта и базата и ги сложих на новото място. Работи вече месеци наред без никакъв проблем и няма почти никакво натоварване.
 
От: Хостинг Въпрос/Проблем

Ами не знам, аз не разбирах много от хостинг, но като се преместих на друг, всичко се оправи. Копирах сайта и базата и ги сложих на новото място. Работи вече месеци наред без никакъв проблем и няма почти никакво натоварване.

И причини за това хиляди...
 

Горе