Хостинг въпрос

Здравейте колеги,

Днес бях малко неприятно изненадан от ICN.bg! Написали са ми едно писмо, в което ми описват как на един мой сайт
му е заето Процесорно използване!!! WTF!!! Не бях чел за подобно нещо при купуването на хостинга!
Хостинга, който съм си купил при тях е Бизнес хостинг план и за жалост заради направена от тях промоция го
заплатих за 1 година(голяма грешка явно). Да минем на въпроса!!! Според тях процесорното изполване се е
запълнило от един сайт за обяви, който има около 20-30 обяви на ден и поради това че публикувам от този сайт обяви за
новини,клюки и т.н. и ги публикувам във fb имам по 3 000 - 4 000 посещения на ден (но все пак пише че трафика
ми е неограничен) това ми запълва хостинга!!! Как със някакви мизерни 20 - 30 обяви се запълни един от най-скъпите
им хостинг планове незнам! Възможно ли е това? Ако има по запознати моля да пишат, защото аз наистина не съм
наясно и може и да бъркам, но силно ме съмнява при положение че имам 5% заето дисково пространство!
 
От: Хостинг въпрос

Другият път чети всичко много внимателно и ще си наясно, че неограниченото е доста ограничено :).
Проблема ти е в системата която ползваш... дали случайно не е Wordpress?

Хората ти говорят за CPU ресурса, който ти се полага, а не дисковото пространство което ти се полага.
 
От: Хостинг въпрос

Да! Използвам wordpress! Какво общо има трафика със wordpress? :) Можеш сам да провериш в icn.bg, че нищо не са писали за CPU ресурс, а е трябвало!
Как така извъднъж ми изкачат и ми казват няква така простотия! Аз не мисля че 3000 - 4000 посещения са много! Ако бяха 30 000 - 40 000 боли ме ***,
но при тези посещения аз тряа от реклама само хостинга да си плащам! :D
 
Общи условия - http://www.icn.bg/default.icn?show=about&status=politics-shared

При заявката за регистрация (3тата стъпка - Данни и плащане) си маркирал кутийката "Запознах се и приемам Условия за ползване на ICN.bg", а там има линк към общите условия за всичките им услуги.

Писали са всичко необходимо, не си чел.

Опитай се да оптимизираш работата на wordpress, чрез някой кеширащ плъгин.
 
От: Хостинг въпрос

ЦЪкни Google и го питай за "wordpress excessive cpu usage" или "wordpress cpu problem" . Ще видиш, че проблема е масов, дори при ниски посещения. Има го по всеки един хостинг, а на shared трябва да се гарантират еднакво потребление на ресурсите за всички ползватели на машината. Няма как твоя сайт да лапа по 4 ядра, а останалите 200 на сървъра да се тровят само с другите 4.... Сложи си кеш плъгин, направи си анализ на функциите, които се изпълняват бавно с XHprof. Виж си структурата на базата данни, питай за бавни заявки към mysql. Общо взето с нарастването на обема на базата данни и инсталираните плъгини WP си става CPU hog, както и да го мъчиш.
 
От: Хостинг въпрос

Написали са: http://www.icn.bg/hosting-compare-linux.html?show=hosting << чети внимателно.
3-4к не са много, но Wordpress е зле. Тежък e и не е създаден за това, което целиш(най-вероятно не го ползваш за блог). Да не говорим, че сигурно си го закичил с доста Plugins.

Имаш 3 решения на проблема:
1) Плащаш си повече;
2) Разкарваш повечето Plugins от Wordpress-а и се надяваш да е достатъчно;
3) Сменяш системата;
 
От: Хостинг въпрос

Най-добре е да си платиш на някой да ти оптимизира уродпрасето, защото на който и споделен хостинг да отидеш, ще бъдеш "помолен" да минеш на по-висок техен план или дори VPS.

Успех!
 
От: Хостинг въпрос

Благодаря за отговорите колеги. Радвам се че съм част от потребителите на предприемач, защото тук винаги можеш да
намериш компетентен отговор за всеки един въпрос! :) Мисля сам да си оптимизирам wordpress-а. Все пак сам съм си
слагал плугини и тем подобни и най-добре ще знам кое ще ми нужно и кое не. :)
 
От: Хостинг въпрос

Ти побърза да ги нахраниш, но ICN нищо не са ти виновни, уърдпреса, особено с допълнителни плъгини и по-сложна тема като твоята, не е толкова лека система. Споделеният хостинг означава, че трябва да се съобразяваш със съседите си, защото сте на една машина, нормално е да ти пишат, след като харчиш повече процесорно време :) Оптимизирай си малко Уърдпреса, предполагам, че и от поддръжката ще ти дадат няколко съвета за това.
 
От: Хостинг въпрос

Аз им се извиних и на тях за лошата първоначална реакция. Вече всичко е наред! Мисля че ще мога да оправя проблема! Иначе попринцип и аз съм доста доволен от ICN.bg, но когато ми писаха първоначално че трябва да мина на vps = 500лв./г. просто забравих доброто си отношение. :D:D:D Може и без vps да се оправи проблема, така че сега всичко е наред. :)
 
От: Хостинг въпрос

Привет @promociqta.com,
Навярно вече си видял страниците ни, в които подробно описваме допустимите ресурси, които гарнират качеството на услугата :
http://www.icn.bg/hosting-compare-linux.html?show=hosting
http://www.icn.bg/default.icn?show=about&status=politics-shared

Ако имаш нужда от съдействие по анализ на сайта по време и след оптимизацията, ще се радваме да ти помогнем.
В автоматичния ни е-мейл, който система изпраща при превишен ресурс, сме подали определени указания, които мога да ти бъдат от ползва при оптимизация на wordpress.

Аз им се извиних и на тях за лошата първоначална реакция. Вече всичко е наред! Мисля че ще мога да оправя проблема! Иначе попринцип и аз съм доста доволен от ICN.bg, но когато ми писаха първоначално че трябва да мина на vps = 500лв./г. просто забравих доброто си отношение. :D:D:D Може и без vps да се оправи проблема, така че сега всичко е наред. :)
 
От: Хостинг въпрос

Същото ми се е случвало в хост.бг. Обадиха ми се и ми казаха, че сайта ми използва повече процесорно време от допустимото и ми поставиха ултиматум да си махна сайта от техните сървъри !!!
 
От: Хостинг въпрос

Не може един сайт да се развива и всичко в хостинга да остава на 0-ла !:)
 
От: Хостинг въпрос

Като влезеш в Контролния панел на хостинг акаунта ти, намери меню Ресурси и може да видиш цялото използване на cpu-то за твоя сайт.
Задължение е както да се запознаваш с промените на услугата, която ползваш, също и препоръчително всеки ден да наблюдаваш и тези показатели. Иначе най-много да изгърмиш. Предполага се, че щом един сайт се развива, то той печели пари, за да покрива разходи за програмисти, реклама, оптимизация, редактори, автори и т.н

Проблема не са ти 30 те обяви на ден, а 1333 те, които може би имаш и всеки ден се отварят от тези 3-4,000 хил. хора. И тъй като сайта ти е за обяви, а не за микробиологични анализи при бръмбарите, юзерията търси далавера и ти чете всичко. Начина от тук нататък е да потърсиш решения за оптимизация и тези 3-4,000 хил. хора да се превръщат в 200-300 лв на месец. Последното нещо е да се скараш с хостинга си, защото те са ти гърба. А ако го нямаш - за къде си тръгнал!?
 
От: Хостинг въпрос

Ами 3-4 хиляди посещения на ден не са малко и е абсолютно нормално да ти претоварват хостинга, ако не е направена оптимизация на wordpress-а. Намали броя на плъгините до минимум, оптимизирай темата, намали броя и големината на зарежданите скриптове, оптимизирай изображенията - зареждай ги предварително оразмерени и спри използването на timthumb (ако темата използва скрипта). И не на последно място - кеширащ плъгин. Пробвай различни, при различните инсталации дават различни резултати.
 
От: Хостинг въпрос

Ами 3-4 хиляди посещения на ден не са малко и е абсолютно нормално да ти претоварват хостинга, ако не е направена оптимизация на wordpress-а. Намали броя на плъгините до минимум, оптимизирай темата, намали броя и големината на зарежданите скриптове, оптимизирай изображенията - зареждай ги предварително оразмерени и спри използването на timthumb (ако темата използва скрипта). И не на последно място - кеширащ плъгин. Пробвай различни, при различните инсталации дават различни резултати.

3-4k какво? Уникални посещения или хлебарки :p? 3-4к посещения може да има с 3000 pageviews, но може да са и 3000 посещения с 30 000 pageviews.

Аз им се извиних и на тях за лошата първоначална реакция. Вече всичко е наред! Мисля че ще мога да оправя проблема! Иначе попринцип и аз съм доста доволен от ICN.bg, но когато ми писаха първоначално че трябва да мина на vps = 500лв./г. просто забравих доброто си отношение. :D:D:D Може и без vps да се оправи проблема, така че сега всичко е наред. :)

Да те карат да взимаш VPS за този трафик е нелепо. Мой познат си качи сайта за комикси на сървъра в нас поради същата причина, хостинг фирмата му спираха сайта постоянно да го изнудват за upgrade към VPS. Има около 2000 посещения на ден с 4000 pageviews) и натоварването е минимално.

Потърси хостинг в някой европейски дата център примерно в Амстердам, Peer-a е чудесен. 20-30ms, Лондон 25-35ms. И Uptime-a + гарантираните ресурси ще са на много по-добро ниво.

Пък ако искаш мога да ти дам да тестваш една машинка в нас без пари, Uptime-a предния месец е 100% И без това са ми нужни потребители с натоварени сайтове да видим как ще се представи :beer:

Едит: Имам и VPS-и в горепосочените градове ако искаш и там можеш да тестваш.
 
Последно редактирано:
От: Хостинг въпрос

Здравейте,

Ще може ли малко помощ защото изпробвах доста неща и четох доста из гуглето обаче резултатът е много малък при намалянето на процесорното време.
Първият ден инсталирах W3 Total Cache и оставих настройките по подразбиране, но нямаше никакъв ефект!
Вторият ден реших да променя някой настройки, които смятах че ще ми помогнат, но отново никакъв ефект!
Вчера инсталирах WP Super Cache и наистина въпреки че четох из форумите че няма никакъв ефект от него ми показа някакъв ефект, но все още е доста малка разликата със преди! Накой ще може ли да даде съвет? Мисля че при W3 Total Cache трябва да се нагласят настройките, защото се съмнявам че няма ефект от него, защото четох из форумите че доста помагал, но при мен нямаше ефект! Също така махнах всички плъгини, които не използвам и пак резултата е малък!
Ще съм ви благодарен ако има някой с опит, който даде идея как може да се намали това процесорно време! :)
 
От: Хостинг въпрос

Току що инсталирах Hyper Cache Extended, като естествено махнах WP Super Cache и в началото ми изписваше нещо от сорта че max Server Load ми е 5 а моят беше около 7 и след това промених Max server load average на 8 и ми се махна това съобщения. Ако някой е запознат нека ми пише дали така всичко е наред и плугина ще работи! :)
 
От: Хостинг въпрос

Също така махнах всички плъгини, които не използвам и пак резултата е малък!
Ще съм ви благодарен ако има някой с опит, който даде идея как може да се намали това процесорно време! :)

1. Проблема очевидно е от плъгин който ПОЛЗВАШ и не си премахнал
2. Провери за такива, които съдържат "$wp_rewrite->flush_rules " (не са приятни, не подлежат на кеширане и тъпчат в базата данни яко)
3. Сайта ти в момента НЕ ползва кеш, защото при всеки рефреш се "регенерира". Ако се кешираше съдържание, в кода на home page се вижда.
4. Голяма част от консумацията идва от Yoast WordPress SEO plugin и paging-а

Просто приеми факта, че на сайта му е станало тясно. Направо го архивирай и го засилвай към leeyaa, той има свободно място за експерименти.

Както и да го мъчиш един двигател върви по-добре като го тунинговаш, а не като му сипеш добавки в горивото.
 

Горе