Хостинг въпрос

От: Хостинг въпрос

А това което ползваш легално ли си го купил? Виждам че ползваш нещо което струва около 90 $, не е проблемът в парите, а ако си сдобил с него по "другия" не е ясно дали някой не слагал допълнителни екстри в него. Ако си го закупил легално потърси в поддръжка и support-a им едва ли си първият с този проблем.
 
От: Хостинг въпрос

Нищо му няма на Wordpres-a!
Просто ти отпускат много малко CPU usage.
 
От: Хостинг въпрос

Просто приеми факта, че на сайта му е станало тясно. Направо го архивирай и го засилвай към leeyaa, той има свободно място за експерименти.

Както и да го мъчиш един двигател върви по-добре като го тунинговаш, а не като му сипеш добавки в горивото.

Така е, но дори да мина на vps предпочитам да съм ограничил процесорното време до минимум, защото утре ако продължавам така
ще ми се запълни и vps на най-ниска тарифа и трябва да минавам на по-висока и т.н. По-добре да го огранича и да знам че това
е максимума, който може да поеме хостинга наистина, не всеки месец да си сменям хостинга че ме мързи да огранича процесорното време!
 
От: Хостинг въпрос

Няма такъв филм като ограничаване на процесорното време - това значи да сложиш таван на посещенията, на публикуването на обявите, на увеличаването на записите в базата данни. Има възможност за налагане на лимити, но тогава сайта просто ще започне да връща грешка Error Code 500 . Направо си го кажи, че проблема не е в "мързи ме да го орпавям", а в "сайта не вади пари" и го сложи на безплатния хостинг, който ти предложиха.
 
От: Хостинг въпрос

Няма такъв филм като ограничаване на процесорното време - това значи да сложиш таван на посещенията, на публикуването на обявите, на увеличаването на записите в базата данни. Има възможност за налагане на лимити, но тогава сайта просто ще започне да връща грешка Error Code 500 . Направо си го кажи, че проблема не е в "мързи ме да го орпавям", а в "сайта не вади пари" и го сложи на безплатния хостинг, който ти предложиха.

Хахахаха "не вади пари"!!! Какво точно имаш предвид под не вади пари!!! Не вади 1000лв. да, но си вади достатъчно че да си платя vps хостинг хостинга и да ми оставят още едно 150-200лв. за мен! Ако мислиш че това е "не изкарва пари"! И това става въпрос само за реклама! Имам други сайтове, които са на този хост, които изкарват също пари от реклама смс-и и т.н. Нещо ми се струва че се опитваш да се заяждаш а не да даваш съвет. Незнам каква ти е логиката! Явно си нямаш работа и пречиш на хората, които имат! Гледах в един друг форум си писал доста по-тази тема и си се интересувал сега тука ми се правиш на интересен!!!
 
От: Хостинг въпрос

Хахахаха "не вади пари"!!! Какво точно имаш предвид под не вади пари!!! Не вади 1000лв. да, но си вади достатъчно че да си платя vps хостинг хостинга и да ми оставят още едно 150-200лв. за мен! Ако мислиш че това е "не изкарва пари"! И това става въпрос само за реклама! Имам други сайтове, които са на този хост, които изкарват също пари от реклама смс-и и т.н. Нещо ми се струва че се опитваш да се заяждаш а не да даваш съвет. Незнам каква ти е логиката! Явно си нямаш работа и пречиш на хората, които имат! Гледах в един друг форум си писал доста по-тази тема и си се интересувал сега тука ми се правиш на интересен!!!

Ако се зачетеш малко по-нагоре в темата, ще видиш че съм ти дал достатъчно съвети. НА ден през ръцете ми минават по 20 такива WordPress-а. Като ти е толкова печеливш сайта псукай го на VPS за 120 кинта на месец и си ОК. Ти сам си противоречиш, хем не искаш да се занимаваш с оптимизация, хем не искаш да скопяваш сайта, хем не искаш да го местиш, хем не искаш да плащаш повече за разхода на ресурси..... нещо не виждам логиката? А работа - имам си колкото искаш, за днес съм изрпатил поне 20 мейла, на хора като тебе, за които съм засякал опити за хакване и на които WP-тата са като гол задник в банята на Хасковския затвор. МИслите си, че като на го накъдрите като брюкселска дантела с плъгини и WP-то ще стане супер сайт. В този форум до момента съм видял точно 4-ма човека, които да знаят нещо за WordPress. Останалите само хленчите за проблеми, но когато Ви се предложи решение Ви се вижда скъпо! На Ларгото у село имаме един лаф " Като искаш да го вадиш голям, трябва да можеш и да го вириш голям".
 
От: Хостинг въпрос

Ако се зачетеш малко по-нагоре в темата, ще видиш че съм ти дал достатъчно съвети. НА ден през ръцете ми минават по 20 такива WordPress-а. Като ти е толкова печеливш сайта псукай го на VPS за 120 кинта на месец и си ОК. Ти сам си противоречиш, хем не искаш да се занимаваш с оптимизация, хем не искаш да скопяваш сайта, хем не искаш да го местиш, хем не искаш да плащаш повече за разхода на ресурси..... нещо не виждам логиката? А работа - имам си колкото искаш, за днес съм изрпатил поне 20 мейла, на хора като тебе, за които съм засякал опити за хакване и на които WP-тата са като гол задник в банята на Хасковския затвор. МИслите си, че като на го накъдрите като брюкселска дантела с плъгини и WP-то ще стане супер сайт. В този форум до момента съм видял точно 4-ма човека, които да знаят нещо за WordPress. Останалите само хленчите за проблеми, но когато Ви се предложи решение Ви се вижда скъпо! На Ларгото у село имаме един лаф " Като искаш да го вадиш голям, трябва да можеш и да го вириш голям".

Кое по точно не взимам от дума казах ти че искам да си оптимизирам wordpress-a. Чета, уча се, изпробвам, но ми трябва време докато намеря оптимално решение. Ти май не четеш че писах че най-вероятно ще мина на vps, но искам да е максимално оптимизиран сайтът ми независимо че ще мина на vps, защото смятам да го развивам , а не да го държа на 7000 - 8000 посещения! Не съм хленчил! Попитах ако някой има опит нека помогне! Ако няма опит и не може да помогне няма нужда да пише! Това е! Къде видя хленчене? Просто се интересувам! Все още съм сравнително новобранец във wordpress, но се уча, а това няма как да стане без питане, затова ако обичаш благодаря ти за съвета и нека оставим възможност и на други хора да дадат съвет!
 
От: Хостинг въпрос

Броят на плъгините няма значение. Просто ако имаш много, вероятността някои от тях да зорят систематъ е по-голям .
От което следва че основното значение е какво правят плъгините/темата и как точно го правят.
W3 Total Cache няма да ти помогне особено ако си на shared пакет.

Толкоз за бекенда. Дори да покажеш сайта, може само предположения да се дават.

По фронтенда също може да има товарещи ЦПУ-то неща, но едва ли в някакви фрапиращи мащаби. Може да се даде диагноза ако видим урл на сайта.
 
От: Хостинг въпрос

Броят на плъгините няма значение. Просто ако имаш много, вероятността някои от тях да зорят систематъ е по-голям .
От което следва че основното значение е какво правят плъгините/темата и как точно го правят.
W3 Total Cache няма да ти помогне особено ако си на shared пакет.

Толкоз за бекенда. Дори да покажеш сайта, може само предположения да се дават.

По фронтенда също може да има товарещи ЦПУ-то неща, но едва ли в някакви фрапиращи мащаби. Може да се даде диагноза ако видим урл на сайта.

Сайтът в подписа ми! :)
 
От: Хостинг въпрос

@promociqta.com

Отиваш на сайта на ClassiPress и питаш съпорта, на тях това им е работата и са длъжни да отговорят и помогнат.

Wordpress като всяка платформа и като всеки един сайт иска тунинг според трафика, според импресиите, според сървъра и според хиляди други фактори. Взимаш си един VPS с root достъп и избор на 5-6 ОС-а и конфигурации и си правиш тестовете. И не може да буташ каквито ти падне добавки без да провериш кода и да знаеш какво точно прави пък в същото време да очакваш всичко да е на 6.

Тук хората ти дадоха достатъчно съвети. Дори ти предложих безплатен хостинг за тестове, тъй като аз самия използвам Wordpess и част от services са ми оптимизирани за Wordpress. Е ти не вдяваш.

Успех!
 
От: Хостинг въпрос

Подозирам че не е плащал темата.
Пък и съпортът не му е работа да му помага да тюнва пърформънс.

На пръв поглед темата е тежка и леко нескопосано направена.
Баналния пример - зарежда jQuery UI-to навсякъде, пък не виждам да се ползва другаде освен в бекенда. Това са към 300 КБ излишни.

Темата предполага и много допълнителна функционалност - маса допълнителни ПХП-та и заявки се въртят извътре.
3000-4000 посетителя на ден не виждам как ще ги вместиш в шернат хостинг.
Евентуално в някакъв малък VPS с opcode оптимизатор, та да може да ползваш db/object/page кеширане в W3TC.

За справка - сравнително лек, оптимизиран ВП сайт чукна макс GPU в МедияТемпъл (грид) при около 2000 посетителя/ден. Пък си е $20/month хостинг.

Пък може и да има някакъв кеширащ плъгин дето да помогне в шерната среда - не знам, нямам опит с други.
 
От: Хостинг въпрос

Пък може и да има някакъв кеширащ плъгин дето да помогне в шерната среда - не знам, нямам опит с други.

Зависи и сървъра как е конфигуриран. Неща като Varnish, Memcache, APC и тем подобни променят нещата значително. Аз се старая да отбягвам добавки.

Ето една полезна статия, макар старичка.

http://www.garron.me/linux/apache-vs-nginx-php-fpm-varnish-apc-wordpress-performance.html
 
От: Хостинг въпрос

Ти по-горе каза, че си с няколко сайта на един хостинг пакет/акаунт! Защо не потърсиш причината в другите си сайтове, ако имат ествествено динамично съдържание?
Но като погледнах категориите в тях има почти по една обява или по няколко. Къде да ги видя новите обяви по 20-30 на ден. С регистриран ли?
 

Горе