Хостинг в Холандия 2014

cremabox

Active Member
Колеги до сега ползвах host1plus със хостинг на сървър в Нидерландия, но искам да направя нов профил тъй като ми трябвам малко повече допълнителни домейни, а те са променили изцяло плановете. Избрах си Златния план и като цъкнах да избера сървърна локация видях, че Нидерландия я няма. Веднага попитах съпорта и те ми отговориха, че в момента чакали нов сървър обаче не знаели кога ще дойте, и кога точно ще бъде в екплоатация.

Та въпроса ми е някой знаели хостинг доставчик с локация в Нидерландия? Дали може в някоя друга държава да кача сайтове за ескорти?

Проверих coolisehost, но цената надвишава бюджета на клиента ми, защото искаме да платим за 3 години и да не се занимаваме, но 8.97 евро са си много.
Търся нещо от порядъка на 3-4-5 евро/м. с поне 10-15 адон домейна и поне 3 гб дисково пространство.

На мен не ми трябва много мощен сървър, защото и клиента ми не претендира за такъв. Сегашният ни хостинг е на почивки... даже няма cPanel а някъв техен.


Ще бъда благодарен, ако някой сподели някой добър доставчик.....
 
От: Хостинг в Холандия 2014

Колкото и да чеквам не намирам нищо актуално и също така различно от това на сайта.

На мен ми трябват
1GB Disk space
100GB Trafic
2 Databases
10 or more addon domains
cPanel

Това е минимума, който ми трябва, а бюджета на клиента ми е 60 евро за 2 години само за хостинга говоря.

При sitevalley.цом ми дадоха промо код, с който хостингът ми излиза на 57 евро за 2 години със следните характеристики:
Location: Rotterdam, Netherlands

Disk Space: Unmetered
Bandwidth: Unmetered
FREE Domain* 1
Hosted domains: 10
Subdomains: Unlimited
MySQL databases: 10

Изглежда ми добре. Очаквам и вашите мнения
 
От: Хостинг в Холандия 2014

DigitalOcean предлагат VPS със SSD за $5 - 20 GB пространство, домейните са колкото си конфигурираш, имат дейта център в Амстердам. Неудобството е, че трябва да си го администрираш.
https://www.digitalocean.com/pricing/
 
От: Хостинг в Холандия 2014

DigitalOcean предлагат VPS със SSD за $5 - 20 GB пространство, домейните са колкото си конфигурираш, имат дейта център в Амстердам. Неудобството е, че трябва да си го администрираш.
https://www.digitalocean.com/pricing/


Мното трудно този от 5$ ще издържи 15 сайта. Но зависи колко посещавани са и какви ресурси черпат.
 
От: Хостинг в Холандия 2014

еми 1 година тези сайтове седят на сегашния си хостинг имат следните показатели:
Общо изразходвано място: 741МБ
Трафик 3,2 ГБ

Тоест сайтовете са много малки уордпресчета, които имат посещения само когато се пусне реклама. Все пак те са един вид сателитки.
За това не се притеснявам толкова от цифрите за трафик и дисково пространство, а ми трябват поне 10 допълнителни домейна, защото вече са 5, а на 2-3 месеца пускаме още един.
 
От: Хостинг в Холандия 2014

Мното трудно този от 5$ ще издържи 15 сайта. Но зависи колко посещавани са и какви ресурси черпат.

Всичко е въпрос на оптимизация. На единия имам 20+ сайтчета, държи без никакви проблеми. В началото поради недостиг на памет се случваше да умре базата. След това се наложи да махна InnoDB енджина, mod-php го замених в php-fpm, tweak-нах малко други работи и вече година и половина няма драми. В уикито им има доста статии как за подобни оптимизации.
 
От: Хостинг в Холандия 2014

Всичко е въпрос на оптимизация. На единия имам 20+ сайтчета, държи без никакви проблеми. В началото поради недостиг на памет се случваше да умре базата. След това се наложи да махна InnoDB енджина, mod-php го замених в php-fpm, tweak-нах малко други работи и вече година и половина няма драми. В уикито им има доста статии как за подобни оптимизации.

Това на какви параметри?
Иначе, да въпроса на оптимизация, но и въпрос на трафик и т.н. Понеже ако имаш трафик, колкото и да си оптимизирал ще започне да товари.
 
От: От: Хостинг в Холандия 2014

Това на какви параметри?
Иначе, да въпроса на оптимизация, но и въпрос на трафик и т.н. Понеже ако имаш трафик, колкото и да си оптимизирал ще започне да товари.

На най-ниския VPS за $5 на месец. Иначе за трафика е така да, моите играят роля на сателитки и нямат много трафик. Май само 1 правеше над 100 уникални дневно последно като ги гледах.

Ето това са нещата за Apache които правих: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-optimize-apache-web-server-performance
Отделно за MySQL базата: http://www.narga.net/optimizing-apachephpmysql-low-memory-server/ (към края на статията)
 

Горе