Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

MartinHR

Member
Здравейте,

От известно време си търся добър хостинг и чета тук там по форумите и прелаганите хостинги. В тоя ред мисли си задавам въпроса кой е предлаганите хостинги е най-seo friendly. Според мен едно от най важните неща за гугъл е от кой IP-адрес се зарежда вашият сайт колко други и какви сайтове се зареждат от този IP-адрес, както и географското разположение на хостинга(никога не подценявайте това ако правите сайт за българска фирма на която фирма клиентите са в Булгария най добре изберете български хостинг). От тази гледна точка е най-добре е да избрем хостинг който предлага отделни IP-адреси за всеки сайт, това ще се отрази директно върху класирането на сайта. Но проблема е че никъде или почти никъде не се дава тази информация в офертите за хостиг незмам защо? В всички оферти започват с това колко мегабайта и т.н. понякога това не е от значение защото на мен и 10Мб са ми напълно достатъчни.
Според мен трябва да се направи класация на хостингите по критерии кои са
seo friendly хостинги, но за съжаление моите познания не стигат до там.
:)
Последно време широко се дискутире теми от рода на кои домейни на най-добри дали .com или .net и т.н. според мен това не е чак от такова значение колкото е от значение това какво пише пред това т.е. клучовите думи за сайта да се съдържат в името на домейна както и това което вече написах на кой хостиг е качен сайта.

Вие какво мислите за нещата дето написах според вас може ли да се направи класация на хостингите по критерий "seo friendly хостинги"?
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Тази моята тема толкова ли е безинтерсна та никой не пише по нея

Изобщо ли не ви интерсува въпроса как различните хастинги се индексират от Гугъл
Според мен това е едно от най важните неща при избора на хосътинг, а това дали даваш 20-50 или 100 лева на година не е от най важните неща
но това май го мисля май само аз?????
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Еми ето как стоят нещата - съвсем простичко:

Коя е хостинг фирмата - на Гугъл НЕ му пука.

Ъптайма на сайта наред ли е, когато бота тръгна да обхожда сайта - на Гугъл МУ ПУКА!

Геолокацията важна ли е при SERP-а - има някакъв нищожен коефициент ако ще се занимаваш с интернешънъл трафик, но това си е доста относително, тъй като всеки сайт е различен и фактори като съдържание, линкове и т.н. са далеееч по-важни от някаква си геолокация. За бг сайт почти няма смисъл от чужд хостинг (освен ако не си теглил една майна на всички бг хостинги, а има доста такива случаи).

Колкото до това дали сайтовете, които са на твоето IP - има значение, само ако няколко такива сайта линкват към твоя. Това се струва малко подозрително на Гугъл и той си мисли, че сайтове с различна тематика като си линкват едни към други на едно и също IP, може и собственикът им да е един човек. И следват наказанията.

Като цяло такова животно като SEO Friendly хостинг не съществува. Освен ако не тръгнеш да хостваш обикновен сайт на хостинг компания, специализирана изцяло в адулт хостинг сървисиз, но тези са бая по-скъпи от обикновенните провайдери.

Абе ако имаш примерно 3 сайта просто не слагай линкове на сайтовете си един към друг и всичко е 6. :)
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Това, което е важно според мен да видиш за uptime на сървърите на съответната компания, както и дали позволяват неограничено обхождане на роботите на google. Нещо важно е също да позволяват mod_rewrite, но мисля че няма хостинг компания, която да не го поддържа вече.

Аз имах проблем преди време с 2 хостинга, защото ми блокираха постоянно IP адресите, от които ме индексираше бота на google. Взех си хостинг от една BG хостинг компания и от повече от година всичко е ток с моите WP сайтове. А пък и uptime ми е прекрасен.
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

То и за домейна кой знае колко не му пука, стига да не си вземеш .in и с него да ранкваш за някой квартал в ню йорк.
То номера е, че почти няма популярен хостинг, който да наврежда нещо. За бонусите обясниха, че всичко е относително и хостинга ти е най-малката грижа
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Има значение за колко време е регистриран домейна, на собствено IP ли е, колко леко/бъзро се зарежда сайта, SSL сертификат ... ей такива неща :)
 
От: От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Има значение за колко време е регистриран домейна, на собствено IP ли е, колко леко/бъзро се зарежда сайта, SSL сертификат ... ей такива неща :)

Здравейте

и аз по принцип съм чувал за тези неща но не са ми много ясни тука от един месец насам се ровя по цял ден в нета и колкото повече чета за тези неща толкова повече се обърквам
може ли да ми препоръчате някави материали за тези неща в нета, някой сакт или блог но да са съгурни а не предположения и т.н.
 
От: От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Сетих се и нещо друго

преди 5-6 и повече години правих сайтове които ги качвах на безплатни хостинги хит.бг фрии.бг бол.бг
тогава тези сайтове излизаха в топ 3 на гъгъл
е имах два сайта дето бяха на първо място за по 3-4 години
тогава имах почти никави познания за оптимизация и т.н.
сайтовете се индексираха добре благодарение на това че сам си пишех текстовете и сам си правех дизайна
сега гледам всичко е темплайти и т.н. но това е друга тема
искам да ви кажа че преди даже и сайт на безплатен хостинг се индексираше добре а сега сайт от хит.бг най много да излезе в края на пръва страница а ако има някава конкуренция излиза на 3 страница само защото е качен на хит.бг примерно
вие какво мислите за това
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

Много по-вероятно е да се индексираш добре със собствен домейн регистриран за по-дълго време, собствен IP адрес, SSL сертификат и т.н. отколкото с site.hit.bg. Има логика, а и преди 6 години е нямало почти никакви сайтове да те конкурират.
 
От: Хостинг, домеин, IP- адрес на хостинга и връзката им със SEO ?

към днешна дата няма никаква връзка
 

Горе