Хостинг за торент тракер

zloradi

New Member
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хостинг за торент тракер. Има ли безплатни?
 
От: Хостинг за торент тракер

Безплатен едва ли има, а и със сигурност не трябва да е в БГ.
 
От: Хостинг за торент тракер

И все пак някакви проверени ще може ли?
 
От: Хостинг за торент тракер

Колега виж MaidSafe. Не е торент тракер, но е това което бяха торентите за фрии сървърите от началото на хилядолетието. ;)
 
От: Хостинг за торент тракер

Ще ти кажа как се прави, отваряш сайтовете на големите тракери или тия дето знаеш от доста време, гледаш къде хостват и отиваш и ти там :)
 
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хостинг за торент тракер. Има ли безплатни?

Здравей и добре дошъл при нас. Пожелавам ти приятен престой тук във форума ни. ;)

Няма начин да е тук в БГ, както и да е фри. ;) Поне на фритата ще те изритат бързо, ако почнеш да им товариш прекалено много, а това вярвай ще се случи скоро. ;)

Използвай Who.is и виж най-популярните тракери къде са разположени и виж какви планове от техните хостинг провайдъри ти вършат най-добре работа. ;)
 
От: Хостинг за торент тракер

Пич, надявам се си наясно какво значи торент тракер и какво казва законодателството по въпроса, ако не - провери това първо и после ще знаеш какъв хостинг да търсиш и къде
 
От: Хостинг за торент тракер

Здравейте, бихте ли ми препоръчали хостинг за торент тракер. Има ли безплатни?

1. Ако хостваш в БГ подобен проект гарантирано ще си навлечеш много неприятности и срещи с много институции, затова изобщо не си прави труда с родните компании
2. Безплатен хостинг освен, ако не е за учебна цел, не се занимавай с него – просто няма да ти свърши работа
3. Като допълнение за (т.2) - Големите играчи използват собствени машини които колокират някъде на тихо и спокойно местенце :) Най-големите играчи си имат вътрешен отдели които се грижат за това, които са като собствена хостинг компания.
4. Независимо към коя хостинг компания си се насочил да работиш прочети общите условия преди да поръчаш, ако не искаш да четеш, драсни им по един мейл да ги попиташ в прав текст.
5. Не знам с каква амбиция си, колко ресурс от всякакво естество разполагаш, но при избора на услуга трябва да започнеш с минимум виртуален сървър. Споделения хостинг просто не е услуга за подобни проекти. Успех!
 
От: Хостинг за торент тракер

Благодаря на всички за отговорите. Нямам амбиции да правя голям торент тракер и да се меря с големите. :) Просто имахме една идея с едни приятели по хоби да си споделяме така разни неща, но виждам, че работата е доста по-сложна отколкото я мислихме. Е, ще измислим друг начин. Благодаря още веднъж.
 
От: Хостинг за торент тракер

Има сайтове които слагат линкове към торент тракери, вместо да имаш качени торенти при теб, но аз все пак не бих рискувал
 
Re: От: Хостинг за торент тракер

Има сайтове които слагат линкове към торент тракери, вместо да имаш качени торенти при теб, но аз все пак не бих рискувал

То реално проблемите при тракерите е, че предоставят връзка между потребителите на база P2P шеринг, което по правилата не е нарушение, но реално си ги гонят торентите именно заради това.

Помислете го пак с аверите, защото е сериозно нещо и още преди да го развиете има сериозна вероятност да ви подгонят. Никой не харесва този тип сайтове, защото предлагат труда на други безплатно, дори и под формата на връзки между трети лица. Все пак те го отнасят, а не потребителя. А ако има и силно действащи закони, често и потребителите горят, поради факта, че са си позволили това своеволие. ;) Почва се от топ ъплодърите (сиидърите) и се минава по веригата надолу. :)
 
От: Хостинг за торент тракер

Както казах, не е нещо сериозно. Дори не беше замислено с цел приходи. :) Както и да е, не знаех че така стоят нещата и че са толкова сериозни. Ще измислим друга идея да си развием общността :)
 
От: Хостинг за торент тракер

Най-добре си направете си "разменяите" фаилове по DC++ . Направата на на собствен сървър (hub) не е толкова трудна. Също, може да използвате и вече готови DC++ Hub-ве .
 

Горе