Хостинг за phpBB - какъв да избера?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, замислям един проект свързан със форум като планирам да използвам PhPBB3, обаче тук възниква въпроса: Кой хост да избера. Очевидно стандартния споделен хост, който се предлага от исн, суперхостинг, смсхостинг и т.н. не са подходящи, тъй като честно казано нямам представа уай... обаче лимитите направо обръщат резбата до девето коляно като се инсталне форум (провала съм само смсхост, но предполагам, че и при другите споделени хостове ще е така).

Значи форума ще е голям, но няма да се изтрясква всичко на веднъж, а постепенно. Затова ми трябва нещо свястно, което да издържи трафика и качваната информация, а не да сменям хостове през 2 дена...

Та можете ли да ми препоръчате някой евтин хостинг (примерно на цената на споделения), който може да издържи ограниченията, ако се инсталира подобен форум? Също така трябва бързо да зарежда. За предпочитане е да е бг хоста, но ако няма... и ен вероятно би свършил работа?

Благодаря предварително.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Не ползвай Суперхостинг,имах форум при тях и на всеки 5-ти регнал се спамар ми пращаха имейл да внимавам за такива потребители
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

uphero, не си прав, аз имам форум на суперхостинг и съм доволен. До колкото знам всеки хостинг си има ограничение в това отношение, даже е имало теми за това тук във форума. Вероятно не си успял нещо да оправиш системата. Даже моя форум е същия, който fifi иска да инсталира- PhPBB3.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

uphero, не си прав, аз имам форум на суперхостинг и съм доволен. До колкото знам всеки хостинг си има ограничение в това отношение, даже е имало теми за това тук във форума. Вероятно не си успял нещо да оправиш системата. Даже моя форум е същия, който fifi иска да инсталира- PhPBB3.

Обаче кой план ползваш? Може би зависи дали е споделен хост, впс, сървър нает?
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Споделен хост ползвам.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Аха, ок, мерси за инфото...

Само още един въпрос - колко теми/потребители/трафик генерира твоя форум? И кой споделен план ползваш? (Ако не е тайна разбира се де...). Понеже не ми се ще да имам проблеми, затова да видим дали това, което планирам като параметри съвпада със твоите параметри. Ако съвпадат, то значи от това, което твърдиш и аз не би следвало да имам проблеми...
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Значи при около 200 потребители на 24 часа, до 10 онлайн и около 10 мнения на ден, заема всичко време около 4-6%.

По мои наблюдения дори да достигнат 40-50 онлайн не променят много нещата. За около 100 онлайн, ще ти държи всеки хост от най-ниския план.

Мога да ти кажа при по-горните стойности, колко ram яде, щото и това е важно. Но не мисля, че ще имаш проблеми.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Значи при около 200 потребители на 24 часа, до 10 онлайн и около 10 мнения на ден, заема всичко време около 4-6%.

По мои наблюдения дори да достигнат 40-50 онлайн не променят много нещата. За около 100 онлайн, ще ти държи всеки хост от най-ниския план.

Мога да ти кажа при по-горните стойности, колко ram яде, щото и това е важно. Но не мисля, че ще имаш проблеми.

Благодаря за информация. :) Планирам да са в пъти повече над това, но се успокоявам, че като за начало бива... евтин план.
 
освен това видях че phpbb3 си има кеш като вбюлетина, с кешовете изстискваш максималното от хостинга и после като ти утеснее минаваш на по голям или пък си избираш хостинг който предлага някоя от другите опции


включи си файл кеша (File е компатибъл с всички видове hosting другите може да ги ползваш според каквото ти предлага хостинга...) активират се от config.php доколкото видях

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=46&t=1859315

има цитат с пример как се избира
 
От: Re: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

освен това видях че phpbb3 си има кеш като вбюлетина, с кешовете изстискваш максималното от хостинга и после като ти утеснее минаваш на по голям или пък си избираш хостинг който предлага някоя от другите опции


включи си файл кеша (File е компатибъл с всички видове hosting другите може да ги ползваш според каквото ти предлага хостинга...) активират се от config.php доколкото видях

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=46&t=1859315

има цитат с пример как се избира

Благодаря, ще го имам предвид. :)
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Ето пак дилема.

Имам едно сайтче на уърдпрес (към момента около 300 мб цялото инфо) и искам да сменя хоста, защото постоянно ме изнудват да кача плана или пък вечно ги хакват и сайта ми не бачка често пъти, при което трябва да им пиша по няколко пъти, за да го пуснат отново, въпреки, че не надвишавам параметрите, посочени в плана. Абе... отврат работа. Само ми губят времето и ме занимават с глупости. Освен това, ме дразни колко бавно зарежда. докато се натутка... В смисъл някъде около минута зарежда +/- там някъде...

Та искам да го преместя, за да може да се зарежда веднага (тоест да е бърз) и освен това планирам до 1 година да кача трафика на 5 000 - 10 000 посещения дневни (минимум) като съответно хоста не е зле да задържи сайта (wordpress). Включен е и доста снимков материал. Примерно някоя статия с 5-6 снимки.

Та в този случай се колебая - споделен хост дали би свършил работа или VPS е най-добрия вариант?

Колебая се между три плана:

1. http://www.superhosting.bg/web-hosting-compare-hosting-plans.php

Първите два плана:

СуперСтарт и СуперПро

2. http://www.icn.bg/bg/hosting-compare-linux.html

План Икономичен

3. https://www.vpsbg.eu/index.php?page=openvz-vps-hosting

План VZ SSD MINI (най-малкия)...


Та кой план според вас би ми свършил най-добра работа и би била най-изгоден?

Избирам тези трите, защото са ми най-изгодни, пък и при първите две компании имам хост и съм доволна, но там сайтовете нямат кой знае какъв трафик.

Доста се чудя за VPSBG, тъй като не съм ползвала досега услугите им. Пък и тоя ВПС... досега не съм работила. Май иска някаква инсталация допълнителна?

Някой дали може да хвърли повечко светлина?

Благодаря предварително...
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Ми почвай от суперите, почвай от най-евтиния им план, после надграждаш. Ако нещо стане, може да ползваш "манната небесна" на тукашните собственици на сайтове - прословутия кеш!

Не ти препоръчвам icn, бягай от тях през девет хоста в десети. За нищо на света не бих използвал услугите на тази компания, ако ще и да ми я подаряват, пак няма да я взема, толкова са негативни и отрицателни последствията и емоциите причинени от тях.
 
Странникът доставчика ти ползва кеширане здраво :) и базата ти данни ползва кеширане и nginx сървъра ползва кеширане, пхп пто ползва кеширане (опкод кеш), и линкус ползва свободнат памет на сървъра да си прави кеш (на абсолютно всеки съвър)... r.stefanov някога се оптиваше да те убеди че няма нужда от плъгини за кеширане ЗАЩОТО ползват на сървърно ниво кеширане... и логитата е не няма нужда едни и същи повтрарящи се данни да ги чете Кеширането винаги работи при някой по добре при други по зле просто някой сървърни конфигурации каквито са при цпанел хостинга като suphp която му е дефултната настройка не отговарят на съвременните изиксвания на модерните цмси (suphp няма кеширане и кеширането при апач съвъра е доста архайчно (никой не го ползва) затова се получава така) а където го ползват ползват варниш за външен кеш

колкото до прпепоръките за superhosting и тяхното suphp ето сайт който на най големия техен план правещ по 1000 минути + 300 лимит не прави и 10% натоварване с подходящото кещиране и може да събере във впс за същите пари 24 лева 1 гб (впс е на месец горе долу колкото суперхостинг акаунт при предплащане за година) и да има ресурс да порасне 20 пъти (виж в темата мнението на нулбайт) VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

(ТОВА Е КОМБИНАЦИЯ С КЕШ НА ПХП И КЕШ НА ЦМСА С АПАЧ БЕЗ КЕШ НА УЕБСЪРВЪРА ПОНЕЖЕ Е ПО ЛЕСЕН ЗА НАЧИНАЕЩИ А РЕЗУЛТАТА Е ПОВЕЧЕ ОТ ДОБЪР ...)


въпроса е че съръра с генерал настроики НЕ може да се справи по добре... от кеширане за цмса (което е писано специално за него особено ако е с адвансъд функции като уепреските) е не може освен ако за всеки клиентски сайт да го преправяш иначе няма да работи като хората :)... кеширам предприемача на ниво Nginx както би го кеширал wordpress с плъгин ми отне цяла вечер четене и няколко проби грешки заради някой тъбкости иначе резултата е добър :) а съм ползвал и 2 бг съръвр за за форума едно време :)

мигрирах форума на 1 гб впс и непрекъснато твърдях че мога да го събера в 512 ка (онзиден мигрирах форума на 512ка впс и още една 512каседи резервна и само се репликира форума на нея ) а като си гледам цифрите май вече трябва да твърдя че мога да го събера 256ца впс :D магическата цифра е 149 мегабйта рам на втория ред другото до 512 е кеш ...
memory-predpriemach.png
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Ето пак дилема.

Имам едно сайтче на уърдпрес (към момента около 300 мб цялото инфо) и искам да сменя хоста, защото постоянно ме изнудват да кача плана или пък вечно ги хакват и сайта ми не бачка често пъти, при което трябва да им пиша по няколко пъти, за да го пуснат отново, въпреки, че не надвишавам параметрите, посочени в плана. Абе... отврат работа. Само ми губят времето и ме занимават с глупости. Освен това, ме дразни колко бавно зарежда. докато се натутка... В смисъл някъде около минута зарежда +/- там някъде...

Та искам да го преместя, за да може да се зарежда веднага (тоест да е бърз) и освен това планирам до 1 година да кача трафика на 5 000 - 10 000 посещения дневни (минимум) като съответно хоста не е зле да задържи сайта (wordpress). Включен е и доста снимков материал. Примерно някоя статия с 5-6 снимки.

Та в този случай се колебая - споделен хост дали би свършил работа или VPS е най-добрия вариант?

Колебая се между три плана:

1. http://www.superhosting.bg/web-hosting-compare-hosting-plans.php

Първите два плана:

СуперСтарт и СуперПро

2. http://www.icn.bg/bg/hosting-compare-linux.html

План Икономичен

3. https://www.vpsbg.eu/index.php?page=openvz-vps-hosting

План VZ SSD MINI (най-малкия)...


Та кой план според вас би ми свършил най-добра работа и би била най-изгоден?

Избирам тези трите, защото са ми най-изгодни, пък и при първите две компании имам хост и съм доволна, но там сайтовете нямат кой знае какъв трафик.

Доста се чудя за VPSBG, тъй като не съм ползвала досега услугите им. Пък и тоя ВПС... досега не съм работила. Май иска някаква инсталация допълнителна?

Някой дали може да хвърли повечко светлина?

Благодаря предварително...

fifi за 5000 -10000 посещения ще ти трябва по голям впс но винаги може да ъпгрейдваш :) колкото до малкия впс за да се сместиш отначало ти трябва nginx (инсталира се през менюто Аппс на webuzo), просто рама ми се вижда малко за апач под натоварване... ако ще ползваш уебузо панела той заема малко памет трябва само един ред за рерайт на урлтата да му се добави и след това с в3 тотал да повториш това което правихме в темата за кеша и съм сигурен че ще се сместиш

просто не съм ползвал 256ца впс от 8 години затова съм не сигурен че конфигурация с апач която е за 5 минути ще се смести, но щом товари сега не мисля че ще събере на шеърд комфортно... нищо че Firefly с апач си го ползва при него има повече рам в резерв...
 
От: Re: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

...r.stefanov някога се оптиваше да те убеди че няма нужда от плъгини за кеширане ЗАЩОТО ползват на сървърно ниво кеширане...

Това го знам, аз също не харесвам кеширащи плъгини и никога не ги ползвам и не искам да ги ползвам. С изключение на един сайт (знаеш за този случай сме говорили с теб, да не влизам в подробности сега), където съм принуден да го правя и съвета ми към всеки е при първа възможност да разкара кеширащите плъгини. Но fifi предоставя 3 варианта към които се е насочила, и аз избирам единия, извън тези варианти които е избрала, бих я посъветвал да опита с Директхост.
 
Последно редактирано:
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Наблюдаваме доста често да слагат просто един memcached за форумите на phpbb и е лесно: http://www.yinfor.com/2009/06/enable_memcache_on_phpbb_3.html
Така че където и да си, това си е добра опция, но ако не нея задължително да има някакъв кеш, че дори с малко потребители - не е рядкост по 150 заявки в секунда към mysql-а, което не е готино, когато лесно може да се намалят.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Наблюдаваме доста често да слагат просто един memcached за форумите на phpbb и е лесно: ...

Бъркаш в случая, подведен от заглавието на темата - в случая не става въпрос за phpbb, а за сайт на Уордпрес на който ще има много снимки.
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Задължително тогава nginx или пред apache или самостоятелно, защото поднася по-бързо статичното съдържание.
И отново с кеш :) там имаше доста опции (wp total cache, wp super cache и тн).
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Задължително тогава nginx или пред apache или самостоятелно, защото поднася по-бързо статичното съдържание.И отново с кеш :) там имаше доста опции (wp total cache, wp super cache и тн).
Пробвах го това WP total cache, но не видях разлика никаква... може би не съм го настроила като хората. Явно повече четене трябва.А иначе за забавянето, зависи. Съмняваме, че е от хоста. То вечно някакви проблеми... Тоест, ако използвам този плъгин ме устройват и трите варианта? Или пак последния е най-добър? (Поне докато ги кача 5-10 000 посещения дневно де).
 
От: Хостинг за phpBB - какъв да избера?

Суперите не ствата, ICN.bg хептен.
Преместих блога си от суперите в jump.bg и литна! Ама буквално зарежда 2-3 пъти по-бързо, да не говорим за админ панела, там чаках по 1-2 минути само за да му се отвори някоя страница и аз си мислех, че проблема е в мен досега.
Колкото до ВПС-а за там ще трябва да платиш на някой да ти го настрои, така че сложи и цената за това.
 

Горе