Хостинг оферти ?

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте,
имам един малък проблем - общо взето превишавам ресурсите на хостинга си и по-конкретно минутите. Едиствената оферта е да мина на впс, но няма как да го администратирам, понеже не съм технически грамотен (а да го поддържат те цената става непосилна за фирмата ни). В момента сайта ми бичи около 140-150 минути в натоварен ден, ако знаете фирма която предлага споделен хостинг със около 180 минути процесорно време, моля споделете тук :).
 
От: Хостинг оферти ?

Здравейте,
ние можем да Ви предложим евтини VPS услуги(hosttox. com/vps - VPS планове). Трансферът на сайта ще Ви е безплатен. А евентуално, ако искате постоянно управление от наша страна на сървъра - то ще Ви струва 15лв.
 
От: Хостинг оферти ?

Оптимизирайте сайта иначе където и да отидете пак ще ви искат повече и повече пари.
 
От: Хостинг оферти ?

Здравейте,
имам един малък проблем - общо взето превишавам ресурсите на хостинга си и по-конкретно минутите. Едиствената оферта е да мина на впс, но няма как да го администратирам, понеже не съм технически грамотен (а да го поддържат те цената става непосилна за фирмата ни). В момента сайта ми бичи около 140-150 минути в натоварен ден, ако знаете фирма която предлага споделен хостинг със около 180 минути процесорно време, моля споделете тук :).
Пробвай услугите на Jump предлагам ти да си купиш ВПС от тях с най малкият план който е 22лв на месец те ще ти го поддържат безплатно. Ще ти инсталират панел и ще ти настроят всичко.
Също така коя платформа използваш за сайта си? Предполагам wordpress?
 
От: Хостинг оферти ?

Платформата на проблемният сайт е Joomla, а форума ipb.
 
Не съм ползвал джумла отдавна ама гледам си има вече кеш, при теб включен лие? Page Cache това трябва доста да намали натоварването на suPHP хостинг
http://docs.joomla.org/Cache

на IPB включи кеша на диск кеш понеже дефултно бил в базата така ще харчи само IO няма да го осещаш като CPU

http://community.invisionpower.com/...ommunities/using-alternate-cache-storage-r169
 
От: Хостинг оферти ?

...ние можем да Ви предложим евтини VPS услуги...

...предлагам ти да си купиш ВПС...

Абе Вие що са хора сте? Човека предварително Ви казва, че не иска да взема ВПС, ама Вие да му предложите? Не четете ли какво Ви пише?:

...ако знаете фирма която предлага споделен хостинг...
 
От: Хостинг оферти ?

Написал е, че не иска да ползва ВПС, защото не може да си го настрои, защото няма необходимите технически умения.
След като от Jump предлагат безплатна поддържка на ВПС-то без роот достъп какъв е проблема?
 
От: Хостинг оферти ?

Ipboard хостван в icn с около 3000 уникални на ден товари около 100/110 минути.

Не исках да споменавам фирми, понеже проблема не е в тях. Въпросният хостинг е на същата фирма и явно при теб натоварването е сходно, аз със около 5-6 к уникални правя 160 минути. Предполагам и ти си направил същите оптимизации, аз дори съм спрял почти всички модули, но кел файда.

В момента се колебая между споделения хостинг на суперхостинг със 160 минути или най-евтиното впс от jump.
 
От: Хостинг оферти ?

Оо не прави грешката да минаваш при суперхостинг ... виждаш колко много хора се оплакват от тях.
Мини при Jump на най евтиния план на VPS и няма да имаш проблеми.
 
Re: От: Хостинг оферти ?

Не исках да споменавам фирми, понеже проблема не е в тях. Въпросният хостинг е на същата фирма и явно при теб натоварването е сходно, аз със около 5-6 к уникални правя 160 минути. Предполагам и ти си направил същите оптимизации, аз дори съм спрял почти всички модули, но кел файда.

В момента се колебая между споделения хостинг на суперхостинг със 160 минути или най-евтиното впс от jump.

кеша включили на диск? При суперхостинг ще ти брои и mysql минутите при ICN не ги брой били от тях според техния представител...

* sql процесите не се калкулират в CPU натоварването и не начисляват към потреблението на клиенти, то е за сметка на доставчика към момента.
 
От: Re: От: Хостинг оферти ?

кеша включили на диск? При суперхостинг ще ти брои и mysql минутите при ICN не ги брой били от тях според техния представител...

Да, преди малко добавих този ред в конфа на форума $INFO['use_diskcache'] = '1';

Ами ще се ориентираме вероятно към vps.
 
От: Хостинг оферти ?

Говорихме с момчето по скайп до колкото разбрах си е взел VPS от Jump.BG
 

Горе