Хостинг при Hostgator

darkenergy_

Active Member
Привет, в момента имам уебсайт, който има сериозно натоварване и превишава над два пъти процесорното време при доставчика ми, което е 100 минути (моето натоварване е около 220 процесорни минути).

Замислих се дали не е по-добре да го преместя при Hostgator, защото като значително по-голям доставчик е логично и параметрите, които предлагат откъм процесорно време да са по-добри.

Проблемът е в това, че не знам колко процесорни минути се падат на всеки акаунт на споделен хостинг. Ето какво пише в документацията им:

CPU Resource Usage
Shared Servers

HostGator allows a maximum of 25% CPU usage limit. You may exceed this limit for no longer than 90 seconds.
It is unlikely that you hit the 25% CPU usage. Unless your site is script intensive and requires more processing.

25 процента от целия процесорен ресурс за 90 секунди

Какво значи това? Колко посещения може да държи споделен хостинг при тях, когато се хоства сайт, изграден на Wordpress или Joomla?
 
От: Хостинг при Hostgator

Защо не се замислиш за VPS? Има решения от по 10-тина долара, но изискващи малко повече познания по Linux и системна администрация.

Там никой няма да ти прави проблем за процесорните минути.
 
От: Хостинг при Hostgator

Просто нямам нужда от VPS към момента :) Линукс не ме притеснява - от години ползвам убунту.
 

Горе