Хостинг услуги?

bart55

New Member
В момента съм на път да добавя всички мои липсващи тухли знания в моя опит досега. Като mySQL, AWS S3, ограничаване на скоростта и т.н. Един от най-големите проблеми, които имам, е хостингът. Имам компилирани приложения с React FE и гъвкави BE инструменти като router login 192.168.l.l.link/.net, spring и node. В момента хоствам своя db в Planetscale, моя FE в Netlify и моя BE в железопътния транспорт. Хубави са и всичко останало, но нещо ме кара да не съм сигурен в тях. Можете ли да споделите вашите мнения и опит относно хостинг услугите? Благодаря
 
Последно редактирано:
В момента съм на път да добавя всички мои липсващи тухли знания
Една тухла четворка в сървъра ще дойде дюшеш :D
 
И аз се ослушвам за добър хостинг за strapi.io, тъй като техния от 99$ за билд месечно не ми харесва като такса, а не ми се пишат API-та за всеки продукт, тъй като е мноого писаница.
 
И аз се ослушвам за добър хостинг за strapi.io, тъй като техния от 99$ за билд месечно не ми харесва като такса, а не ми се пишат API-та за всеки продукт, тъй като е мноого писаница.

За малки проекти от много години използвам Hetzner.

- Клауд версията им сравнително често прави проблеми. Напоследък по-рядко, но не я препоръчвам. Load balancer-ите им не са нищо повече от CX сървър с Nginx. :hankey:

- Наетите сървъри обаче нямат алтернатива за пазара в ЕС що се отнася пари към цикъл, който получаваш и са жестоки за development среди. В САЩ изобщо нямат. OVH се доближават, но са страшно проблемни ако имаш много трафик. Брал съм ядове с тях няколко пъти.
- Когато трябва high availability просто взимам 3+ машини и ръгам k8s.
- Имат ARM сървъри, което е много важно за мен, защото излиза по-евтино.
- По едно време имаха дори Apple M1.

Т.е. какво препоръчвам при тях:
- dedicated за почти всичко.
- + хибриден стак с cloud версията ако е нужен мигновенен скейл. примерно при кейс, където се очаква малко трафик ама понякога има пикове. например стартирали сте и имате рекламна кампания. често тогава трафика не е постоянен и е важно проекта да има автоматично скалиране.

За големи проекти няма как да се избяга от big cloud. AWS, GCP, OCI - реално е все тая кой провайдър без IBM cloud (стой далеч от тях). Обикновено избираме там, където са ни дали кредити за MVP. Дебело е, но няма как.
За production да имаш опс екип, който управлява хардуера излиза по-скъпо, защото най-малката грешка коства повече пари.
Да не говорим колко по-интересни стават нещата, когато трябва да изкараш различни complience сертификати като PCI. Повечето хора в този форум не са се сблъсквали с това. :)
 
Последно редактирано:

Горе