Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

bgtupanfighter

Well-Known Member
Тия дни е особена мода да си говорим за хостинги, за това и аз да не остана по-назад :twisted:
Особена мода е темата и за съпорта и май май най-вече за едни файлове :rolleyes:

Та на въпроса. Понеже ще пускам скоро един нов проект дето си поиграх неколко дена ми съсипа здравето и се чудя какво да правя. Смисъл леко си ценя труда и ми е малко кофти да го сложа където и да е. Опасявам се, че до файловете ми ще имат достъп от хостин-компанията. Независимо дали ще ги използват (принципно малко вероятно) или не, факт е, че имат достъп до тях и до целият ми труд. Въпросът ми е как седят отношенията между клиента и хостинга отностно правата и собствеността върху инфото. Поемат ли се някакви гаранции, че информацията ще е така да се каже неприкосновена.
Ползвам съм много бг-хостинги, но никога не е ставало на въпрос за инфото, нито пък съм чел нещо подобно из условията им.
Знам, че най-сигурното е сайта в къщи, но това си е бая галимация, на която не всеки е посилен.
Споделете нещо от лични вчепатления. Какво може да се направи по въпроса?
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Минаваш файловете през "ioncube encoder" и ги качваш, пък те нека ги гледат колкото искат после.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Който го е страх от мечки, да не ходи в гората. :)

Ей, днеска ме избива на поговорки.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Минаваш файловете през "ioncube encoder" и ги качваш, пък те нека ги гледат колкото искат после.

Ква е тая джаджа, какво прави всъщност...кодира инфото ли нещо, код, скриптове?

Ромбеца, страх не страх, ако пътя ти е през гората, трябва да минеш...мое и с пушка :D
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Да, криптира файловете и се получава краен резултат на файла:

Код:
HR+cP+f51FozvFtplAgGt/IPVv1NMqsrGC8pylbO8PkQdbUxiXXPAOqTuFHfwGGfVY+AwhWxSYMG
bXtK/vd1l5jRQ9k/KwoVh1ZyaqbWXCs++EX/ImLjHydixt/VWgigfN7gs5+uDDrH3u1RaJyK5cU3
lzYCwRTZHnHJfkctWZMbB2/3dO9qQFvnDFj/dHw5d1/3Yy1rHl8pjUtzs09wgQ3em8u/NLt9Ce+7

това е част от криптиран php файл.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

А това няма ли да окаже проблем с базата..как ще комуникира. Всъщност и въпроса за базите е много актуален..ако основното ти инфо се съдържа там как може да се "кашира"?
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

То инфото на файла си го има само че е криптирано, а всички хостинг доставчици или поне 99% от тях имат ioncube loader за да чете файловете.
Почти всички платени системи, с месечен или годишен лиценз са криптирани по този начин.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

А и тая програма убаво кодира, ама дали не могат после да се декодират? (особено когато времето не е враг)... те и по темите кодират и футъри и съдържание, ама до сега футър не ми се е опрел :wink:
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Да декриптват се, но не вярвам някоя фирма да се хване да декриптва. Лично аз съм се пробвал на платени скриптове, но винаги нещо се изпуска във файла и не работи както трябва.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Ясно разбрах..при големо инфо няма сми...освен ако не са числата от тотото :D
А за базата какво може да не направи, имаш ли идея?
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

В случая искаш да защитиш/скриеш по някакъв начин mysql базата от доставчика ли ?
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Еми там е основното инфо...
И също да те питам - ако често променям инфото по файловете, всеки път трябва да ги кодирам отново така ли. И също това, че са кодирани ще тормози ли повече машината?
10х
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Да ако са статични файлове и се променят, всеки път ще трябва да ги криптираш. За тормозенето на машината не ми е правило впечатление да товари.

А за базата, успях да намеря само това за сега: цък
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Не - всъщност кодирането ги ускорява! Особенно zend endcoder-a!

Когато файла се кодира всъщност се губи и се компилира до междинен байт-код който после се подава директно към PHP за изпълнение.

Когато файла не е кодиран - PHP го зарежда, проверява всички файлове които му трябват, прави синтактична пороверка, прави компилиране до междинен байт-код и чаааааааааааааак тогава го изпълнява.

Както по-горе казах - когато го енкоднеш - при PHP процедурата е следната. Файла се зарежда и loader-а директно изплюва байт-кода към PHP което води до многократно ускорение...

НО провери хостинга ти какъв енкодер поддържа. Отделно - защо не се замислиш за VPS? Можеш да си кодираш файловата система така че след boot да поиска парола и тогава да изпълни каквото има вътре - тип truecrypt. В ПЪТИ по-сигурно е от енкодера и позволява да кодираш и базата данни. Но цената... трябва да владееш Linux МНОГО добре.
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Абре ти да не си написал, нов конкурентен алгоритъм на гуглю, та толкова ще го пазиш. :D
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

хех каква конкуренция може да бъде на гуго алгоритъма, той е елементарен - ГИММИ 5 (лв, $, EUR, виетнамски донги и тн) :D
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Просто не ползвай български хостинг. Отмах елиминираш всякакви евентуални интереси към инфото ти, конфликти на интереси, както и "кака сийка" фактора.

Ако и избереш и услуга на цена над средната за бранша, още повече се циментираш. Повечето компании в радиус над 2000 км западна посока и 30000 км източна знаят значението на думата "репутация".
 
От: Хостинг, файлове, права, неприкосновеност

Май е алтернатива...
Не че нещо, ама имам съмнения (за сега по-конкретно към една фирма...принципно съм се изнесъл от там), че в родните компании бачкат много собственици на сайтове (те и самите те са такива), оптимизатори, лансери и тн. Това все пак леко ме притеснява, защото колкото и да сме и читави и добри и коректни, се явяваме конкуренти :)
Та най-малкото ако съм нейде в чужбина, няма да играеме на един пазар - един вид би трябвало да им дреме и за инфото и за нишата в която джитка
 

Горе