Хост България с нова екстра :)

copypaster

Active Member
hostbulgaria.com почти ги бех забравил.... И как да не ги забравиш, като сайтовете ми там са винаги 100% онлайн :twisted: Обаче днес влизам в един глупав врътпрес сайт ииии ИЗНЕНАДА :-o Хост България ми турили поредната екстра - нещо подобно на капча - допълнителна защита за ауторизиран логин :) Не съм го виждал това досега в друг бг хост и мисля, че е много полезно като допълнителна защита специално от ботове.
Ако имате врътпрес сайтове там, чекнете да видите за кво иде реч :)
 
От: Хост България с нова екстра :)

Не е външен скрипт. Елементарен Header 401 на Apache, който не позволява да се извика php скрипт. Атаките към wp-login.php са ежесекундни. Потребителите почнаха да се оплакват масово от това, че сайтовете им бавят (обикновено при изчерпване на php процесите). Отделно подобни атаки им вдигат рязко разхода на процеосрно време и някой се притесняват от този факт.
 
От: Хост България с нова екстра :)

Е то всичко е елементарно, важното е да се сетиш :) Идеята е, че ората мислят за по-бързото зареждане на сайтовете ни, до като има други дет единственият им респонд е "ми кво да направиме, че ви атакуват сайта - минете на по-горен план" :twisted:

Мен ме кефи подобна защита срещу ботове, щото наистина гадовете лазят яко
 
Re: От: Хост България с нова екстра :)

Не е външен скрипт. Елементарен Header 401 на Apache, който не позволява да се извика php скрипт. Атаките към wp-login.php са ежесекундни. Потребителите почнаха да се оплакват масово от това, че сайтовете им бавят (обикновено при изчерпване на php процесите). Отделно подобни атаки им вдигат рязко разхода на процеосрно време и някой се притесняват от този факт.

Just a friendly tip (не случайно го написах на английски) - няма да е лошо да се добави и превод на английски, като един от най-разпространените езици. Имам клиенти със сайтове в хостбългария, който не разбира български, какво остава за шльокавица :)
 
От: Хост България с нова екстра :)

Предполагам на сървърите им в щатите ще го направят на английски, ако не са го направили вече :)
Иначе ме светнаха допълнително да си направя подобни защити срещу ботовете и на други разни цмс-и дет имам, щото сигурно и там лазят хиляди гадини по логините
 
От: Хост България с нова екстра :)

Вярно е лазят яко. Ползвам хостбългария от над 5 години и в последно време яко се вдигна процесорното време. Кешове чудесии, смъкнах го и пак високо преди няколко дни. Като им писах те предложиха точно това решение. Явно вече са го интегрирали за всички.
 
От: Хост България с нова екстра :)

Я светнете как и ние да си направим подобно решение за други цмс-и.
 
Re: От: Хост България с нова екстра :)

Я светнете как и ние да си направим подобно решение за други цмс-и.

Най-простият вариант е да ползваш някой туул като този http://www.tools.dynamicdrive.com/password/ и получаваш (в теста ползвах потребител admin и адреса към руут папката го оставих по подразбиране, а файла е admin.php)

.htaccess
Код:
AuthName "Restricted Area" 
AuthType Basic 
AuthUserFile /home/mysite/.htpasswd 
AuthGroupFile /dev/null 
<Files admin.php>
require valid-user
</Files>

.htpasswd
Код:
admin:QgSHWabdHKzQI

И следваш обяснението ;)
 
От: Re: От: Хост България с нова екстра :)

Just a friendly tip (не случайно го написах на английски) - няма да е лошо да се добави и превод на английски, като един от най-разпространените езици. Имам клиенти със сайтове в хостбългария, който не разбира български, какво остава за шльокавица :)

Браузърите имат ограничение колко да е дълго съобщението и нямаше място за англйски. Нито пък има възможност да се пише на кирилица. Така че остана този вариант.
 

Горе