Хост за сайтове с големи бази данни

За тези пари 400лв. Ще е нещо мудно/бавно и няма да ти върши тази работа. Мога да те уредя в собствен сървър 24/7 поддръжка за 120лв. на месец. Няма лимит на inodes както и gb колкото щеш. Сайтовете ще се отварят еднакво от всяка точка на света. Сървърите са в Германия. Ако имаш интерес пиши.
 
В крайна сметка е каквото реши клиента, а пък вече тия дето му поддържат нещата ще го ядат, ако мненията им не съвпадат. Но като гледам бюджета, вече има едно разминаване. :)
 
Сайт с такива параметри можеш да хостнеш на VPS за €12, че и за €8 ако ти се занимава. Това е пример в Hetzner. Останалите пари за някой да ти го поддържа ако не знаеш как и евентуално за контролен панел ако ти трябва.
Screenshot 2023-08-25 at 13.36.04.png

Този е с dedicated ресурси само за теб.

Screenshot 2023-08-25 at 13.48.38.png

Почти всички CDN провайдъри вече имат точки в България, така че локацията не е толкова важна.

За Hetzner имам даже готова платформа с ARM архитектура за Wordpress, която използвам за клиенти откакто пуснаха ARM :love:. С Hetzner съм 8-ма година.

Бих ти предложил и хостинг с всичко около него, но услугата, която имам ти е над бюджета. 🤔
 
Търси се хостинг с панел без броене на инодета за определена цена.

VPS с някой фрий панел ще да е решението.

Иноди миноди, качва си снимките клоудли, и минодите погиват моментално на 96%, ако проблема е там, но ако всяка статия има дори само една снимка, то е точно там, а и щото 3 врътпреса едва ли правят повече от 100-150К иноди миноди, дори и с дървени плъгини.

Всичко е ОК, няма нужда от толкова драматизъм, освен ако пича сам не го желае :) Всичко се постига с желание. Аз за това винаги съм казвал, че абсолютно всичко можеш да направиш, стига да имаш същото желание, вяра и иниациативност, стига разбира се да няма някое тъпо недоклатено и извратено копеле, което да прави същото, ама в твой ущърб :mad:

Второто го коментирахме, че го има налице, но той не се е занимавал с такива неща и ще му трябва помощ. Или пък да седне да попрочете, не са сложни нещата. А до тогава ти ще му конфигурираш и секюрнеш серверо, па ще му сложиш и един вебмин, и всичко е точно .. 😆

Иноди миноди
 
... главния виновник ората да се люшкат по скрапването на контент :)
Щото аз лично въобще не вярвам да съществува сайт с над 200К статии, не новинарски, блог да е, който да минава с 20лв на месец..

Хората обикновено просто се закачат за RSS фийдове на новинарски сайтьове, дето предлагат такова.
Скрапването е малко по-сложно и не съм чувал някой тука да го практикува... или си трайкат.

ПП: някой ако има фейсбук страници на килограм или друга аудитория, може да уредим контент от места без RSS... 1 ГБ, 2 ГБ, 25 ГБ - нема проблеми :p Малко дупликейт ше е ама то нали затва е фейсбук. Подбираме според аудиторията, оформяме, оптимизираме за импресии/кликаж и т.н. Може и на кооперативен принцип - демек делим адсенса или каквото там се ползва.

ПП: естествено, всичко 100% дискретно - все пак читави момчета с висок морал сме, такива работи не правим! 🤫
 
Скрапват, как да не, скрапват като откачени 😆
Е си трайкат, много ясно.
Тук редко некои си пишат кво-що. Повечето са прилежки кашета, едни вежливи, вратовръзки тва-онова, и най-вече влизат за да "енгеджнат ин конверсейшън" ахахахах

Лошо-нема, аз ги разбирам всичките.. Тебе не мога да те разбера само 😆
 
Имам намаление от доставчик на cloud 30% за 6 месеца -> Хостинг
Ползвам ги от доста време, съпорта е бърз, нямал съм проблеми със сървърите. Дори на най-малкия план държа над 10 сателитки, без проблем : )
Нямат ограничения в Inodes, трафик и т.н
 
Баси що не се хоствате самИ, не ми се четат 3 стр. заяждания.
Желязото стана без пари.
Защото бюджета е 400 лв на годишна база, които не стигат за първоначална инвестиция в желязо, за електроенергия, интернет и някаква елементарна форма на климатизация. Дори не говорим за непрекъсваемост на захранването, резервираност на мрежовата връзка, бекъп или disaster recovery...... В крайна сметка ако сайтовете не избиват 400 лв годишен разход и това е тавана, по-добре да ги няма.
 
Сайтовете са прехвърлени на coolicehost.com план Cloud Hosting - 6G и летят. Определено coolice са вдигнали много нивото от преди няколко години. Огромни благодарности на @Blinky за оказаното съдействето през целия процес на местене, благодаря, Братле!
 
Защото бюджета е 400 лв на годишна база, които не стигат за първоначална инвестиция в желязо, за електроенергия, интернет и някаква елементарна форма на климатизация. Дори не говорим за непрекъсваемост на захранването, резервираност на мрежовата връзка, бекъп или disaster recovery...... В крайна сметка ако сайтовете не избиват 400 лв годишен разход и това е тавана, по-добре да ги няма.
Абе стигат, ама досега не съм успял да убедя когото и да било. Вярно, играчка си е бакъп, и рутер с втори нет, примерно мобилен.
Щом са доволни от виртуалка - какво по-хубаво. На времето пусках бенчмаркове, летят, после в реални условия - десетки пъти по-бавно от служебния комп. Малко като Дизелгейт - като видят, че ги тестват, и се стягат. После както си знаят.
 
Абе стигат, ама досега не съм успял да убедя когото и да било. Вярно, играчка си е бакъп, и рутер с втори нет, примерно мобилен.
Щом са доволни от виртуалка - какво по-хубаво. На времето пусках бенчмаркове, летят, после в реални условия - десетки пъти по-бавно от служебния комп. Малко като Дизелгейт - като видят, че ги тестват, и се стягат. После както си знаят.
Аз за 400 кинта, не мога да си намеря дори адекватни ssd дискове, за да направя RAID 10 примерно, за някаква елементарна производителност. Това с мобилния интернет е все едно да пълниш басейн през сламка. Няма да го коментирам повече, че е тъжно, не смешно. Бенчовете обаче са съвсем друг случай. Качваш скрипт, той товари ресурсите на макс, съпоставя ги с някакви други данни по точкова система и плюе резултат. Обаче в реалния живот идва уебмастъра, слага едно приложение писано от половин Азия на парче и се чуди защо нещата се влачат. Маха приложението, качва бенчмарк скрипта, пак всичко работи. Хардуера същия, хипервайзъра същия, сториджа отдолу същия.... ама приложението е друго.
 
слага едно приложение писано от половин Азия на парче и се чуди защо нещата се влачат
Ние го писахме.
За 2 г. се изплаща хардуер.
Смятал съм го много пъти.
Като ти е малко мобилния нет, как успяваш да се набуташ в 35 лв. виртуалка?
 
На мен провайдера ми каза (за мобилния интернет) ".....Дори е по-стабилен. За много неща е по-добър..." и сега една бисквитка така си седи прашлясала, и всеки път като я погледна, и си викам "поне да я бяха направили във формата на бутилка.." 😆
 
Ние го писахме.
За 2 г. се изплаща хардуер.
Смятал съм го много пъти.
Като ти е малко мобилния нет, как успяваш да се набуташ в 35 лв. виртуалка?
и виртуалка за 12 лв и за 35 лв все е вързана на гигабитов канал. Това на мобилен с 5G дори и A1 не могат да го докарат, а какво остава за другите два барутника.
 

Горе