Хубави заплати са си взимали от Хелп карма.. бе


да продължават да си събират пари за нещо което е било преди 1 година не се отказват
 
Славчо?
По спомени се казва Слави, може и аз да не помня.

Нещо само да кажа, help karma сайта работи идеално
На BTV сайта го отворих и ми crash-на хрома....

Може и да е прекалена заплатата, ама поне работи и събират кинти за хората.
Не разбрах дали нещо правят незаконно, ще ги съдят, има дело срещу тях или какво нелегално се случва?

Това социално порицание ли е дето гледах?
Не са си платили явно на когто трябва, иначе намаше да чуем и дума :)
 
Явно нов проект е на хоризонта и с тоя трябва да се приключи, а приключването стартира именно по този начин.
 
Бате, ти имаш само 2 режима на съществуване:
- половината време от дихателно-издихателния ти процес минава в мислине на куци схеми на дребно
- другата половина минава в гледане на чуждата паница.
Това с гледането в чуждата паница вече много познато ми изглежда. Отначало държавата гледаше в чуждата паница на Божков. След това Радев гледаше в чуждата паница на Борисов. А сега една телевизия гледа в чуждата паница на някаква фондация. Явно е в ход приватизация на много чужди паници - на цял сервиз от такива.
 
В тази паница определено трябва да се гледа - парите са дарени от много народ, а те ги управляват, като ясно излиза че са с нереално високи заплати. Това може да не е незаконно но определено е неморално. Още повече че го крият, защото са посочили че взимат 5 процента от даренията за заплати и разходи , а реално са в пъти повече. Сега почват оправданията , ама като гледам под тоя пост как ги хранят в Фейса едва ли ще изтрият петното:
 
С 'директора' им сме били в съседни класове като деца.. Но пък изобщо не съм знаел с какво се е захванал сега и че изобщо е дев.
 
Явно нов проект е на хоризонта и с тоя трябва да се приключи, а приключването стартира именно по този начин.
Е що, предния му проект още функционира с пълна сила.
 
Явно е трудно да ти минават толкова пари през ръцете и да не вземеш. Аз лично като цяло не очаквам много от хората и не съм изненадан.

Въпреки всичко, не знам ако я нямаше платформата тези хора дали щяха да успеят да съберат толкова средства по друг начин. Успехът ѝ предполагам се държи до голяма степен на тази агресивна реклама. Може би това плясване през ръцете ще ги вкара в правия път.

Тези цифри (възнаграждения и събрани дарения) трябва да бъдат задължително налични на първата страница на подобни организации.

bTV и те търсят само с какво да шокират народа. Едно писмо до тези с няколко въпроса щеше да ги сплаши достатъчно да се вкарат в ред. Проблемите са решими. Сега като се загуби доверието към платформата ще пострадат най-вече тези в нужда от дарения.

Сдухани IT-та лесно се разследват. Като се правят на големи репортери - да разследват на шиши мутрите и обществени поръчки, където потъват милиарди от парите на всички.

Абсолютно. Нека всички тези, които се оплакват от една нормална заплата на CTO да излязат на протестите и да се оплакват от депутатските заплати, от ремонтите на ремонтите и лошите сделки за милиарди, които плащаме от нашият джоб, като данъкоплатци.
 
Май имаше предвид, че ще заровят тази платформа и после ще се появи "Шишихелп", или нещо подобно :)
Credissiimo да не го заровиха случайно?
 
Не ми се връзват нещо нещата, човек вземащ 80к на месец да иска заем за 50к. По скоро парите са изтичали под предтекст че са за заплата на Славчо, а и е много вероятно да са били насочени към другия цайс който по негови думи работи безвъзмездно.

Screenshot from 2020-11-07 14-26-08.png
 
Славчо?
По спомени се казва Слави, може и аз да не помня.

Нещо само да кажа, help karma сайта работи идеално
На BTV сайта го отворих и ми crash-на хрома....

Може и да е прекалена заплатата, ама поне работи и събират кинти за хората.
Не разбрах дали нещо правят незаконно, ще ги съдят, има дело срещу тях или какво нелегално се случва?

Това социално порицание ли е дето гледах?
Ами не си гледал внимателно. Първо, това са непазарни заплати. Ако аз имам търговско дружество и като управител си плащам непазарна заплата имат право да я определят проверяващите от НАП като такава и да се стигне до дело за определяне дали възнаграждението е пазарно или не. В случаят то очевидно не е такова. Така че, да, незаконно е. Ако се взимат такива пари те се разпределят като дивидент в края на финансовата година, но в случая естествено това не е възможно, защото това е организация с нестопанска цел.

Второ, няма никаква прозрачност къде отиват въпросните пари. Едната майка си поства снимки в Инстаграм от доста почивки, а събира дарения?! Дори отказва да представи документи колко струва въпросното лечение. Това и неморално, и незаконно.

Така че няма връзка със "социалното порицание" - това е класическа измамна схема.
 
Благодарение на такива боклуци недоверието към ИТ специалистите се покачва.. Ужасно е, че се възползват от парите за лечение на хора, които наистина се нуждаят от тях. Надявам се да го отнесат яко!
 
Снощи имаше още разследване от БТВ и разправят че за едно болно дете от ХЕЛПКАРМА са похарчили 23 хиляди евро.. а всъщност всичко е платено от здравната каса..
 
Благодарение на такива боклуци недоверието към ИТ специалистите се покачва.. Ужасно е, че се възползват от парите за лечение на хора, които наистина се нуждаят от тях. Надявам се да го отнесат яко!
Петното не трябва да е върху ИТ, а трябва да е върху всички които събират дарения и най-накрая да се спре с това безразборно събиране на пари от всеки и всичко. То са хиляди фондации/организации и т.н. Ако си мислите, че всички го правят от добро сърце - грешите много.
 
Ами не си гледал внимателно. Първо, това са непазарни заплати. Ако аз имам търговско дружество и като управител си плащам непазарна заплата имат право да я определят проверяващите от НАП като такава и да се стигне до дело за определяне дали възнаграждението е пазарно или не. В случаят то очевидно не е такова. Така че, да, незаконно е. Ако се взимат такива пари те се разпределят като дивидент в края на финансовата година, но в случая естествено това не е възможно, защото това е организация с нестопанска цел.

Второ, няма никаква прозрачност къде отиват въпросните пари. Едната майка си поства снимки в Инстаграм от доста почивки, а събира дарения?! Дори отказва да представи документи колко струва въпросното лечение. Това и неморално, и незаконно.

Така че няма връзка със "социалното порицание" - това е класическа измамна схема.
Кое му е Непазарното на заплата 28к за СТО?
Че то един програмист взима 10к
 
Тия са като зайци пред фарове. Никой мошенник, дето е поне малко в час няма да излезе така пред камерата, къде пък да влиза в подобен обяснителен режим. БГ разследващата журналистика в цялата си сила! :D
 
Тия са като зайци пред фарове. Никой мошенник, дето е поне малко в час няма да излезе така пред камерата, къде пък да влиза в подобен обяснителен режим. БГ разследващата журналистика в цялата си сила! :D

На мен ми е много странно как са толкова неподготвени. Вероятно са ги излъгали за какво ще говорят. Въпреки това, ако знаят, че им има нещо гнило в организацията, как отиват на интервю без никаква идея как ще отговарят ако стане въпрос за финансовата част... Той "шефът" все едно тези цифри за първи път ги чува. Може би това е и идеята де.

Все едно са влезли с взлом и са ги хванали за ушите да ги водят на разпит. И 15 минути да имаш да реагираш все ще измислиш нещо, което да изглежда поне на пръв поглед редовно.
 
Пълни измекяри,

Днес попаднах на фейсбук страница за дарение на дете, потърсих снимките и видях, че са крадени от турска страница.

В страницата има сметка в българска банка, много ми е интересно освен как си лягат тия хора, как го мислят, като някой подаде сигнал и стигнат до тях.
 
На мен ми е много странно как са толкова неподготвени. Вероятно са ги излъгали за какво ще говорят. Въпреки това, ако знаят, че им има нещо гнило в организацията, как отиват на интервю без никаква идея как ще отговарят ако стане въпрос за финансовата част... Той "шефът" все едно тези цифри за първи път ги чува. Може би това е и идеята де.

Все едно са влезли с взлом и са ги хванали за ушите да ги водят на разпит. И 15 минути да имаш да реагираш все ще измислиш нещо, което да изглежда поне на пръв поглед редовно.
То това е по-ясно и от бял ден. Мислили са си, че ги канят да похвалят фондацията. То и така започва - "през нас са минали 21 милиона лева" от ХХХХ дарения и тн.
 

Горе