Хубав клауд и/или VPS в чужбина

bobbydigital

Active Member
Здравейте, предложете хубав, клауд и/или VPS хостинг в чужбина, който има

1. Качествена услуга
2. Добър съпорт
3. Автоматичен бекъп

За сега съм се спрял на amazon AWS, моля ако някой ползва услугите да сподели какво точно ползва и дали е доволен. До колкото разбрах се наема сървър и може да се пускат допълнителни сървъри и/или ресурси към сървъра. Интересувам се също има ли и автоматичен бекъп и как е съпорта.
 
От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

В Amazon мисля, че е нещо като нает сървър, което автоматично значи, че съпорта ще си си ти. За автоматичния бекъп отново мисля, че пак ти трябва да се грижиш за него.

Аз бих ти препоръчал хибридните планове на Coolicehost ако търсиш хостинг с характеристиките на VPS. Съпорта е много добър. https://coolicehost.com

Можеш да провериш и Digital Ocean. Там облака ти е на SSD диск. - https://www.digitalocean.com/
 
Последно редактирано:
От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

ок, Coolicehost го изключвам, много са малко ресурсите. Сега почвам да се двоумя межи Amazon и Digital ocean.
Ако има колеги които ползват съответните услуги ако може да споделят как са нещата. За Amazon специално ме интересува EC2. Гледам и че DigitalOcean са по - евтини, не съм запознат като компания стабилни ли са, голяма компания ли са? Не видях също DigitalOcean поддържат ли Windows инсталации. (ще ми трябва и една такава)
 
От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

Мога да кажа едно +1 за Digital Ocean. Ползвал съм ги, и като скорост са много добре. За твое съжаление обаче, не поддържат Windows.
Този с уина мога да го сложа другате. Като съппорт как е положението?
 
Re: От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

ок, Coolicehost го изключвам, много са малко ресурсите. Сега почвам да се двоумя межи Amazon и Digital ocean.
Ако има колеги които ползват съответните услуги ако може да споделят как са нещата. За Amazon специално ме интересува EC2. Гледам и че DigitalOcean са по - евтини, не съм запознат като компания стабилни ли са, голяма компания ли са? Не видях също DigitalOcean поддържат ли Windows инсталации. (ще ми трябва и една такава)

Колко ресурс ти трябва? Хибридните планове ги пуснах защото бяха малки ssd плановете http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html спейса който давам не е грандиозно голям но пък е без уловки като всичко да е част от сайта (да - може да си държите бекъпите) и големи файлове и да го ползвате на 100% пространството

Ако ти трябва руут достъп оушъна си е съвсем ок инвеститори са Andreessen Horowitz

а за амазон ако ти трябва сложна инфраструктура със съмнителна производителност освен ако не извадиш дебелата пачка

1378064_256204107838292_1927855029_n.png


ако трябва уиндоус - впса го бодни при специалистите при уиндоус https://azure.microsoft.com/en-us/

цените са като на амазон
 
Re: От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

Този с уина мога да го сложа другате. Като съппорт как е положението?

Ънмениджд - на тези цени никой няма да ви поддържа за това че пхпто не се разбира със скрипта ви или ще ви оправи мод рерайта

хипервайзора е ок, машината е буутнала и , и мрежата е ъп (това се поддържа) - нататък е вашия админ или вие самите.... при амазон също е така
 
От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

@coolice, благодаря за компетентното мнение. трябва ми нещо от сорта на 48GBMemory 16 CoreProcessor 480GBSSD Disk 8TBTransfer , като диска не е от толкова голямо значение. За сега май ще тествам DO.

/edit
Ънмениджд - на тези цени никой няма да ви поддържа за това че пхпто не се разбира със скрипта ви или ще ви да ви оправи мод рерайта

хипервайзора е ок, машината е буутнала и , и мрежата е ъп (това се поддържа) - нататък е вашия админ или вие самите.... при амазон също е така
Да, това е ясно, но принципно дали имат съппорт срещу заплащане 24/7, примерно да ъпдейтне нещо или да оптимизира нещо или да инсталира нещо или нещо ако се прецака да го видят веднага. За това става дума.
 
Re: От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

На този етап не мога да отговоря на такива изисквания, освен за трафика :) там имам и отгоре :) Можеби другия месец да имам нещо с ХДД с подобен капацитет и рам...

Хубавото на оушъна цените са почасови така че удобно за тестове без да се натоварва бюджета първоначално :) vcpu са им на 2 гхз.... A и понеже слушаме един и същи стил на Beyonce сайта и е при диджитал оушъна доколкото знам :)
 
От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

А случайно да знаеш дали могат да се пипат параметрите, примерно да си сложа повече cores и по - малко space и ram? Определено ще ги тествам щом Бионсе е там. :)

/едит
твоите сървъри къде се намират?
 
Re: От: Хубав клауд и/или VPS в чужбина

На този етап не мога да отговоря на такива изисквания, освен за трафика :) там имам и отгоре :)

цените са почасови така че удобно за тестове без да се натоварва бюджета първоначално :) A и понеже слушаме един и същи стил на Beyonce сайта и е при дигитал оушъна доколкото знам :)

не могат да се барват зададени са машините, ама ти какво искаш да правиш с толкова cores (това го питам ако не е тайна) дали дедикейтед машина няма да ти свърши повече работа понеже ще може да я изстискваш на 100% тук си говорим за 2 гхз ядра ... това са 32 гхз тотал...


едит / париж и холандия
 
И на мен ми е интересно какво ще има на този хостинг, че са такива параметрите. :) Аз от гледна точка на проект, който има своето значение в мрежата. :) Може и на лично да ми пуснеш, ако имаш желание.

Успехи с намирането на хостинг компания.
 

Горе