ЦКБ пак вдига цените

От: ЦКБ пак вдига цените

И като влезеш в нощно заведение, кръчма, закусвалня, ресторант и кака ти сервитьорка ти каже, че терминала им "не е свързан" и ще брадясаш. Щото няма как да си вземе бакшиша инак. Иначе се чете по предимствата, че едва ли не дебитната карта е "американска работа в джоба", ама найсе навън не е така.


Аз така или иначе все още не съм я разбрал цялата тази философия да се ходи навън само с „един“ вид пари – било само книжни, било само виртуални в карта, било през телефона. Не е ли логично да се излиза с поне 20-30 лв. книжни и останалите хилки в картата? Съответно да няма нужда от теглене на банкомат въобще, а за разплащания - само на ПОС терминалите (къде няма? Където няма - автобус/тролей/такси/квартална будка/квартално магазинче/питак/пазар....[/img]
 
От: ЦКБ пак вдига цените

В ЦКБ е най-поносимо, така че не виждам какъв е проблема с тия 0.50 ст.

Ами не са само 50ст, аз имам там и други сметки и сега ще трябва за всички да плащам, а тези без карти са по 1 лев. Както и да е, не е в това проблема. Чудно ми е, защо всички почнаха да слагат такси там, където въобще нямаше, а сега ги вдигат.

Колкото до депозитите, аз до сега не съм видял по-изгодни условия от тези на ЦКБ, макар че и там намалиха лихвите. В момента месечния е 3.5%, а годишния 7,2. Има и един безсрочен, който е с 4% лихва и не му се удържа данък, но има условие парите да са над 1000 лева.

Аз повечето сметки вече си ги закрих, защото не виждам смисъл да им плащам таксите и се ориентирах към по-малко. Сумата не е кой знае каква, но защо я слагат и защо тегленето от банкомат стана 1 лев? За да изтегля 10 лева, трябва да им дам 10% от сумата, а отделно и месечна такса да плащам.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Аз без „backup“ вариант не излизам именно за всякакви 3rd party ситуации: спрян ток, бомба, авария, заложници и т.н. На 2-3 пъти е имало случаи за неработещ терминал или неприемащ картата (!?), съответно backup варианта винаги е влизал в действие :). Презапасяване – в чалготеката (кой ходи още по тях?) се предполага, че човек е с приятели, и надали няма да могат да услужат. На маса у ресторант/кръчма – също. Все пак не става въпрос за космически суми, 10-15 лв. всякак се връщат (ако ще и 300 лв. да е сметката от цялата маса в края). Предполага се, че тук е България и всичко се случва :)|).

В този случай е особено подходящ: Heist Movie, най-важното:

Hackman, who doesn't even ties his shoelaces without a backup plan is faced with a dilemma. His girlfriend seems to be attracted to the nephew, which repels him to do the job. The Gold is too good to let go which draws him towards the job.

Now he has to make a plan, a backup plan and another backup plan in case his girlfriend does ditch him and yet another back up plan in case she doesn't...and Oh yes...he does have to steal the gold as well.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Ами да, "неработещите" терминали, ще изкарат жив оборот на светло и за това "нямат връзка". Плюс това търговците не искат да плащат % на банката, за това, че клиента е платил с банкова карта и че трябва да ги чака 3 дни да се осчетоводят. И ако клиента не се е подписал на бележката, търговеца може да лапне дудука. Оспорване на транзакция и брада по челото. Персонала е тъп, прос и неук, да работи с виШа техника и "о не знам ка стаа туй", ама да си навира разни неща долу знае. За това още при нас плащането с карта е нетрадиционно нещо.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Гледам условията за Visa Electron на Уникредит - http://www.unicreditbulbank.bg/webl...s/bbproductdocument/bg_visa_electron_page.pdf
Нямат месечна такса, от техните банкомати се тегли без пари и не се плаща за теглене от POS терминали. От другите банкомати има такса 98ст, колкото става и на ЦКБ, но пък те имат освен месечна такса, такса и за собствените си банкомати и за POS терминалите.

Всъщност, аз съм склонен да плащам месечна такса, но да има за какво. Разбрах, че в прокредит има карти, които са с такса от 4 лева месечно, но може да се тегли безплатно от всеки банкомат, без комисионна. Ако човек иска да си държи парите в карта и да тегли като му потрябват, това изглежда по-добре.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Чудно ми е, защо всички почнаха да слагат такси там, където въобще нямаше, а сега ги вдигат.
Още преди десетина години банките по света критикуваха българските банки, че живеят от лихви, а не от такси услуги.
Нормално било една банка да се издържа от такси, а не от лихви. (Ами като си нямат двуцифрени лихви, как да се издържат от тях!?)
Лихвите у нас падат и таксите тепърва ще се покачват.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Даде точно, сега трябва да се даде гласност на кратуните "Банките ни обират с такси". Ми нали за това е банка, а не химически завод за торове. 90 година всички искаха "Инвестиции, частници, частна инициатива, никаква държавна икономика" и накрая, като дойде точно това "държавата виновна". " Банките били обирали народа", "били трупали капитали на гърба на народа...." Трябва да намеря, какво е казал Чърчил за България, когато е изпратил самолетите да бомбандират. Нещо от сорта на "една глупава нация..." май беше "докато им дойде акъла". Ами сега всяка втора инициатива е против ТИМ. Ами какво ви правят парите в ЦКБ? Оставете, че била най-добрата... Питам чии рев и чии х.и всеки път вдигат врявата.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Гледам условията за Visa Electron на Уникредит - http://www.unicreditbulbank.bg/webl...s/bbproductdocument/bg_visa_electron_page.pdf
Нямат месечна такса…
Само с „гледане“ не става.

…а с карта – 1 лв. (за получаване на кинти) и 1,50 лв за неполучаване на кинти от 3-ти лица.
***** Клиенти с регулярни постъпления в Банката са клиенти-физически лица, получаващи входящи преводи по една и съща разплащателна(картова) сметка на клиента от други лица поне 3 от последните 4 месеца при минимална сума на регулярно месечно постъпление от 10 лева.

От Пешо трансфер 10 лв., от Пенка 11 лв., от Жоро 20 лв. – първия месец готов. От Нинка 2 лв., от Пинка 6 лв., от Муйчо 3 лв. и вече сме минали 10-те лева за 2-рия месец. За 3-тия от Мишку 50 лв. и сме готови в графата „регулярни постъпления“ за таксата от 1 ЛЕВ. Предполага се, че картовата сметка няма да се ползва само за собствени нужди (тип бот): тегления от банкомат, плащания на терминал, трансфер към други хора, внасяне по собствената сметка, нали? Нещо повече, ако се имат постъпления през „поне 3 от последните 4 месеца“, но не е достигнато до минимумът от 10 лв./месечно, то банката charge-ва по 1,50 ЛЕВА, кеф. Всъщност нула лв. или „без такса“ явно е, когато не се получават никакви плащания/преводи от никого (вкл. refunds, при тях charge-ват дори 1% от сумата), т.е. идеална „сделка“ за баби, дядовци и др. :).
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Най - грозното е на бензиностанцията да не им работи терминала, а ми се е случвало 2 пъти, затова зареждам винаги за толкова колкото имам и кеш :)
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Само с „гледане“ не става.


***** Клиенти с регулярни постъпления в Банката са клиенти-физически лица, получаващи входящи преводи по една и съща разплащателна(картова) сметка на клиента от други лица поне 3 от последните 4 месеца при минимална сума на регулярно месечно постъпление от 10 лева.

От Пешо трансфер 10 лв., от Пенка 11 лв., от Жоро 20 лв. – първия месец готов. От Нинка 2 лв., от Пинка 6 лв., от Муйчо 3 лв. и вече сме минали 10-те лева за 2-рия месец. За 3-тия от Мишку 50 лв. и сме готови в графата „регулярни постъпления“ за таксата от 1 ЛЕВ. Предполага се, че картовата сметка няма да се ползва само за собствени нужди (тип бот): тегления от банкомат, плащания на терминал, трансфер към други хора, внасяне по собствената сметка, нали? Нещо повече, ако се имат постъпления през „поне 3 от последните 4 месеца“, но не е достигнато до минимумът от 10 лв./месечно, то банката charge-ва по 1,50 ЛЕВА, кеф. Всъщност нула лв. или „без такса“ явно е, когато не се получават никакви плащания/преводи от никого (вкл. refunds, при тях charge-ват дори 1% от сумата), т.е. идеална „сделка“ за баби, дядовци и др. :).

Видях го това, но пък нямат никакви такси за плащане на POS терминали, а в ЦКБ имат. Както казах, съгласен съм на месечна такса, но да има за какво. В ЦКБ е стига, че ще плащам всеки месец, а ще давам допълнително и за всяко друго плащане и теглене от банкомат. За това смятам да се ориентирам към друга банка. За сега Прокредит ми привлякоха вниманието, но ще проуча и останалите и ще видя какви условия предлагат.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Сега си погледнах мойте карти, ПИБ разплащателна сметка с дебитна карта таксата е 0.50 на месец. Нямат такса за плащане през ПОС даже и в чужбина :) Такса от техен банкомат 0.20, такса от друг 1.
Описание:Такса за поддръжка на сметка
27.06.2013 0.50
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Голям проблем при банките е чакането да ти дойде реда в салоните за обслужване на клиенти. На по-бързо обслужване от това в ЦКБ не съм попадал. Ако някой е съгласен да виси над половин час всеки път като му трябва някаква услуга на живо, за да пести жълти стотинки, аз не съм.
 
От: От: ЦКБ пак вдига цените

Голям проблем при банките е чакането да ти дойде реда в салоните за обслужване на клиенти. На по-бързо обслужване от това в ЦКБ не съм попадал. Ако някой е съгласен да виси над половин час всеки път като му трябва някаква услуга на живо, за да пести жълти стотинки, аз не съм.

То това не зависи ли от клона, в който ходиш и маймуните зад бюрата :)
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Не. Големите имена при банките обикновено винаги са претоварени. В ДСК когато и да отида като взема билетче има около 8 души пред мен и трябва да сядам да чакам. За ОББ пък направо да не говорим.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

В доста от градовете банките имат едва по 1-2-3 клона (!), често ПО ЕДИН и за градове в < Top 10. Докато „масовските“ банки имат по няколко, но пак е гъч. Следователно гъча е И в тези с по един клон и то тотален (изпитано 2-3 пъти), една от които и ЦКБ (даже няма номерчета, а охраната на random unknown принцип вика който клиент на идея си нямам какви критерии поиска, съответно може да си влязал последен, виждаш 6 чакащи, и теб първи да те извика ИЛИ да чакаш от доста време, всички, които са били при теб да минат, още да дойде, и ти още да си чакаш).

От град до град има разлика. За това обобщени мнения за цялата страна (освен ако не се пише само за София, там с 1000 клона на всяка банка е ясно) не са много меродавни.

Колкото повече има от „новите“ банкомати, в които може да се вкарват пари, не само да се теглят, толкова по-добре. В доста от градовете не са и чували за такова нещо (надали и ще чуят и видят в близко бъдеще, години), в Top 3-5 си имат.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Тогава важи принципа на най-близката банка да дома или офиса. Чакате, защото ползвате обществени банки.

Пробвайте:

Алианц България

Креди Агрикол България

МКБ Юнионбанк

ЧПБ Тексим

особено последните две и вижте, дали ще чакате.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Така е, +1 за МКБ-то, никоя банка не ме е търпела колкото тях :D
+ че се държат с малките клиенти като с големи, + че не се надуват, и най-важното НЕ СА ЛИЦЕМЕРНИ :wink:
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Тогава важи принципа на най-близката банка да дома или офиса. Чакате, защото ползвате обществени банки.

Пробвайте:

Алианц България

Креди Агрикол България

МКБ Юнионбанк

ЧПБ Тексим

особено последните две и вижте, дали ще чакате.

Тексим е все едно ЦКБ
 

Горе